Boniato

(festivalový název)
  • USA Boniato
všechny plakáty

Po dlhej dobe sa mladé dievča rozhodne v živote posunúť ďalej a opustiť spoločnosť starších pracovníkov na poliach. K naštartovaniu novej životnej cesty bude potrebovať pomoc svojho šéfa, ktorý jej s ochotou pomôže, ale hneď po odchode zisťuje, že opustiť toto miesto nebude jednoduché. (Marceloo)

Marceloo

Po dlhej dobe sa mladé dievča rozhodne v živote posunúť ďalej a opustiť spoločnosť starších pracovníkov na poliach. K naštartovaniu novej životnej cesty bude potrebovať pomoc svojho šéfa, ktorý jej s ochotou pomôže, ale hneď po odchode zisťuje, že opustiť toto miesto nebude jednoduché. - Na takejto úrovni by sa mal pohybovať v mojich očiach kvalitný krátkometrážny horor. Špičkové technické spracovanie, nechutné monštrá, perfektné vyváženie krásnych polí a podzemných tunelov, ktoré ohraničujú dobro a zlo a k tomu všetkému krásna hlavná hrdinka. Páčili sa mi aj súboje s tými zlými, ktoré boli doplnené o pekné gore zábery a v tých nepríjemných tuneloch plných nechutností to malo peknú atmosféru. V neposlednom rade musím pochváliť chytré zvolenie témy migrácie, ktorá je momentálne aktuálna a možno chce tento horor, ktorý sa pohyboval aj po medzinárodných festivaloch, poukázať aj na tento problém. ()

SOLOM.

No ilegálové to mají pěkně na hovno, ale taky jim nikdo neříkal, aby lozili do jiné země. Pak se bohužel nemůžou divit, že s nimi kdekdo vyjebe… A to je přesně případ tohoto celkem slušného krátkometrážního kousku, který má nejen solidní atmosféru, ale ani samotný děj. Na hlavní hrdinku se pěkně dívalo, ale spíš mě zaujal ten borec v kšiltovce (zachránce), který se s ničím a nikým nesral – což si také osazenstvo podzemí zasloužilo. Líbila se mi ona celková špinavost, ponurost i tvůrčí zápal pro danou věc, u které se divák rozhodně nenudí. Mělo to grády, bylo to i pěkně krvavé – takže v mých očích tentokrát lehký nadprůměr 70%. ()

corpsy

Na prvý pohľad je vidno, že tvorcovia sú kvalitný materiál. Remeselná stránka je bezchybná a je až tragédia, že sa toto nedočkalo celovečernej podoby. Na príbehu sa dalo ešte popracovať, aby neobsahovalo toľko klišé a bolo by to geniálne. ()

drankeryth

To by chcelo celovecerny film, lebo takto som sa nedozvedel, preco tam boli ti podivny tvorovia, akoby zdegenerovani ludia. Chcelo by to aj lepsie zabery likvidovania nepriatelov a nie len take troska chaoticke pobehovanie s kamerou. To je, ale len to jedine zle a zvysok filmu je parada pozerat. Bolo vidiet, ze tento kratas je kvalitny a nerobil ho nejaky amater. ()