V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se Harold zaplete s mexickými narkobarony, mezinárodními žoldáky a americkým úřadem pro boj s narkotiky DEA, překročí tenkou hranici mezi slušným občanem a zločincem. A když se snaží zůstat naživu na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, vyvstává otázka: vězí tento obyčejný muž až po uši v problémech nebo má vše plně pod kontrolou? (Vertical Entertainment)

Jarv

Tahle "legrace" potápí sama sebe. V první řadě je zajímavé, jaký název nese film v českém znění, jelikož ta ZELENÁ PILULE je snad pouze kvůli jisté originalitě. To však pouze pro zajímavost. Skutečným problémem je casting hlavního hrdiny. Ne, že by byl David Oyelowo mizerný herec, ale mohu s čistým svědomím říci, že je zábavy vzdorný. Hollywood se může chlubit tolika komediálními herci (nebo všeobecně talentovanými herci), ale oni se rozhodnou obsadit někoho, kdo nemá téměř ani základní vlohy pro takovou roli. Buď mi uniká smysl tohoto nápadu, nebo si vážně někdo myslel, že z Oyelowa vytvoří postavu, která po komické stránce utáhne celý film. Dát na jeho místo Copleyho, možná udělají lépe. Nerad jej ještě více shazuji, ale dát na jeho místo vlastně kohokoliv z ostatního obsazení, udělají lépe. Už jen za tento nepochopitelný krok vedle snižuji na 40%. Právě zbylí herci výsledku značně přilepšují. Pokud někdy natočí druhý díl s.....ani nemohu napsat s kým, protože ať si vzpomenu na kohokoliv, zvládl by to lépe. Ze slušnosti nebudu případné pokračování hodnotit. ()

Krisslybear

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie. ()

gogo76

Na jeden film tu máme hviezdnych hercov až -až, ale to neznamená automaticky dobrý film. Toto zapadlo niekde na pol ceste. Na komédiu málo vtipné, na akčňák zase málo akčné. Dramatické momenty veľmi nefungujú a zvratov je tu možno viac než je treba. Osobne by som vo vtipných scénach a zvratoch pritvrdil, nech je to poriadne na hlavu, keď už...Charlize Theron hraje fajn, ale tieto role jej nesedia, resp. ja ju radšej vidím v iných, vážnejších úlohách. Jej rolu mohla zahrať, úplne hociktorá namyslená koza. celkovo slabý priemer, film na jedno pozretie. 50%. ()

Streeper

Nic moc jsem od toho nečekala, šla jsem na to do kina, protože nedávali nic jiného, co by mě zaujalo a tady máme hned tři má oblíbená jména Charlize Theron, Amanda Seyfried a Joel Edgerton, takže má volba byla jasná. Trailer na film slibuje vtipnou akční podívanou, dejme tomu, že akce tam je dostatek, ale toho vtipu už o dost méně. Bohužel jako komedie to nefunguje vůbec, nezasmála jsem se ani jednou a akce se objeví až v posledních 30 minutách filmu, což je škoda. David Oyelowo nebyl natolik sympatická postava, abych si jí dokázala oblíbil a soucítit s ní, takže mě jeho přítomnost trošku iritovala, zvláště když tam hystericky pobíhal a křičel. Mrzí mě, že větší prostor nedostala Amanda Seyfried, pro ní to byl opravdu jen takový štěk a nic víc. ()

silentname

"Gringo" pôsobí nakoniec príliš rozbito na to, aby bol čímkoľvek výraznejším. V prvom rade, keď si človek pozrie trailer, pôsobí to oveľa vtipnejšie, energickejšie a aj ako film pôsobí, že pôjde úplne iným smerom. Na komédiu je tam strašne málo humoru a je to viac dráma. V boji proti mexickým kartelom. Vážne? Proste sa to nedá spojiť. Takže potom neostáva moc priestor na to, aby sa divák do toho dokázal dostať. Je tu pár okey postáv. Myslím si, že Harold je ako hlavný hrdina fungujúci, Harry Treadaway ako brat jeho šéfa má dobré momentky a Amanda Seyfried je tiež celkom okey, len nemá tam moc veľkú rolu, ktorá by niečo dokázala spraviť. Zvyšok je podľa mňa nie moc dobrý. Charlize Theron je manipulatívna krava, Joel Edgerton nemá charizmu a celkovo to nepôsobí veľmi príjemne na pozeranie. Myslím si, že keby to je vtipnejšie, niečo by sa z toho dalo spraviť, no problém je, že z filmu mám pocit, ako keby sa ani nesnažil o to divákov rozosmiať. Je tu jedna ozaj vtipná scénka na hotelovej izbe, ktorá nám vysvetlí, o čom je telefonát Harolda Richovi. Nebudem to spoilovať, no tam je dobrý moment. Ale keď si premietnem film späť, nikde inde som sa už moc nesmial. Akcie je málo, humoru je málo a dráma človeka čoskoro omrzí. Ak hľadáte ľahký film s dobrou komédiou a akciou, tak toto vás naozaj neuspokojí. Popravde ani neviem pre koho tento film je natočený. Lebo ho nemôžeme brať dostatočne seriózne na to, aby to bola fungujúca dráma a film sa vôbec nesnaží udrieť na iné struny, aby tomu dali humor alebo akciu. Výsledne je to teda nefungujúci film. Hodnotenie: D+ ()

• Natáčelo se v Kalifornii, Illinois a v Mexiku. (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2018 v Izraeli. (Varan)
  • V otevírací víkend film vydělal celosvětově 2,7 milionů USD. Jedná se o 27. nejhorší otevírací víkend všech dob. (PaTeXx)