Falko

Arnold este vo forme, v akej ho mam najradsej. Aj ked hlavny zlocinec bol pocas celeho filmu stale o krok vpred a vyzeralo to tak, ze si s nim Arnold nevie dat rady, James Belushi mi sprijemnoval film svojimi humornymi poznamkami a akcny zaver s autobusom mi to aspon pozitivne vynahradil... 27.12.2009 _____ Arnold Schwarzenegger - (Kapitán Ivan Danko) +++ James Belushi - (Detektív Art Ridzik) +++ Peter Boyle - (Lou Donnelly) +++ Ed O´Ross - (Viktor Rostavili) +++ Laurence Fishburne - (Plukovník Charlie Stobbs) +++ Gina Gershon - (Catherine Manzetti) +++ Richard Bright - (Detektív Gallagher) +++ J.W. Smith - (Salim) +++ Produkcia: Walter Hill, Mario Kassar, Andrew G. Vajna +++ Hudba: James Horner +++ ()

Lacike

Koncom 80tych rokov Sly aj Arnie natocili pre nich netypicke buddy movie komedie a mna vzdy stvalo, ze vtedy ked boli este v spickovej forme, nespojili sily. Namiesto toho si vybrali inych partakov. Sly si vybral Russela a vytvorili rovnocennu dvojku a Arnie Belushiho a tu jednoznacne dominoval Arnie a Belushi cely cas pôsobi ako vtipny poskok. Arnie tu mal najskôr obstaravat hlavne akciu a na ukecanom Belushim mal spocivat humor, ale tie najlepsie hlasky ma nakoniec aj tak Arnie. Holt je zvyknuty zo svojich soloviek obstaravat aj humor a ide mu to aj tu perfektne. Ale inak je chemia medzi nimi slusna. Arnie ako soviet predvedie aj vtipnu rustinu a cely cas je strohy vdaka comu je dost zabavny. Belushi tu je skôr za blba, ale tiez vtipneho a vlastne ma nenapada vela filmov, v ktorych by podal lepsi vykon. Zaporak Ed O'Ross je dôstojnym protivnikom. Potesi aj par dalsich znamych hercov. Hnusny xicht Brion James tu ma zabavny vystup, Peter Boyle zahral v tej dobe netypickeho sefa, ktory neustale nevrieska na nasich hrdinov, ale vsetko berie s kludom, kraska Gina Gershon bola este neskutocne mlada, mihne sa tu aj nas milovany Otík János Bán a cim by bol Arnieho film v tej dobe bez camea Sven-Ole Thorsena. Zapletka je na tu dobu originalna. Sovietsky a americky polda musia riesit pripad. Dnes to uz pôsobi zastaralo, ale zaroven to ma vdaka tomuto spojeniu neopakovatelnu atmosferu. Takze je to cele zabavne, obsadenie je slusne ale ako celok mi to pripada trochu nezazivne. Chybaju mi tu poriadne akcne sceny. Mame tu nejake prestrelky a na konci slusnu nahanacku na autobusoch, ktoru pouzili aj v dalsich filmoch, ale nejak extra ma to neuchvatilo. Musim priznat, ze Slyov buddy movie pokus je o nieco zabavnejsi a ma aj lepsie akcne sceny. Ale zase ma Arnie väcsie svaly, co v tomto filme naplno dava na obdiv. V mojich ociach Červená horúčava naplno nevyuzila svoj potencial a vysledok je slusny standard asi ako väcsina filmov rutinera Waltera Hilla. 6/10. ()

JohnCZ

Jeden z nejslabších filmů se Schwarzeneggerem, který se do role sovětského kapitána zoufale nehodí, jelikož neudrží ani ten svůj příšerně hraný ruský akcent. Belushi je zase dost nevtipný a ty jeho sexistické narážky jsou spíše otravné. Akce to také moc nemá a příběh moc neohromí. Jediné, čím se může film pyšnit, že se filmaři mohli exkluzivně vydat do samotného srdce Ruska, na neznámější náměstí Moskvy. ()

Jara.Cimrman.jr

"Když pošlete drogy do mé země, jednoho rána se probudíte a zjistíte, že vám varlata plavou ve sklenici vody vedle postele." Tak to musím souhlasit s Ivanem v tom, že Sovětský model se mi zdá lepší. Ale kdyby se v USA postříleli ti politici, jak to prozíravě navrhoval Ivan, tak bychom se nikdy nedostali do situace, kdy pachatel má víc práv než poškozený a Breivik, vrah 77 lidí, by za to nedostal směšných 21 let v kriminále připomínajícím letní tábor. Ale nač se rozčilovat. Máme, co jsme chtěli a Ivan tomu nikdy nebude rozumět. A to jeho nepochopení západního stylu života je na tomto snímku to jediné opravdu zábavné. ()

LION-MR.T

Schwarzenegger jako ruskej tvrdej polda společně s James Belushim coby tvrdej drzej sprostej polda z větrnýho města Chichaga? Rozhodně,ano. Arnold dokáže bejt otravnej a nepříjemnej ale zároveň skvěle zapadající. Belushi má ve filmu ty nejlepší hlášky. Původní distributor Guild Home Video-teď Bonton. Radši se budu dívat na ohranou kazetu se starým s dabingem než na super DVD s nezáživným dabingem. ()

• Arnold Schwarzenegger se musel kvůli této roli naučit něco rusky, u této role mu byl výhodou jeho přízvuk. [Zdroj: kniha Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh – Arnold Schwarzenegger, Peter Petre] (asdfasdf)
  • Při při pohřbu Dankova kolegy Jurije Ogarkova (Oleg Vidov), kterého zastřelil Viktor Rostavili, je na náhrobku uvedeno 1949-1988. Když se ale Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger) v Chicagu zapisuje do hotelové knihy, uvádí datum 8/4/87. (Robbi)
  • Film bol avizovaný s podtitulom: "Moscow's toughest detective. Chicago's craziest cop. There's only one thing more dangerous than making them mad: making them partners!" (marlon)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy