The Suffering

Koľkokrát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil všetky jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol, a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru, z ktorej sa nevie prebudiť? (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Zajímavý horor to bezpochyby. Na mě sice příliš dlouhý a pomalý, tedy hluchým pasážím jsem se nevyhnul, ale Hamilton udělal Sufferingu svůj vlastní xicht, tedy disponuje zvláštní tajemnou atmosférou, slušnými hereckými výkony, scénař je poměrně hezky vymyšlen ve srovnání s konkurencí a závěrečné rozuzlení je definitivně nejsilnější pasáží filmu- Zvrat jak víno. Slušná trojka. 60% ()

tron

Jeden z tých hororov, o ktorých ani neviem, čo presne by som napísal. Nie je to zlé, miestami je to dokonca dobré, všetci herci sú v pohode, výprava je pôsobivá, atmosféra silná. Zároveň je to však celé akési nevýrazné, scenáristicky matné, režijne nedotiahnuté a dosť ma to nudilo. Ale za atmosféru a slušné remeslo dávam 60%. ()

misterz

Ohó, tak toto ma dostalo. Je to presne ten typ hororovej psychodrámy, pri ktorej hlasito zamľaskám. Absolútne nechápem to nízke hodnotenie. Výborne napísaný scenár s rozuzlením, ktorého pointu mám pri tomto type mysterióznych filmov veľmi rád. A hlavne je to výborne natočené, zahrané a pomalšie tempo umožňuje už od začiatku postupne budovať tajomnú atmosféru a pekne poporiadku podsúvať divákovi otázky, ktoré dráždia jeho zvedavosť a na ktoré sa na záver odpovie vo veľkom štýle. Popritom sa tu nájde i pár ľakačiek a niekoľko vydarených hororovejších scén. Skrátka ide o mix psychodrámy s mysterióznym hororom, ktorých spojenie v tomto prípade skvelo funguje. 85/100 ()

*CARNIFEX*

Koľko krát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil veškeré jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru z ktorej sa nevie prebudiť? "The Suffering" má svoju kvalitu, pričom svojou silou si udelené hodnotenie od užívateľov bez problémov obháji. Na noc pred spaním ideálny počin, ktorý vás miestami vďaka celkom zdarenej atmosfére dostatočne natiahne na škripec. Priznám sa, že som ho spočiatku vďaka kvalite vizuálu podcenil, no som rád, že táto stránka ani omylom nehrala prvé husle. Tie totiž bez pochýb hral príbeh, ktorý možno niekomu nebude pripadať tak okatý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. S hodnotením som si neni istý, takže je dosť pravdepodobné, že za pár dní možno porastie. Nebanujem, ani vy nebudete - 65% ()

darkrobyk

Jako výchovný film, jak se člověk nemá chovat v určitých situacích, proč ne. Film vrší jednu otázku za druhou, ale s odpověďmi si dává na čas. Zkraje jsem ocenil, že tvůrci zkoušejí diváka - záběry na dveře, zda se neotevřou, na kolébku, jestli se nerozhoupe, na stěnu, zda se neobjeví stín....a nic. To bylo chytré. Velmi dobrou kameru dobrovází spíše jen hučení a šumy. A v jedné lekačce se místo třísknutí do piana ozve sametově medový hlas, taky dobré. Postupně mi ale začala hlavní postava lézt na nervy, než se mi podařilo, sic!, odhalit, jak se všechny věci mají. A to mi potvrdil i konec, za který dávám čtvrtou hvězdu. Nijak originální (podobných filmů by se našlo), leč slušně natočené. ()