Co dokáže lež

(TV film)
  • angličtina The Power of Lies (festivalový název)

Kdo stojí za nepravdivými informacemi v médiích a především na konspiračních webech? Dokumentární film o informační válce a vlivu dezinformací v České republice. Koprodukční dokument České televize a ARTE analyzuje podobu informační války a vliv dezinformací v České republice. Snaží se zjistit, kdo stojí za nepravdivými zprávami, které se šíří především na sociálních sítích a na takzvaných konspiračních webech. Autoři také hledali odpověď na otázku, do jaké míry jsou šířené zprávy, příběhy a emoce součástí ruské propagandy a jakou roli v tom hrají čeští občané, kteří jsou z nejrůznějších důvodů nespokojení s vývojem v zemi po roce 1989. V dokumentu účinkují respektované osobnosti z České republiky i zahraničí, které se tématu dlouhodobě věnují. Režisér Tomáš Kudrna se svým týmem natáčel v České republice, Velké Británii, Holandsku a Rusku. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Dezinformace, lži a polopravdy zaplavují internet a pronikají do médií." Já jsem svobodný člověk. Proto si každý večer pustím dezinformace, lži, polopravdy a sport v Událostech ČT, pak si k tomu najdu nezávislé informace a vyhodnotím si to sám. Jsem si totiž plně vědom toho, že Rusové vedou informační válku, stejně jako ji vede EU, USA nebo Čína. Tentokrát se ČT, hlásná trouba EU, pokouší dokázat ruskou vinu. To není zase tak těžké. Stejně by to šlo vůči komukoli jinému, ale tak nezněl úkol. Nicméně pokud mé klidné spaní chrání neziskovky, pomatenci typu Jandy či Romancova a Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, tak se cítím jako šťastný člověk ve svobodném světě. ()

Caminzind odpad!

Já vždycky říkal, že z minulosti se prakticky nelze poučit, a že ať chceme nebo ne, budeme dříve či později nuceni ji opakovat. A pak znovu a znovu... A hle, neminuly 3 desetiletí od minulého režimu a opět se nálepkuje, opět se ostrakizuje, opět se na ministerstvu vnitra píší seznamy nepohodlných. A je už jen takovou smutnou ironií, že si svoji vlastní porobu opět platíme, ať už z daní, anebo koncesionářskými poplatky. A až nám soudobí farizeové a strážci oficiálních doktrín opět zavelí, půjdeme to těm čurákům znovu do té urny hodit. Protože se to tak má, protože to tak říkali na ČT, v Rudém právu a Mladé frontě. A kdyby vám podali lopatu do ruky a řekli kopej, půjdete s hlavou skloněnou a začnete kopat. ()

liborek_

Celkem dobré televizní zpracování výsledků poctivé novinářské práce pánů jako jsou Kundra, Lucas atd. Kdo jejich práci sleduje dlouhodobě, mohl být trošku zklamán tím, že je to opravdu "jen" televizní souhrn již dávno publikovaných věcí (např. rozkrývání pozadí Aeronetu je už celkem notoricky známé; jak vznikl ten nesmysl s červenými kartami už také ví každý, kdo to vědět opravdu chce apod.). Nicméně, jak je zřejmé i ze stupidních komentářů zde na csfd, osvětových dokumentů není nikdy dost... Ty hlavní klady a zápory už velmi dobře shrnul Danixxx. Není to objevný dokument, není to ani curtisovsky laděný příspěvek do nějaké celospolečenské debaty o rostoucí poptávce po kvalitní žurnalistice a o ohrožení demokracie ze strany dezinformačních webů. Je to opravdu jen popularizační a osvětový pokus ukázat (třeba i lidem, kteří věří ryze dezinformačním webům jako Aeronet, Sputnik či "webům dávajícím prostor deziformacím" - jak to označuje Miloš Gregor z MU - typu Parlamentní listy, ale hlavně lidem, kteří se zatím o toto vůbec nezajímali) že tady existuje tento vážný problém a co se s tím dá dělat. Marný pokus to být nemusí. Chce to ale trpělivě toto téma ve společnosti rozvíjet a poctiví novináři ctící elementární žurnalistické normy by dál měli trpělivě pracovat na tom, abychom třeba brzy věděli, kdo je to ten "Vedoucí Kolotoče"... ()

Karlos80 odpad!

Jeden z největších hnusů co jsem za 37 let života viděl. Ale že mě to vůbec ještě překvapuje...Všici kolaboranti se sešli na jednom místě už chyběli jen antony a aparáčtnici, aby je sebrali / naložili a odvezli do jejich autonomního státu do Birobidžanu tam at si dělají svoji politiku a hlavně žiji za svoje. ;-) Hnusní lidé, hnusni lháři, ubozí parazité placeni z našich daní. Skoro nikdo z nich ovšem není etnický Čech. V dokumentu vlastně neučinkuje jediný Čech nebo Moravák, jsou zde jen čeští, ukrajinští, britští či ostatní ... nosSatí....Ukradli náš majetek (95 ze 100 českých miliardářů jsou nosSatí, zbohatnuvší na tunelování a nezákoných spekulacích) a teď kradou i naše myšlení a duše, páč na penězích už jim nezáleží. Pravě ona naprostá neobjektivita a nevyváženost donutila hledat informace jinde. Každý nepřijatelný názor je dnes považován za extremismus a lidé označeni jako trollové etc, až tak daleko jsme to v tomhle lZidoliberálním korporátním fašismu dopracovali. Garantem jim v tom jsou globální mainstremová masmédia a košer tiskové agentury jako třeba AFP který žádný rus neovládá ani nevlastní to vas v Aspenu liberálové neučili? Při pohledu na výše uvedenou provařenou a odpornou bandu se tomu nemůže nikdo soudný divit! A přitom "nevážená" dezinformátorská bando stačí zdravý selský rozum (který vám všem rádobyelitám chybí a který se jaksi vytratil z celé společnosti) a hlavně konceptuální myšlení, resp.chápání procesů v souvislostech. Trocha znalostí o tom, jak se dělá politika na globální úrovni, jo a taky vytěsnit z hlavy emoce a předsudky, protože ty zabraňují zdravému myšlení věděj pane Kundra a.spol? Oni at si dál honěj ruské agenty z Ricinem, odhalujou Vékáčko z AEN, at je pan Kabala ehm Bakala spokojenej. A jentak mimochodem jaky je rozdíl mezi lidmi, kteří tady kdysi vítali ruské tanky a sionistickou bandou co tu dnes vítá americké konvoje? Tak hlavně že oni jsou o své pravdě přesvědčeni, ale kým nebo čim? Pejzatým žoldem, za který se budou bít, do posledního šekelu se spoustou zmanipulovaných užitečných shabesgoyim, kteří jim v tom jejich dile napomáhají! A nakonec nechyběla samozřejmě ani kritika Aeronetu z dezinformací od samozných mistrů lží, děkuji pobavilo, ať žije Aeronet, budu ho číst i nadále a asi nejen já protože vám už nikdo rozumný dávno nevěří proto tak kopete a voláte čimdál víc hlasitěji po cenzuře! Vážně lepší reklamu jste mu udělat nemohli, stále lepši nez reklama tyhle sračky na Plkách24hodinŠafra apod. ()

nevermore

Na zdejším hodnocení můžete pěkně vidět, kdo je tou prokremelskou propagandou už infikovanej a semletej. Jsem přesvědčenej o tom, že každyý, kdo tady jebnul odpad! to neudělal proto, že by se mu nelíbila dokumentaristická/žurnalistická práce, forma či něco podobného prostě jen nebyl schopen vydýchat rozpor s jeho světonázorem a vypustil to ze sebe ve formě odpadu. Budu tento dokument s chutí dále doporučovat a šířit :) Díky ČT! ()