Snafu: V háji jako obvykle

• Čína Hidden Strike (více)

Úkol zněl jasně – za každou cenu ochránit civilisty pod palbou. Jackiemu Chanovi a Johnu Cenovi v roli elitních vojáků v tomhle filmu není co závidět. (Netflix)

Xmilden

Jackie Chan má 69 let! a víte co? Není to prakticky na něm poznat. K ruce si tentokráte vzal svůj protipól a když nemělo šanci že by vyšel The Rock padla logicky volba na toho druhého namakance. Je to Netflixovka, po které na druhé den už nebude muset pátrat v paměti o čem že to vůbec byla, jako víno. Záběry z písečné bouře nápadně připomínají Mad Maxe 2015. 50% ()

borec999

S ohliadnutím na to, že Hidden Strike mal postupne asi 5 rôznych názvov, prechádzal náročnou post produkciou, roky ležal v trezore a úprimne som myslel, že sa ho nikdy nedočkám, tak relatívne fajn. Prvá polovica zoznamuje s dejom, postavami, prostredím, je vcelku vážna a úprimne nie moc zaujímavá, Druhá už prepne do klasickej chanovskej akčnej komédie, pre tentokrát skôr buddy typu keďže Jackiemu zdatne sekunduje John Cena, a tá je o dosť lepšia. Dej je primitívny, dialógy plné klišé, spracovanie a tech. stránka vzhľadom na utratené milióny nič moc (neviem koľko sa natáčalo vonku ale viacero scén pôsobí nechutne digitálne, CGI a akoby boli celé natočené pred zeleným plátnom). Jackie už má bližšie k 70ke ako k 60ke, takže je jasné že v akcii a bitkách nemôže mať takú bláznivú choreografiu ako za mladi, ale na svoj vek predvedie stále slušné kúsky (vrcholom je scéna s penou). John Cena je omnoho viac doma v humorných scénach než v dramatických (v ktorých absolútne nefunguje) a s Jackiem mali dokopy počas filmu vcelku fajn chémiu. Záverečná scéna s kamiónmi, kde išli fyzikálne zákony na dovolenku pobavila, podobne ako aj making of zábery pri záverečných titulkoch, na ktorých vidno že Cena (a aj Chan) si natáčanie tejto jednorázovej čínskej odbočky od Hollywoodu (určite veľmi solídne zaplatenej) vcelku užíval a je škoda, že niektoré z jeho improvizácií v dialógoch sa nedostali aj do finálnej verzie filmu. Vo výsledku: pohodová jednohubka na odreagovanie. 55-60% ()

Marcos22

Zoufalý úvod Hidden Striku, který v divákovi zanechává spíše dojem podprůměrného akčního digitálního bordelu, střídá ve své druhé polovině ráz a stává se poměrně zábavnou chanovskou co-op mlátičkou. Ačkoli jsou příběh i charaktery jednotlivých postav postavené na vodě a divák trpí, tak chemie mezi Jackiem a Cenou funguje na jedničku, což tak částečně kompenzuje výše zmíněné neduhy. Z akčních scén stojí za zmínku především nápaditá pěnová sekvence, jež Vám připomene legendární akrobatické kousky cirkusového souboru Cirque de Soleil. Jednoznačně nejslabší film Scotta Waugha a začínám se obávat i o čtyřku Postradatelných. Dvě hvězdy. 😕 (30.07.2023) ()

M.i.k.e

Prvních cca 15-20 minut vypadalo Hidden Strike na solidní katastrofu, která bude extrémně špatně vypadat a navíc se bude brát smrtelně vážně. Pak ovšem přišel zlom a celý ten maglajz se překlopil do klasické Chanovské akční komedie a v tomhle směru začal HS překvapivě slušně fungovat. Na akci je sice vidět že Jackie už není žádný mladík, ale i tak je zábavná a jeho chemie s Cenou funguje dobře. Závěr je sice trochu kostrbatý a scény s cisternami a raketovým autem nejspíš vznikly v mysli pětiletého dítěte, nicméně sem to vlastně docela zapadlo…60% ()

Lacike

Tak po rokoch nekonečného čakania na premiéru nám tento skvost nečakane vyprdol Netflix. A do ich mizerného portfólia sa to dokonale hodí. Všetkými negatívami mi to pripomenulo hlavne nedávny Ghosted. V akcii to je väčšinu času hnusne vyzerajúci CGI bordel s občasným fragmentom nejakého zaujímavého nápadu alebo kaskadérskeho kúsku. V poslednej tretine sa to ale úplne odtrhne od reality a vyzerá to ako videohra. Od Jackieho v bitkách už dávno nič nečakám a tak ma neprekvapilo, že je celý čas zavesený na drátoch, ale už ani nedokáže byť vtipný. Typická Chanovská bitka, v ktorej so súperom poskakuje na drátoch a schováva sa v pene bola strašne nudná. Jackie sa naviac prvú polovicu tvári zase hrozne vážne a neúspešne sa snaží zhrať napäté vzťahy so svojou dcérou. Jeho prepnutie do komediálnej polohy v druhej polovici filmu, keď sa snaží hláškovať s Cenou je mimo a chémia medzi nimi je nulová. Cena sa snaží byť celý film za každú cenu vtipný ale je otravný podobne ako Ryan Reynolds vo väčšine jeho filmoch. Záporák je tragéd. Chýbala mi tu aspoň nejaká kráska. Ale aj v tomto ohľade film sklame. Zápletka je totálne debilná a nezmyselná. Celkovo to bolo s každou ďalšou minútou väčšie a väčšie utrpenie. Aspoň že si Jackie tentokrát odpustil komunistickú agitku. Ruky preč od toho a začínam sa báť o štvrtých Expendables. Snáď bude mať Scott Waugh jasnú chvíľku. 3/10. ()

• Scény z Blízkeho východu boli natáčané na zástupných miestach v Číne. Film sa natáčal už v lete 2018. (Arsenal83)
  • „Diaľnica smrti“, o ktorej sa v príbehu hovorí, že je v blízkosti Bagdadu, nie je v Iraku. „Highway of Death“ je vlastne diaľnica 80 vychádzajúca z Kuwait City v Kuvajte a je vzdialená od Bagdadu skoro 700 kilometrov. (Arsenal83)