Reklama

Reklama

Operace Rudé moře

  • Čína Hung hai xing dong (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

19. eskortní skupina Námořnictva Čínské lidové republiky operující proti somálským pirátům dostane úkol evakuovat čínské občany z republiky Yewaira, kde došlo k státnímu převratu a občanské válce. Fregata Lin-i je vyčleněna, aby zakotvila v přístavu Al-Hafed a zahájila evakuaci. Úkolem je pověřen i osmičlenný tým speciálních sil námořnictva pod vedením kapitána Yanga Ruie. Situace se však komplikuje. Kromě milic povstaleckého generála Šarafa operuje v oblasti i teroristická organizace Zaka a pašeráci uranu. (Ampi)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (86)

maverick10 

všechny recenze uživatele

Opravdu skutečný příběh, made in China takže můžeme s jistotou říci, že jediné co se skutečně stalo: prase kozu potrkalo. G.I. Wan je prostě bourák a k tom všechny hi-tec vychytávky z čínské manufaktury. Dalo by se říci, že je to taková agitka strýčka Wana do China army, kluci a holky z náborových letáků umí opravdu vše, od žehlení přes instalaci Adobe reader až po řízení tanku. Až budu velký chci být hloupý nebo se narodit v Čínské klidové PUBlice! ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Souhlas s Lacikem a Ouwenem a v krátké době druhý filmový zklamání z Asie a to říkám i přesto, že tyhle military, neserte se do Číny akčňáky mám opravdu rád. Třeba takoví Vlčí válečníci 2 byla luxusní záležitost, ale tam byl nezničitelný a Charizmatický Jacky Wu který to celé táhnul. Tady je jenom komando nezajímavých zapomenutelných ksichtů kteří navíc, jak tu bylo trefně napsáno vypadají stejně, takže se v nich nevyznáte a hlavně jim nefandíte. No a ta všemi proklamovaná super akce mi zase až tak super nepřišla. Zpomalovačky měly asi působit cool, ale mě rušily. Navíc přestřelky byť jsou krvavé a dynamicky natočené, tak mi přišly dost fádní a nenápadité. Čína to rozhodně umí líp. O tom nemůže být sporu. Tak snad příště.30% ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

Nejsem činofil, ale Operace Rudé moře se mi celkem libila. I když skutečnou událost film dle mého názoru přiliš zveličuje, tak se je o pěkně zvladnutý akční film s moderními vojenskými technologiemi (ČLR se chtěla pochlubit). Fiktivního je tam plno. Ve volbě mezi slabšími čtyřmi a silnými třemi vyhraly čtyri hvězdy. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Operation Red Sea nabízí dvě hodiny a něco profesionálně natočené válečné vřavy v čínském podání. To je asi nejvýstižnější popis tohoto čínského kinohitu. Víc nečekejte a pravděpodobně nebudete zklamaní. Čínské filmy obecně mají jiné tempo vyprávění, což pro některé neznalé může být rušivé. Zdánlivě uspěchanější bez jakékoliv mezihry. Nečekejte žádné hypnotické záběry provázené epickým soundtrackem, žádné vysvětlující rozhovory, také postavy a vztahy jsou charakterizované hektičtějším způsobem a občas problýskne typická afektovanost čínské a hong kongské kinematografie. Schéma je jednoduché. Přestřelka, dialogová scéna která pošle hrdiny do další přestřelky, dialogová scéna, přestřelka, ještě delší přestřelka a konec. Tím jsem pokryl rozdíly mezi hollywoodským spektáklem a tímto čínským příspěvkem. Akce se ve všem vyrovná západní konkurenci a dle mého názoru je místy strhující a fenomenálně natočená (netvrdím, že realisticky) nejen na poměry asijské produkce. Pokud porovnám tento film s mým oblíbeným Black Hawk Down, tak to je až překvapivě velmi důstojná prohra o pověstná prsa (v tomto případě) čínské běžkyně. Black Hawk Down je strhující atmosferický zážitek. Operation Red Sea je strhující zážitek. Vlastně mě napadá ještě jeden podstatný rozdíl. Operation Red Sea je extrémně brutální. Kamera moc neuhybá a nabízí občas až znepokojivé záběry na následky výbuchů na lidské tělo. Operation Red Sea je jeden z těch lepších filmů co čínská továrna na sny vyprodukovala za posledních pár let. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Čtyři hvězdy za to, že všechny ti minipříběhy pro mě docela fungovaly. Když Lam na začátku představí celou jednotku,ani jsem se nesnažil je zapamatovat. Ale Lamovi se podařilo nemožné. Dokázal ty anonymní obličeje od sebe odlišit - a to nejen těmi zmíněnými minipříběhy (odstřelovač či bonbony) a charakterizací, ale hlavně akcí - každý dělal to, co mu příslušelo dle specializace. A to samé platí pro záporáky. Další body Lam u mě sbírá za nekompromisní erko. Co se týče vlastenectví, tak nechápu ty odsudky zde. Rambo, který se v ČR těší nekritickému obdivu, má podobný vlastenecký podtext jako tento film. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (8)

  • Snímek vznikl i jako dárek k 90. výročí založení Čínské lidové osvobozenecké armády a patřil ve své zemi k nejnavštěvovanějším titulům. [Zdroj: Cinema 8/2018]. (ČSFD)
  • Ve chvíli, kdy reportérka zmiňuje, že její muž a dítě byli zabiti při teroristickém útoku v roce 2005 v Londýně, je ukázána fotografie ze skutečného teroristického útoku na patrový autobus v Londýně z roku 2005 na ulici Tavistock Square. (Swifft)

Reklama

Reklama