Ti, kdo mění svět

(neoficiální název)

Zápasník ve smíšených bojových uměních se vydá najít zdravý způsob stravování, se kterým podá nejlepší výkon, a setká se s vizionáři z řad vědců a špičkových sportovců. (Netflix)

Maniik88

1,5h teleshopingu, hlúpeho, americky spraveného, keď vám predávajú zázračné deky a strúhadlá. Akurát toto malo prepracovanú grafiku a oslovili hodne aj známych športovcov. Keby to zobrali viac s kľudom a poukázali na to, že je lepšie pre človeka, prírodu a zdravie planéty obmädziť mäso a nejaké živočíšne produkty, tak by to malo väčší efekt. Lebo ako tu už písali viacerí, že je tam hodne klamstiev a poloprávd. Žena šla len niekedy okolo a vždy krútila hlavou, ako sa na to dokážem vydržať pozerať. Takže ja nie som vôbec proti vegetariánom, ani vegánom, ale spôsob kým spravili tento "dokument" narobil viac škody ako úžitku. Keď sa niekto na tú dráhu dá, musí sa povzdelávať a spraviť si jedálniček tak, aby si neuškodil. Dá sa to a učite to bude pre veľa ľudí zdravá cesta, ale nejde to len tak, že začneme jesť šalát a budeme trhať rekordy. ()

whack

Tento dokument treba vidieť. Približuje vegánstvo zo zdravotného hľadiska, hovoria v ňom vegáni, nevegáni priestor nedostávajú a nie je to vôbec ani potrebné. Predstaví sa najsilnejší muž planéty Patrik Baboumian, medailový vzpierač Kendrick Farris, Scott Jurek, ktorý prebehol za 46 dní 3540 kilometrov, Nate Diaz, Nimai Delgado a majster sveta Formuly 1 a mnohí ďalší; Box, cyklistika, americký futbal, naturálna kulturistika, tenis, basketbal, surfing a veľa ďalších športových odvetví je prezentovaných vegánskymi medailovými športovcami a športovkyňami. Argumenty, že hoci títo športovci sa stravujú vegánsky, ale že takých je málo v porovnaní s nevegánskymi športovcami a preto vegánstvo nie je dobré, je primitívny; Odhaduje sa, že len 3 percentá svetovej populácie sa stravuje striktne vegánsky, je preto absurdné predpokladať, že medzi športovcami to bude 50 na 50. Dokumentu bývajú vyčítané niektoré kontroverzné vyjadrenia, napríklad, keď jeden vedec tvrdí, že gladiátori boli vegetariáni. Nevidím v tom problém, je to názor jedného človeka, navyše stačí zadať do Googlu "What Did Gladiators Eat" a dočítame sa, že nie je ďaleko od pravdy. Najkontroverznejšie tvrdenie, ktoré v dokumente padne, je to, čo tvrdila jedna archeogenetička, že homo sapiens nie je adaptovaný na konzumáciu mäsa, čiže, že sme bylinožravce. Treba si znovu uvedomiť, že keby toto hovoril rozprávač, mohlo by to byť asi považované za manipulatívne, ale keďže je to len osobný názor jedného z vyše 30 účinkujúcich, je zbytočné niečo vyčítať. Navyše, to, či sme bylinožravce alebo všežravce, je úplne irelevantné, lebo je dokázané, že bez živočíšnych produktov zdravo prežijeme. A že vraj naši predkovia konzumovali najmä rastlinnú stravu? Čo si o tom myslím? Záleží vôbec na tom, či naši predkovia jedli mäso? Je 21. storočie. Tomuto dokumentu nemám čo vytknúť. K tomuto pohľadu zo zdravotnej stránky vegánstva odporúčam na doplnenie pohľad z etickej stránky: Dominion a z ekologickej stránky: Cowspiracy. ()

Clark_Kent

Neexistuje efektivnější způsob, jak chránit společnost, přírodu, další cítící bytosti a dokonce i sebe sama než přestat konzumovat živočišné produkty. Pokud chcete být leaderem, musíte se naučit, jak být ochráncem. Pokud chcete být leaderem, musíte se zamyslet nad přechodem na rostlinnou stravu. Existuje spousta rostlinných zdrojů a vaše tělo vám poděkuje, když ho přestanete krmit mrtvým jídlem. Že krav je na světě dost, že nikdy nevyhynou? Začal jsem více přijímat, to co jsem už dávno věděl. Šak se mrknětě na Gorily. Primát tě vyřídí, během sekundy. A co gorily jí??? #thegamechangers #plantbasedstudies #futurevegetarian ()

Tosi

Hodně jednostranný dokument o prospěšnosti vegetariánské stravy a škodlivosti živočišné.Několik úspěšných sportovců a lékařů působí přesvědčivě, ale pravda většinou leží někde uprostřed. Sám sportuji, koukám na to, co jím, takže hodně informací mě zaujalo a myslím, že znalý člověk si z toho to potřebné umí vytáhnout a nad ostatním pousmát. ()

Lacike

Dokument plný poloprávd na faktografickej úrovni dokumentov Michaela Moorea. Borec A - vegan porazí v zápase borca B - mäsožravca. Môže za to veganská strava. Vau. To, že sa v odvete výsledky otočili pšt. A tak by sa dalo pokračovať s každým športovcom, ktorý vystupuje v tomto dokumente. Evidentne sa dajú dosahovať kvalitné športové výsledky aj na veganskej strave. Super. Treba na rozdiel od dokumentu zdôrazniť, že aj na veganskej strave. A keď prestanete žrať 15 vajec denne ako Arnie, tak vám klesne cholesterol. Kto z nás žerie 15 vajec denne? Kvôli tomu nemusím byť vegan a dám si len 2. Proste všetko plné dezinformácií a poloprávd asi ako komentár od Viktooorky. 4/10. ()

• Joe Rogan v jednom ze svých podcastů dokument pranýřoval kvůli mnoha nesrovnalostem, které se následně pokusil vyvrátit producent a jeden z aktérů dokumentárního snímku James Wilks. V rámci následné show na konci roku 2019 debatoval s Roganem a americkým autorem Chrisem Kresserem o veganství 4 hodiny. (HellFire)
  • Svámí Šrí Juktéšvar Giri vydal v roce 1894 knihu „The Holy Science“, kde z vědeckého hlediska vysvětluje, proč je vegetariánská dieta mnohem zdravější než konzumace masa. Porovnává zažívací systém býložravců a masožravců a podává přesvědčivé argumenty prokazující, že lidé jsou předurčeni ke konzumaci bezmasých potravin. Informace uvedené v tomto dokumentu pouze zdůrazňují a potvrzují principy představené před více než 125 lety. (HellFire)

Časové pásmo bylo změněno