Kinofil

|| R || Europa corp. || Rozpočet: $30 mil. || USA: $7 743 794 - ČR: 1 299 898 Kč - Celkem: $30 918 726 || Aby si divák Annu užil, nesmí o ní přemýšlet jako o ženském Johnu Wickovi. Nanejvýš Atomic Blonde. Jsou tu 2 dobré akční scény, ve kterých je ale vidět, že za kamerou nestál žádný Stahelski a Leitch. Příběh je překombinovaný, ztrácí se mezi tajemnými flashbacky a paralelním vyprávěním. Veškeré twisty vznikají - "Jo tohle vlastně bylo domluvené..." apod. Hl. hrdinka je sexy. O sympatiích, hereckém talentu je zbytečné mluvit. Není úplně prknéná, ale Charlize Theron to taky není. Jestli čekáte aspoň nahé scény, nedočkáte se jich. Celé to sice má sexuální podtón (Rudá volavka), ale přišlo mi jakoby to Besson točil pro puritány. Přitom krve je tam požehnaně. 65%. ()

srolyma

KGB, CIA a blonďatá modelína, která to táhne se všema a zároveň s nikým. Akce slušná, děj taky, na bloncku se navíc hezky kouká, takže za mě ano. ()

DonBraso

Na rovinu nemám moc rád Johna Wicka a myslel jsem si,že choreo je od stejného frajera a chyba lávky.Ve výsledku je to jedno a kromě restaurace,která se stane v rázu přehnanou,jsou ty headshoty zbraní po chvilce příšerný.V tomhle důsledku moje chyba je,že Sasha Luss na první dobrou nebaví a člověk jí věří jen tu modelku,kterou i ve svém životě je.Na ruskou krásku,která najednou v KGB šmáchnutím minutové vizitky,dělá z Anny pistolnický bojový monstrum,který sejme každého bez rozdílu věku a pohlaví(jen muži) neustále nedává absolutní drajf a to se Luc Besson snaží.On vždycky věděl,že známé postavy udělají film,tak tu máme Helen Mirren,která byla suprová. Luke Evans nemá absolutně co hrát a Murphy tu aspoň ten kousek udělá dejme tomu zajímavou čáru.Film jede ve fázi "flashbacků", který mají snímek dělat rozdílovým.Taky ním je a kupodivu se mu to daří,ačkoliv je to předem jasný,že jakmile je něco špatně,tak to nebylo jen tak.Film se vlastně přetáčí a diváka má upoutat to,že on chce nakonec vědě proč nebo co to mělo znamenat.Film vše vysvětlí a jede se dál.Tento prvek hlavně s Hellen Mirren jako Olgou dostává zajímavou šťávu,kdy zvraty dostávají zelenou.Místy přehnané a plno plevelu pro nic za nic,ale vše je stavěno jen na tom "meziročním období",že přijde zvrat.Nedokážu říct proč zrovna mě tohle bavilo,asi je to tím,že doopravdy film jede svoje tempo a nakonec i tu Annu dokáže přetrpět.70% ()

prochyn

Anorektická štětka nabančí kulturistům. Děj přeskakuje v čase i v logice. Vhodné pro ruské mužiky po třech stakanech vodky. ()

shaacul

Příjemné překvapení. Modelka umí hrát. Nepčíjemné překvapení. Besson napíše slušnou špionážní jednohubku a pak tam dá dvě naprosto nesmyslný dlouhý bitky, jedna proti sto. Museli to být dvě nejdražší scény a kdyby je udělal víc na napětí a míň na akci, tak se to k podobnému typu filmu bude hodit mnohem víc. ()

maraHCV

Solidní špionážní akčnák,skvělá Helen Mirren v roli KGB babky a Sasha Luss opravdu nejvíc štáva!Akční scény z restaurace a z utěku zákadny KGB působí až trapně a nebo to byl všechno Matrix :D.Tří hvězdičkový stín tento film u mě rozhodně nepřekročí! ()

Lula.cz

Do tohohle snímku se mi z počátku vlastně moc nechtělo. A byla škoda ho pořád odkládat. Dvojitá agentka, tvářící se jako lesbická modelka, která si to ale klidně rozdá s agentem ze CIA a stejně tak s kolegou z KGB, je zajímavou a nevyzpytatelnou postavou. Jediné, co mi výrazněji vadilo byl častý časový posun v dějové lince. Tu pět let zpět, tu tři roky dopředu....Pokud se ale od toho odprostíme, stejně tak jako od toho, že Anna se svou tělesnou schránkou by asi těžko zdolala x bodyguardů a agentů, tak je celý snímek rozhodně slušný nadprůměr. ()

Plaque

Neznáma Anča síce vyzerá skôr ako herečka z filmov na pornhube a v niektorých scénach to hraje, akoby mala veľmi konkrétne skúsenosti práve z tohto webu - if you know what i mean - ale Besson z toho nakoniec vytrieskal oveľa viac, než len "hot blonde with two agents". A to bezpochyby hlavne vďaka skvelej Jelene a parádne rytmickému deju plnému skvelých bojoviek v štýle všetci na jednu a hádaj, kto vyhrá. ()

AndrewNewman

Perfektne natočené akčné scény už len zdobia premyslený Bessonovej dej a presne tak to mám rád. Plusom sú dobre vybraní herci, z ktorých to najviac sedí Helen Mirren, ale modelka Sasha Luss sa taktiež predviedla vo veľmi pozitívnom zmysle. Jeden z najlepších európskych scenáristov sa po dlhej dobe prebudil a opäť spráskal scenár hodný jeho mena. ()

rashaverak

Rambo v sukni ... spise Johny Wick v sukni ... a podvazcich. Nejhorsi na filmu jsou akcni sceny, nekde na pomezi smesnosti a trapnosti. Obecne pro tento film plati jedna poucka, mene je vice. ()

Insomniac

Akože nie je to až taká hujovina. Až TAKÁ... Miestami celkom zábavné, aj ten dej plný "zvratov" by sa dal. Ale nemôžem sa prekusnúť cez tú vyžlu, ktorá udrbe absolútne všetkých tými paličkami, čo má namiesto nôh a rúk. A tiež cez tie tupé hordy záporákov, ktorí ju, namiesto toho, aby ju odstrelili, naháňajú a chcú utĺcť rukami, nohami, obuškami a neviem čím... Ja by som ju odbachol už na začiatku. A ďalší mikrofilm na svete. ()

blondboss

Špionážne potešenie ako vyšité. Ja osobne mám rád podobné typy filmov aj seriálov, a preto som vedel, že tento film ma zaujme. Film na jednej strane plný akčného klišé, ale na strane druhej s namakanými bojovými scénami, zaujímavými dejovými zvratmi, vizuálnym organizmom, hlavne čo sa týka Sashe Luss, a samozrejme aj našlapaným soundtrackom. Luc Besson to stále vie a tu to aj patrične ukázal. Ja som bol spokojný a vrelo odporúčam. 75 % ()

M_Bery

Jednoznačně geniální a strhující film. A celkem překvapivě dobrý film. :-) I když by se dala najít jistá mínuska, tak tento film o doslova "dvojtém" agentovi (agentce), možná spíš o nájemným vrahovi je zajímavý, přesný a dobře podaný. Ve filmu se informace dozvídáme postupně, a do posledních pěti minut vlastně divák neví veškeré informace o celém ději, a o provedení jistého tahu a zvratu co naše hlavní postava provedla. Celý film je tak trochu studená válka mezi Ruskou a Americkou tajnou službou... Asi možná jako dnes :-) ()

Habanera

Další akčňák s ženskou hrdinkou, která vám připomíná, že tohle tu už kdysi bylo. Kdysi to bylo syrovější, naléhavější, přitažlivější. Ano, myslím na Brutální Nikitu. Anna je chytrá, vychytralá, silná - přepere 3x silnější vazouny a vyvázne bez sebemenšího zranění ze hlavního sídla KGB. A dál? Jednou vidět stačí. ()

jack_scott

Řekl bych, že nejlepší Bessonův film. Vynikající scénář a režie a provedení. Herecké výkony atp také velmi dobré. Problémem filmu je bezesporu výprava, protože v devadesátkách, natož roce 1985, kdy film začíná, jaksi není moderní technika k dispozici, a to včetně oblečení části komparzu, provozu na ulicích, hw.... To je průser, a začátek mi to dost zkazilo. Pak si člověk zvykne - ale film to u mě stálo pátou Rudou hvězdu. 80%. ()

pafka

Na tohle se divalo vazne dobre, shltnul jsem a vydrzel a dal prednost pred spanim. A to je znamka jasna - dobre vypravene, zajimave a co prijde v dalsi scene a jak to vlastne cele dopadne? Je to mezi ctyrma a tremi. ()