Code 8

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

stativ

Chvíli mě trvalo než jsem zjistil, proč celkový dojem z filmu je průměr, přestože jednotlivosti se mi líbily. A ten důvod je to, že místo toho, aby se film chytl jednoho tématu a to dobře a do hloubky zpracovat, tak se honí za nápady všemi směry. Co tím myslím? *spoiler* Hlavní hrdina trénuje na velké finále jak Rocky. Dobře zpracované by to vydalo na film. A pak je tady velká loupež. Opět samostatně by to mohl být fajn film. Pak je tady drama o ostrakizaci lidí se zvláštními schopnostmi, kteří najednou nejsou potřeba. A taky je to detektivka. ()

doom.cz

Téma "otrok vykonal, otrok může jít živořit na okraj společnosti" jsme viděli už mockrát. Takže neurazí, nepřekvapí. A Code 8 se tématu zhostí docela obstojně. Pomalejší tempo bez větších logických děr, akce tak akorát, vizuál pěkný, absence hepíčku rovněž potěšila. Suma sumárum, příjemná dystopická detektivka, kterou si někdy určitě pustím znovu. P.s.: evidentně nejsem sám, kdo si při prvních záběrech řekl "hele, mladý Cruise" :) ()

JohnDark

Code 8, Akčný sci-fi, Kanada 2019, R: Jeff Chan, H: Robbie Amell, Stephen Amell, Sung Kang, Kari Matchett, Greg Bryk, Aaron Abrams, Kyla Kane, Laysla De Oliveira, Vlad Alexis, 70% ()

AtemuLukas

Je sci-fi film, který se dočkal druhého pokračování. Trochu mi připomínal x-meny, kde opět máme normální lidi a lidi se zvláštními schopnostmi. Hlavní postava se snaží živit  poctivě a nebýt jako jeho otec. To ho však zavede na scestí, protože léky pro matku jsou velice drahé a tak  se rozhodne jít na dráhu zločinu. Vše se postupně zamotá a naše parta se musí rozhodnout co udělají dále. No a jak si film celkově vede? No asi takhle. Jedná se o béčkovou podívanou, která měla docela dobrý rozpočet. Díky tomu jsou tu triky na dobré úrovni. Herecké výkony tu nejsou špatné a celkově mohu říct, jako odpočinkový popcornový film splnil to co jsem čekal. Ovšem nejedná se o nic zázračného co byste museli vidět víckrát, nebo o čem byste museli říct, že je to masterpiece. Dávám tomu tak 58%. ()