Commando Ninja

TERRORDROME

Po Kung Fury ďalšia fanúšikovská óda na osemdesiate roky, čo si robí úctivé kozy z klasických mačo akčákov. Tohto svalnáča nemali nasrať, že mu zabili ženu je v pohode, ale uniesť jeho dcéru?! To bude papundekelmasaker! Zaujímavé je, že ak pominieme brokovnicové parodovanie Sám Doma v úvode, tak film sa vlastne ani nepokúša robiť priame vtipy a iba sa necháva unášať svojou groteskne prepálenou imbecilitou, kde vyskakujú vietnamské dinosaury, neviditeľný ninja predátor a fúzatý terminátor v kraťasoch s oceľovým rozkrokom. To nadšenectvo valiace sa z obrazovky ma jednoznačne spláchlo, akurát sklamal záverečný súboj s tým Mad Max prasaťom, pretože ho proste zlikvidovali od boku. Ale inak nádherne absurdná konina, chceme druhý diel! ()

noriaki

Tohle už není ani céčko, ale nějaké další písmenko z hloubi abecedy. Kvalitou se vyrovná nejhorším filmům Uwe Bolla, scénářem je snad i pod nimi. Na rozdíl od zmíněného samozvaného génia se ale nebere vážně a celou dobu dává hlasitě najevo, že slouží jako svérázná pocta osmdesátkovým legendárním, méně legendárním i jenom oblíbeným filmům. Osobně mám radši promyšlenější komedie typu Žhavé výstřely 2, jenže takové skvosty se už dnes netočí. Tak alespoň díky za Commando Ninja. ()

Ironfood

Hodinový průlet akčnáky z let osmdesátých, který jsem si navíc okořenil tím, že jsem si na doporučení projektu Králové videa pustil verzi s českým (respektive severomoravským) rychlodabingem dostupnou na youtube. Jsou tu odkazy na řadu filmů, třeba na Predátora, Komando, Terminátora, Ramba, Kickboxera a prakticky na všechny ninjovské filmy. Spíše než na nějakých vlastních fórech to většinou tvůrci staví jen na tom, že tradiční scény zobrazují poněkud ulítlejším způsobem. Což mi přišlo trochu jako problém, protože to nebylo natočeno tak špatně, aby z toho dýchala takováta zábavnost ryzího amaterismu (koneckonců třeba ninja souboj na střeše byl mnohem kvalitnější než většina podobných scén z ninjovek z osmdesátek) , takže tam ty vlastní fóry (třeba alá Hot Shots!) občas chyběly. Navzdory relativně krátké stopáži mi tak některé pasáže připadaly poněkud zdlouhavé a trochu nudné. Nicméně to kompenzoval výše zmíněný rychlodabing, podle Králů videa v podání severomoravské legendy Melouna. Dostala mě hlavně hláška "Kurwa, socdémáci vyhráli volby" a svérázná upozornění, že po závěrečných titulcích ještě něco přijde.... ()

Chrustyn

Vyrostl jsem na VHS a hltal kdejaký brak a považoval ho za dokonalý film, ale tyhle ty honidby, kdy parta nadšenců za pár kaček vyplodí jakože poctu, kterou podpoří osmdesátkovým fontem a podivnou elektronickou hudbou, mě spíše serou, než že bych v nich viděl nějaké zapálení nebo dokonce zábavu. Amatérská hovadina, která se pohybuje mezi nudou a trapností. ()

pepo

Film plny dolezitych otazok. Stava sa z vedomej a preciznej pocte braku automaticky genialne dielo? Co to malo preboha znamenat? A kde mozem vyuzit nadavku "ty zasranej komouskej toustovaci"? Komu prislo kung fury prilis nafetovane (toto sa drzi viac pri zemi a pri troche fantazie a vhodnom vyziti filmoveho materialu by to vazne mohla byt tradicna dobova blbost) a chce si dat roztomilu retro hovadinu plnu easter eggov, tak odporucam. Skoda akurat zbytocne dlhych retro pasazi, ktore vyhadzovali z tempa.pre mnoho ludi nestravitelne, pre starsie generacie fakt roztomile. 7/10 a velky potlesk za cesky rychlodabing. Akurat nechapem, preco som na to cumel, ked som si miesto toho mohol pustit lubovolne becko z 80. rokov. ()