Jsem matka

• angličtina I Am Mother (více)
všechny plakáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

Micoldee

Mám pocit, že je dost indivudální, zda Vám tenhle film sedne. Já byla zrovna ten, koho ten zvláštní příběh hned oslovil. Opět se zde objevilo matení diváka, kdy člověk nevěděl, zda věřit robotické matce nebo nově příchozí ženě zvenčí. Zakončení byl lehký bizár, ale i tak jsem se celkem bavila. ()

Hemlock

Toto scifičko od protinožců nebylo vůbec špatné. Skvělé efekty, dobrý námět, ale proboha proč ta délka?? Některé scény se vlekly jak tasemnice ze závodní jídelny a občasné reakce a chování hlavních postav byly vyloženě debilní. Nicméně je to koukatelné a mladší osazenstvo, feministky a hlavně pak fanoušci legendárního Chappieho budou zřejmě nadšení - já hodnotím průměrně, tedy 50%. ()

Prubner

Kdysi jsem někde četl, že nejkratší horor na světě zní: "Poslední člověk na Zemi seděl ve svém pokoji. Vtom někdo zaklepal...". G.Sputore se zřejmě rozhodl tento horor zfilmovat a natáhl to na dvě hodiny. Upřímně - čekal jsem, že to bude lepší. Nápaditější. Napínavější. Vymakanější. ()

tkey

Kvalitní Sci-fi podívaná, která sice vykradla vše co mohla, ale ono to prostě funguje a stojí za to si tuhle myšlenku neustále připomínat :-) ()

MartinTerran

Zajímavé komorní dystopické scifi. Myšlenka zajímavá a logická, ale morálně nepřípustná. Herecky zahrané dobře Hodnocení: 67/100. ()

DanielP.

Me se to libilo. Jak po strance filmarske tak i pribehove. Je to sice ohrane tema, ale Australske podani je fajn. Urcite to stoji za zhlednuti. ()

BlondJames

Koukat se na to dalo, i když většina mých spoludiváků u toho zalomila po chvíli hlavu..Já tedy plna očekávání (také bych nahradila lidstvo, kdybych mohla) koukala až dokonce, který přišel a fakt mě nasral...takže místo 4* rozhodně tři, a to se cukám, protože bych za to co se mnou udělalo dala nejradši dva...Ale je fakt, že jsem na ten konec čekala i když se mi už chtělo spát, a to se také přeci cení.. :) ()

Don Maty

Bolo to dobré. No ták. Výborná snaha tvorcov o vyvolanie nedôvery voči každému a všade. Hodinu som veril jednej postave, druhú hodinu som veril druhej postave. Nakoniec som zistil, že nešlo o to, komu veríte a s kým sa stotožňujete. Šlo len o zachovanie ľudstva. Nič viac, nič menej. Čistý pragmatizmus...4 ()

palmovylist

Co je to? Chodí to jako Kryton a běhá jako Kapitán Amerika...no přece Matka! ... ani nemůžu říct, že by mě film zklamal, dostal jsem vlastně to, co jsem čekal, jen trochu nudnější. Thrillerové napětí budované otevírajícíma se dveřma nefunguje. A celkově se toho ve filmu vlastně moc neděje. Poměrně hezké mi přišly venkovní lokace...kukuřičná pole jsou vděčným místem pro každý film, tak proč je jen tak nedat i sem :-D ... 15% ()

Mikecat

Dve spomalené hodiny nudy, hlavne komunikácia robota a divky, jedine vonku bolo chviľu vzrúšo, ked sa človek vzbúril proti strojom a vlastne sme celé dve hodiny! čakali na - NIČ!žiadny koniec, žiadne vysvetlenie. ws ()

bourgeois

Dobré sci-fi, má to nápad aj obstojné spracovanie. Čakal by som o niečo vyššie hodnotenie. Snaha matky bola v poriadku, len zvolila drsné prostriedky. SPOILER: Až na nete som zistil, že Hilary bola jedna z predošlých dcér a jej úlohou bolo otestovať morálku niektorej z ďalších. Myslím, že z tej jednej scény kedy sa matka objaví na pláži, to asi málokoho napadne. ()

blazma

Těžko říct, kam tento film zařadit a hodně dlouho jsem zvažoval jaké hodnocení tomu dát a nejspíš to hodnotím přísněji než jiné filmy. Jenže z nějakého vnitřního pocitu si myslím, že to není dobrý. Spousta věcí mi tam nesedělo, nefungoval a je těžké, strašně těžké udělat dobrý film kde všeho všudy hrají dvě reálné postavy. Bohužel tady mi to nefungoval i přesto, že jsem byl nadšený z výkonu Clara Rugaard, ale jeden herecký výkon nemůže zachránit celý film. Stojí to za to vidět? ANO, ale není to film, který si s radostí pustíte znovu. ()

MIchael90

Tak to se povedlo. Komorní sci-fi se vším, co mám na tomto žánru rád. Krásně stupňované napětí, do poslední minuty nevíte, kde je pravda a komu věřit. 4/5 ()