Jsem matka

• angličtina I Am Mother (více)
všechny plakáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

Vabr

Další hodně dobrý Netflix film, který jsem viděl. Tenhle druh sci-fi mám rád. Už podle traileru jde poznat, že to bude dobré a u dvou hodin podívané nebude nuda a opravdu nebyla. Velmi hezký námět, zpracování, vztahy mezi postavami, dialogy a efekty. Na Austrálii mega pokrokové. Prostředí mě úplně šokovalo, jak bylo náramně zpracované a hezké. Zápletka je dobrá. Chování postav mi přijde popravdě hodně chytré. Vzhled robotů je hezký. Zápletka s útěkem se mi líbí a film oživí. Postapokalypsa provedená taky suprově. Bohužel to není na 5, ale jsou to hodně dobré 4 hvězdy. VYHODNOCENÍ: JAKO BY TO MĚLO NĚJAKÝ ÚČEL. AŽ DO TEĎ. ()

Cinematrix

Moc se mi to nelíbilo. Bylo tu sice pár zajímavostí, jako třeba robot, kterej běhal, jako kdyby si vzal 3 deci šaratice, Hilary Swank, která mi svým vzezřením nostalgicky připomněla Barbara Conana, a potom sáhodlouhé dialogy, které mne vrátili do dětských let s rodiči, kteří mi spílali, když jsem něco neudělal podle jejich představ. Nestydím se za to, že hlavní myšlence jsem moc nerozuměl, protože to, že robot oživuje lidi, aby nebyl sám, mi přijde dost absurdní. Ono se to tam pak všecko nějak snažilo vysvětlit, aby to jako bylo jinak a člověk si z toho vzal ponaučení, ale to si radši vezmu z jiných věcí, které jsou mému srdci bližší. Škoda, myslel jsem, že tomu dám vyšší hodnocení. Podle mne se jedná o dost nadhodnocený film, kde spousta uživatelů, kteří tomu dávají 4 hvězdy a více, jenom machruje, že zase jednou pochopili nízkorozpočtové komorní Sci-Fi, ale nechci tu samozřejmě nikoho soudit. ()

Kingjiri

Technicky sice pěkně zvládnutý, ale moc akčních nebo exteriérovejch scén si divák fakt neužije, protože je biják (nejspíš z důvodu limitovanejch financí) pojatej dost komoroně. Po většinu času tak lze sledovat jenom dva lidi a jednoho robota v uzavřenym komplexu. Netvrdim, že jsem se vyloženě kousal nudou a třeba exteriérový finále se mi líbilo i vizuálně. Jen mi přišlo tempo vyprávění občas dost pomalý, stopáž dlouhá, příběh s blížícím se závěrem zbytečně překombinovanej a Hillary Swank byla dost nesympatická. Projekce nijak nelituju, ale asi jsem přece jenom očekával lepší výsledek než "neurazí, nenadchne", dvě hodně silný hvězdy. ()

aR3Zz

Dobrý rozjezd i tvorba atmosféry. Divákovi se brnká na nervy a příchod nové postavy do děje vnáší potřebný rozruch, stejně jako do duše "dcery". Ve druhé půlce se to celé však nějak zasekne a konec v této podobě mi moc nesedl. Film chce mít hloubku, ale ne úplně se to povedlo. I tak se ale jedná o lehce nadprůměrné sci-fi, které neurazí žádného fanouška. 60% ()

Stíba

Sympatické komorní postapo sci-fi, stojící na budování vztahu matky robota s dcerou a následném vyvstávání otázek, které s vývojem osobnosti i okolností logicky přicházejí. ()

Gienah

Lineárny, napínavý dej s pár neočakávanými zvratmi. Prudko pozerateľné, avšak pre mňa osobne iba na jedno zhliadnutie. ()

nwx

Zaver je naprd. Ten film konci nekonci. Skoda. Jedno plus - i kdyz je to Australsky film, tak nepouzili ten jejich sileny australsky akcent, kteremu nikdo jiny neruzumi. Aspon za to diky. ()

Maximilianus

Prvá vyše hodina má fakt dobrú atmosféru, pričom som netušil, kto je ten zlý a kto dobrý. Postava matky podľa mňa zaujímavá, stále hrá na obe strany. Ku koncu sa to trochu začalo zadrhávať ale to sa po niekoľkých minút napravilo a úplný záver bol prekvapivý a pritom trochu aj poetický. 7,3/10. ()

Eventyrer

Potencionálne parádne sci-fíčko, ktoré však veci nechytilo tak ako malo. Veľká škoda, ale záver bol totálne geniálny. Kvôli záveru jedna hviezda navyše. Bavilo by ma zistiť, čo sa udialo dalej. ()

vikino1

Ty jo po Wyrmwoodu a Upgradu tu máme další zajímavé Sci-fíčko z Austrálie. A ejhle ono to je opět "skoro" na výbornou. Jo no - není to úplně originální, ale atmosféra tu je, robůtci nakonec taky, a ta nejistota dcery - komu věřit a komu ne, to zvedá o level výš. Mě to bavilo. ()

Pavel82

Pro mě dosti nesrozumitelný konec sráží hodnocení do průměru. Ale jinak to byla fajn mysteriózně laděná jednohubka, která mě nenutila koukat na hodinky. Takže vlastně spokojenost. ()

gemi

Komorní drama o dystopické budoucnosti v režii AI, které vyvolává spoustu otázek, ale dává minimum odpovědí. ()

E lan

Vcelku dobrý sci-fi film, originální námět a příběh, slušný herecký výkon a docela povedený závěr. Komorní příběh, který má docela duši. ()

Ceberus

Mno upřímně jsem nečekal, že se děj dostane i mimo základnu - očekával jsem, že konec zůstané otevřený a diváka film nechá dumat nad tím, co by mohlo být za dveřmi ven, ale divákovi je naopak naservírováno ucelené zakončení příběhu. ()

Lofrod

Neviem, neviem. Spracovanie fajn, film stale kladie otazky, preco toto? preco tamto? a toto je co? ano, fajn. ale ziadne odpovede. Uz ma prestava bavit tato moda filmov, ktore vas uvrhnu do deja po xxxx rokoch po nejakej katastrofe (vid. Quiet place, Bird box, Road, Cloverfield atd. ) pride mi to ako scenaristicka chyba s cestovanim v case. Pretoze poucka hovory ak nevies napisat scenar zakomponuj do neho cestovanie v case a vsetci ti zrazu uveria aky si genius. Z tohoto stylu pisania scenarov sa nam stava novy time traveling. ()

Clark_Kent

Tentokrát se snažili trochu odlišit od přeplněných rádoby sci- fi snímků. Ovšem ten pocit z kvalitního požitku, jsem zde bohužel nepocítil. ()