Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Cassian musí překonat nedůvěru ostatních členů tajné mise. (Disney+)

Recenze (31)

vzdyo111 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobré. Tento i předcházející díl ukazují z rebélie to, co jsme dosud nikdy neviděli - věrně předestírají atmosféru toho, co to znamená vzepřít se nekonečně mocnější, všudypřítomné a nemilosrdné imperiální moci. Všechen ten stres, nejistota, paranoia, amatérismus, ale i odhodlání a houževnatost - seriál by stejně tak dobře mohl zachycovat dřevní léta Fidela a revolučních skupinek kdesi v jihoamerických džunglích. ()

RobinPM100 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začínám bejt fakt nasranej, neskutečně nudná bezdějová píčovina, která nemá se Star wars nic společnýho, občas nechaj po obloze přeletět Tie-fighter, aby diváka ujistili pro pořádek, že se dívá na Star wars, Kenobi je proti tomuhle hotovej masterpiece. Disney nechá dnes natáčet Star wars každýho, i toho, kdo defakto nepředloží nějakou dějovou linku. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

12. epizod 1. série seriálu Andor v podstatě funguje na bázi čtyř trilogií, kdy každé tři epizody dohromady utváří jeden příběh. Epizoda 5 je tak druhým dílem trilogie režisérky Susanny White a tím pádem prostřední části, která by primárně měla fungovat jako napínavý prostředek, který výrazně naláká na poslední třetinu. A to se páté epizodě daří. Protivníkem povstalecké buňky tentokrát není jen Impérium, ale i nedůvěra mezi jednotlivými členy povstání, především vůči Cassianu Andorovi. Pátá epizoda tak do velké míry funguje jako paranoidní thriller, kde by si měl Andor hlídat i záda. Potěšující ovšem je fakt, že se prakticky nic na kvalitách seriálu nemění a jde pořád o výtečně napsanou a uchopenou látku, která sází na povedené herecké výkony, správně temnou atmosféru a nadále pocitem toho, že v Andorovi někdo se světem Star Wars skutečně pracuje svěže. Andorovy spolupracovníci na planetě Aldhani se prokreslují, nejvýraznější z nich je Karis Nemik v podání Alexe Lawthera. Cassian Andor má poté nadále daleko ke svému budoucímu já z Rogue One: Star Wars Story a sledovat ho v jiném období a s jinou personou je nadále osvěžující, kdy se ukazuje, že tento hrdina je skutečně dostatečně zajímavý, aby utáhl vlastní seriál. I když bedra nestojí jen na něm. Denise Gough je jako imperiální Dedra Meero nadále cílevědomá a chladně působící, Syril Karn v podání Kylea Sollera poté očividně před sebou má ještě zajímavou cestu. Nezajímavější to ovšem pořád zůstává u Mon Mothmy v podání Genevieve O'Reilly, kdy politický pohled na současnou situaci v předaleké galaxii nadále působí zajímavě. Důležitým faktorem nadále zůstává fakt, že postavy v Andorovi minimálně působí dojmem, že mají nějaký rozsah a prokreslenost. Akcí se tak sice nadále šetří, to ovšem automaticky není chyba. Právě díky skvělému scénáři, znamenitému uchopení, krásnému vizuálu, nádherné výpravě (rozdíl mezi studiem a realitou se prostě pozná snadno a příjemně) a prozatímnímu bravurnímu vytěžení potenciálu konceptu špionážního thrilleru ve světě Star Wars. Snad si tak výborně nastavenou kvalitu udrží nejen šestá epizoda, ale i druhá polovina 1. série.... ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Gilroy si s diváky hodně pohrává. Skalní fandové SW nedostali své užvaněné roboty, různé bizarní vesmířany, laserové přestřelky ani světelné meče. Dokonce ani pořádného záporáka. Už druhou epizodu pozorují přípravy k loupeži, která nejspíš proběhne syrově a rychle...realisticky. Gilroy si vypůjčil pouze jednu známější postavu z filmu a pár designových fragmentů z Lucasova univerza. A detailně vypráví miniepizodu z doby, která v kontextu velkého příběhu SW, vůbec nic neznamená. Přesto si i takový seriál své fanouchovce najde. Protože pojetím a zpracováním vysoce převyšuje cokoliv, co zatím ze světa SW vzešlo. Dokonce i když je to na úkor akce a dobrodružné sci-fi pohádkovosti, která bavila děti i dospělé. Je v tom velký paradox. Andor je totiž taky fanservice. Tentokrát ale pro ty z nás, kteří volali po dospělém pojetí, nehloupých dialozích a postavách, které budou mít hloubku. Mando je spíš pro děcka, Andor pro náročné diváky. Víc Gilroye v SW, by byla bomba, ale asi to nedopadne. Ne bez trochu dynamičtějšího příběhu, aby si na své přišli i nedospělci. ()

Wyrdas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Teď, když už jsem si toho jednou všiml, je absence mimozemšťanů v tomhle SW universum opravdu bolestivá. Pátý díl se hodně zaměřuje na přípravy akce naší kladné party a až opravdu uměle vytvořené "napětí" mezi nimi. A to je citelná slabina, protože to, co je na Andoru pro mě přidaná hodnota, není pohled rebelů, ale onoho Imperiálního byrokratického soukolí - a to je nyní hodně upozaděno. Možná se časem nějak rozklíčuje kariéra našeho snaživce - neboť dostávám až na sílu vložené umělé fráze z úst jeho mamičky, které rádoby osvětlují situaci v jeho rodinných vazbách. Uvidíme. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Jedno z tetování Arvela Skeena (Ebon Moss-Bachrach) byl Kraytský drak, monstrózní stvoření z Tatooinu. V epizodě Kapitola 9: Šerif (2020) seriálu Mandalorián (od r. 2019) Dino Djarinao (Pedro Pascal) musel čelit dospělému jedinci tohoto druhu. Tuto verzi kraytského draka lze nejlépe přirovnat ke žralokovi, který se pohybuje pískem Tatooinu a loví kořist. (Veskoslav)
  • V čase 11:00 vytáhne Karis Nemik (Alex Lawther) navigační přístroj – jedná se o upravený instantní fotoaparát Polaroid SX-70. (facebook.142)

Reklama

Reklama