Reklama

Reklama

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

(seriál)
  • Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(168)

Obsahy(1)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

spiderakhero 

všechny recenze uživatele

Voyageru dlužím ze všech Star Trek seriálů rozhodně nejvíce. Nebýt jeho, pravděpodobně bych Star Treku tak vášnivě nepropadl a všechny Trekkies bych považoval za podivné hňupy. Nicméně, co se samotného hodnocení týče - ačkoli jsem na začátku považoval Voyager za to nejlepší, co mě kdy potkalo, dnes už jsem kritičtější a příběhy posádky Voyageru mi nepřipadají tak skvělé, jako kdysi. Stejně mám ale stále Voyager strašně rád, a na seriálu se mi líbí ta originalita, co se ST seriálů týče - koumání emzáků a to všechno jsme tu měli už snad stokrát, teď tu máme loď, která putuje Delta kvadrantem a zoufale hledá cestu domů. To nám dává možnost poznat posádku lodi blíže než kteroukoli jinou a s postavami více sympatizujeme. Je to zábavné, ale jak jsem již psal - jsem kritičtější, takže po těch letech Voyager rozhodně není na prvním místě. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Flankerův dodatek: Džejnvejová si vyznává lásku s Čeko - tejem: "naše duševní stimulace konvergovala k maximální konjugaci rezultující v defrustrující absenci nulity senzuální percepce." Někdy ovšem dělají borgové křena, takže "rekonfigurujte matrici subatomárního pulsního pohonu paralelně k dimenzionálním štítům a akcelerujte fázerová děla a tak to schytaj." Jo a kolik je 9 - 7? ()

Reklama

sirien 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejspíš nejhorší původní Star trek. Od samého začátku ve velkém zapomíná na vlastní premisu (neustále se řeší ti samí protivníci, loď v nekonečně perfektním stavu atp.), většina postav je tak nějak ne moc zajímavých (a ty lepší nemají moc dobré vlastní díly), scénáře tuctové, protivníci meh a často přímo protivně otravný. Výborných epizod je minimum (za mě jen jedna jediná 5* - na víc jak 150 dílů), zato příšerných jsou mraky (i 8 odpadů na 24 dílnou sérii - dno které vyrovnává jen závěr DS9). Oproti Enterprise to má ten příjemný domácký feeling (vizuál, styl, typ interakcí postav atp.) Nové generace, ale to je bohužel všechno. Jo a Janeway je fakt hrozně špatná kapitánka. Voyager taky patří k seriálům, kterým škodí možnost sledovat je v kuse (namísto díl za týden): scénáristické gasslightování diváka nefunguje a je bolestivě zjevné, že např. Doktor po prvních pár dílech dál reálně neprochází žádným vývojem (i když se tak seriál snaží tvářit) nebo naopak že některé rozjeté linky najednou zmizí bez dalšího (vy)řešení (integrace Maquis). Tam, kde je Deep Space Nine horská dráha odpadů se 4* dílama je Voyager konstantní 1-2* nuda, tam kde se Enterprise se střídavými úspěchy o něco aspoň snaží a zkouší nové koncepty je Voyager jen na jistotu hrající a tudíž naprosto tuctově vyznívající seriál. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z celého Star Treku mám sice nejradši Novou Generaci, ale Voyager považuji za CELKEM důstojného pokračovatele. Main Theme od Jerryho Goldsmithe je, troufám si říct, nepřekonatelné, protože doposud držela startrekovský hudební primát titulní melodie z Deep Space Nine, a kdopak ji asi složil?;) "Borgovské" díly jsou tradičně nejlepší a to hlavně díky Sedmé z Devíti (a nejenom proto, že do Jeri Ryan bych se zamiloval i bez té přehnaně upnuté uniformy:)). V horší náladě bych byl schopen i říct, že nemít Star Trek Borg(y), tak Voyager pěkně vyhoří. Nějak takhle - Voyager přišel, chvíli pobyl, nebylo nám s ním zle, a pak odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Narozdíl od TNG a DS-9...prostě ode mě pro seriál jako celek...ale jo, 70%. ()

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dobrá volba hlavních postav, kde každá měla něco do sebe a byla pro mě jako diváka něčím přitažlivá: rozhodná a dominantní a zároveň šarmantní kapitánka Janeway(ová) (Kate Mulgrew), charizmatický a sympatický (oproti Willu Rykerovi z Enterprise) první důstojník Chakottay (Robert Beltran), frajerský a sympatický ale ne namachrovaný floutek v podobě Toma Parise (Robert Duncan McNeill), bojovná klingonská žena a postupně šéf inženýr na Voyageru B'Ellana Torres (Roxann Dawson), kulinářský mistr a velmistr diplomacie Neelix (Ethan Phillips), ohledně žen stále nejistý a nesmělý kamarád Toma Parise Harry Kim, se stále skvěle natupírovanou ofinou (herec asijského vzezření Garrett Wang), šéf ostrahy a mistr Vulkánec bez emocí pan Tuvok (Tim Russ) (výborně nahradil mně nesympatického klingonského šéfa ostrahy pana Worfa (Michael Dorn)), mně nepříliš sympatická Kess (Jennifer Lien), která byla pak nahrazena mnohm zajímavější postavou, která je jednou z nejzajímvějších postav, které jsem si nechal na konec - Sedmá z Devíti (Jeri Ryan), která byla původně člověk, kterého však jako holčičku asimilovali Borgové a na Voyageru se ji snažili vrátit lidskou podobu a co nejvíc ji polidštit. Tou poslední a pro mě asi nejzajímavější postavou je postava holografického doktora (Robert Picardo), kteý dostával v pozdějších sériích stále více a více prostoru a který herecky opravdu exceloval a vyžíval se ve své roli. Nezapomenutelná role. Díky výbornému scénáři, výborným a sympatickým postavám s uvěřitelnými hereckými výkony, které se v průběhu seriálu vyvíjeli si seriál u mě zaslouží velmi vysoké hodnocení. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Galerie (327)

Zajímavosti (71)

  • Ateliéry Paramountu, ve kterých se natáčela většina interiérů Voyageru byla po skončení série v roce 2001 zničena. (Galadriel)
  • Epizóda bola neskôr rozdelená a v repríze vysielaná, ako dve časti - Vlastní krev a Vlastní krev, 2. část. (koba)
  • Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie. (Galadriel)

Reklama

Reklama