Krupiér

• Francie Croupier (více)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiální text distributora)

Gilmour93

Děláte všechno proto, aby padla červená, děláte ještě víc, aby nepadla černá, ale nakonec se kulička stejně zastaví na nule.. Vnitřní monology, dualita zrcadel a zdánlivě nepodstatné detaily budiž průvodcem Jacka Manfreda na cestě za sebepoznáním a inspirací, při které není až tak podstatný děj, ale způsob, jakým je servírován. Drž pevně, pusť zlehka. S tímto mottem jde přistoupit i k prožitku Hodgesova neo-noiru z prostředí chytrých lží a hloupých slabostí.. P.S.: Clive Owen byl svého času považován za kandidáta na agenta 007 a smoking krupiéra mohl být dobrou zatěžkávací zkouškou. No, po pravdě…, díky tomu klobouku bych to spíš viděl na nějakého Amiše nebo Boye George.. ()

Roman.Ticka

Film, který mě minul už z podstaty a tou je hazard. Nerozuměla jsem ničemu z hlavní problematiky, na jakém principu funguje kasino a vzhledem k tomu, že bych si nikdy v těchto prostorách nevsadila ani dávno zrušený desetník, je mi to vlastně jedno. S Clivem mám tak trochu problém, zatím mi v několika rolích spíš nesedl, i když mi není vyloženě protivný, ale tady mě jeho pitvoření nechalo naprosto chladnou a doprovodný rádoby psychologický podkres jeho myšlenek mi spíš vadil než těšil. Prostě a jasně nic pro mě. ()

klukluka

V průběhu sledování mě to naprosto strhlo a nepochyboval jsem, že tomu dám plný počet hvězdiček. Pak ale přišel ten konec...a bylo to v zadeli. Tohle perfektní kino fakt zabily 2 nesmyslný minuty. Tedy v mých očích. Jakeovi- hlavnímu hrdinovi volá z jižní Afriky jeho kámoška hazardní hráčka. Působí dojmem, že je v naprosté pohodičce, přitom ji měla vytrhnout trn z prdele akce, která nedopadla. Jak se to teda stalo, že je najednou v takovým klídku, když to jí naplánované přepadení herny skončilo fiaskem? Krupiér Jake taky v rámci tohoto telefonátu pochopí, že hráčku na něj nasměroval jeho vlastní táta. Čímž mu táta dokáže, že nad ním má ještě pořád i na neskutečnou vzdálenost (jiný kontinent) vrch. Jakeovi se z tátových schopností podlomí kolena a hodí do placu výraz "ten můj táta je stejně velkej frajer". Nepozorný divák by na to určitě rád přistoupil, působí to vtipně. Pozorný divák ale nějak nechápe, jak může Jake o tátovi smýšlet dobře, když se patrně postaral o zabití jeho přítelkyně..? To je trochu silná káva, tohle se přece neodpouští ani tatínkům..? Takže tenhle konec neberu! Tohle je podle mě MOC zjevný lapsus. A zpochybnil bych i jinou věc: hráčka má mega dluhy. Věřitelé přistoupili na to, že jí je odmáznou, když jim připraví půdu pro vykradení kasína. Chtěl bych vidět věřitele, kterej by kvůli dlužníkovi podstupoval takovýhle riziko..? Jasně, lidi se nemusí vždycky nutně chovat stejně, ale model "zaplať, nebo tě odkráglujeme a tip na vykradení kasína si strč do prdele" mi přijde daleko víc ze života. Komentář nadstandardní délky svědčí o tom, že mě ten film mimořádně zaujal. Byl totiž perfektní. Fakt škoda toho konce. ()

sona123

Drama z atraktivního prostředí kasina? Je jich jako šafránu, ale většinou jsou zdařilá a Krupiér není výjimka. Navíc zde nesleze z obrazovky tehdy ještě ne moc známý Clive Owen, kterému to skutečně víc slušelo blond, jak říká jeho partnerka. Odbočka s jeho milou je krapet zmatená a vyústění tohoto vztahu ještě víc, zákulisních věcí a triků s žetony a víření kuličky v ruletě by taky mohlo být víc, je to přece ten tak trochu mystické a svůdné, ale i tak jsem byla vtažena do celého dění víc než dostatečně. ()

YURAyura

6/10 Bylo to jako druhe dvd k nejakemu platku, tak jsem si rikal, no co, Owen je v pohode, britum se obcas taky podari, tak tomu dam sanci... Prvni 3/4 byly super - porad se k necemu schylovalo, Owen byl standartne vyborny (skoda ze odrekl toho Bonda - CasinoR, pravda ale, jestli cetl jeho scenar, tak to uz chapu ;]), ostatni postavy taky pestrobarevne, prostredi atraktivni. Ale v te posledni casti jakoby tvurcum dosel dech, penize a napady, najednou se to utnulo a hotovo. Priznavam, ze u takto rozjeteho filmu me to mrzelo jeste vic nez obvykle... ()

• Snímek se dočkal uvedení až dva roky po svém dokončení. (oje)
  • Film byl vyloučen z Academy Awards krátce potom, co byl uveden v nizozemské televizi. (becki_tu)

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges