Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

natalanka

Jestli se chcete smát a smát...pak se koukněte. Sony a Cher vás 100 minut neopustí a sebevražedná smršť sebevražedných gagů je dokonalá. A těch facek......co musel od Andie dostat je taky požehnaně. Vřele doporučuji :-)) ()

sunjata

Nádherný, nádherný film o neopakovatelnosti každé vteřiny našeho života. Murray je prostě nepřekonatelný a MacDowellová tak milá. ()

principessa

Je to tak úžasně optimistickej a skvělým humorem nabitej film. Mě to tak potěšilo a nakoplo, že si teď vůbec nedokážu představit, že mám jít hned spát ( no možná je to i těma antibiotikama a kloktadlem, co momentálně beru na angínu - dělá to s mým tělem divný věci, jak nějaká droga ), ale úsudek mi to stoprocentně nezkresluje - 5 hvězd, není o čem přemýšlet. Už hodně dlouho jsem neviděla takhle sympatickou skvělou komedii, kde nechybí ani špetka romantiky a stroužek napětí! Někdy prostě k plnému hodnocení nemusím mít perfektní kameru, střih a hudbu. Občas stačí jen jedna praštěná dokola se opakující písnička a supr scénář! ()

Metal.God

Nevím jak se na začátek vyjádřit. Kouzlené, to je to slovo. Prožívat stále jeden den, bez stárnutí by nemuselo být ze začátku tak špatné. Nejdříve bych načerpával informace. Až bych věděl "všechno" co potřebuji. Potom bych se začal třeba učit na klavír. Kdyby k tomu došlo možná bych začal konat i dobro. A pak by asi došlo na sebevraždy. Nemuselo by to být špatné, kdybych měl jistotu, že neumřu a ani neochrnu. Doufám jen, že bych se nezbláznil. Samozřejmě mě hned na začátku časové smyčky napadlo, že musí udělat něco nezvyklého, aby se smyčka přerušila, ale já jsem si myslel, že to bude zabití sviště. Ale když to po bouračce nevyšlo, tak mě napadla správná možnost. Herecké výkony jsou zde skvělé. Přehrávat jednu scénu pořad dokola jen s nepatrnými změnami nemusí bát vůbec lehké. ()

newmeex

Ano, postava cynického a sebestredného moderátora počasia nemohla sediet nikomu lepsie ako Billovi Murrayovi, ano Andie MacDowell je cely film neuveritelne pritazliva a klidne by som si od nej taky nechal par nafackovat, proste idealni kombinácia, vsetko klapalo ako ma ale asi som proste nemal svoj den a som nuteny celkove skore filmu trosku znizit :/ ()

BlackAngels

Jak já bych takovejhle den aspoň na pár měsíců brala :-D Kurnik co já bych přečetla knížek a naučila se věcí. Tolika lidem bych řekla co si o nich myslím, protože by to druhej den nevěděli. Opila bych se nejvíc ve svým životě, protože by mi ani druhej den nebylo špatně. Zkusila bych všechno čeho se bojím, protože by mě to nemohlo zabít :-D Utratila bych v jeden den celou výplatu protože co? Ráno by tam byla znova! :-D No dobře udělala bych i něco pro ostatní i když by si to druhej den nepamatovali... :-D Byl to prostě parádní nápad na film a parádní bylo i jeho zpracování. Moc jsem se bavila a snila :-) ()

VanBradley89

Říkal jsem si jak je možný, že to tu nemám ohodnocený? Vždyť sem to musel vidět? A viděl, ale už dávno a vůbec jsem si to nepamatoval. Ale, když sem na to teď koukal všechno se mi to vracelo. A musím říct, že i po tolika letech je to skvělá zábava. Hodně příjemný film, který nezestárl snad ani o píď. Bill Murray tradičně skvělý. A Andie strašně sympatická. ()

waltosin

Chvíli mi trvalo než jsem tomu přišel na chuť, ale pak mě to chytlo a bavil jsem se. On měl za úkol zbalit svojí osudovou lásku, mě by se teda ten den opakoval nejmíň 100 let. :D 70% ()

Luswani

Ústřední dvojice mi sice není úplně sympatická, ale dobrý příběh to dokázal vynahradit a vznikl tak zajímavý a dobrý film. Není to tak moc vtipné, ale má to příjmenou atmosféru a když hlavní hrdina mění své chování, je to chvílemi i dojemné. 80% ()

calculus

Nerad něco píšu o komediích. Nemohu se vždy zbavit dojmu, že jsou na jedno použití:-) Na Hromnice se ale sešlo víc věcí, které mě nutí si toto mínění poopravit... ()

Hruskovice

Geniální filmový nápad povyšuje tento film na jednu z nejlepších komedií. Kdo by nechtěl probouzet se znovu a znovu v jeden a ten samý den a přitom si užívat maximálně každou hodinu dne bez jakýchkoliv následků... :) (nejlepší scény: kvízové otázky v televizi, pěst pojišťovákovi na ulici, postup při balení Rity) 5/5 už jen za to jak blbě se komedie hodnotí :) ()

Domas88

Obrovsky zklamaný, po tom co jsem četl jsem čekal bombu, tenhle film jsem viděl tak na 4krat, nedokázal jsem se vydržet dívat na celý, mně to strašně nudilo na navíc Murray mně nepřisel nijak extra herec který by tuhlu roli zvladnul... nelíbilo bohužel.. ()

Nikitoss95

Prvotřídní komedie,jedna z mých nejoblíbenějších, miluju to; nejvíc mě baví princip filmu, a to šprajcnutí hlavního hrdiny Phila ( Billa Murrayho) v jednom dni,který se neustále opakuje; nádherný je i pohled na reportérku Ritu (Andie MacDowell) ()

BE13

Romantismus, který nejen snesu, ale podívám se vždy rád znovu. Za to ovšem může Bill Murray. Jedna věc mne zaujala: autor hudby George Fenton se drobátko rozhlížel a Jacques Brel je mu evidentně blízký. Až natolik, že si od něj vypůjčil (rozuměj ukradl) píseň Le Bon Dieu z poslední Brelovy desky Les Marquises (1977), která vyšla necelý rok před Brelovou smrtí. Pouze instrumentální téma té písně zazní ve filmu myslím jen dvakrát: když Andie MacDowell poprvé přespí u Billa Murrayho a když ji vysochá do ledu. Titulky v závěru filmu sice uvádějí jednu Brelovu píseň – La Bourrée du celibataire (1957) – ale o výše zmíněné se neříká nic. Čili Brel se autorům filmu nejspíš líbil. Taky úvodní mraky, když se film rozbíhá, připomínají obal té poslední Brelovy desky. Náhoda? Já vím, že se žene sněhová bouře, ale stejně... ()

Bilky

Moja top romantika! Úžasne mila ANDIE a parádne cynický BILL rozohrávajú tú pravú vianočnú romantickú komédiu tak dokonale, že som už zodral VHS kazetu, DVD je už tiež pekne zničené a kúpim si to aj na BRD ak to vydajú s cz titulkami ;) u mňa 95% ako Láska nebeská. ()

IZFNP

Moc príjemný večer strávený u moc príjemného filmu. Jedna z tých ešte čiste televíznych klasík, ktoré bavia i opakovane. Bill Murray ako vždy brilantný, MacDowell pre mňa skôr do počtu, ale čo do feelingu, to veľmi podarený snímok. ()

julyberda

Tak milý, vtipný film jsem už dlouho neviděla. Bill a Andie byli dokonalými hereckými figurkami ostřílených tvůrců. Nemluvím jen o režisérovi, ale také o kameře, hudbě, scénáři... Bravo! Takhle má vypadat romantická komedie. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky