Samantha (Jennifer Love Hewitt) je americká študentka hudby na renomovanej londýnskej univerzite. Je bezstarostná, impulzívna a až po uši zamilovaná do svojho britského priateľa Iana (Paul Nicholls). Ibaže pre toho je prvoradá práca, na súkromný život nemá čas a svoju krásnu priateľku trestuhodne zanedbáva. Nevidí, ako ju pomaly ale isto stráca. Až keď osud tragicky zasiahne do ich životov, Ian si konečne uvedomí, čo Samantha pre neho znamenala, a jeho dušu pohltia neznesiteľné výčitky svedomia. Kiežby jej bol dokázal, ako veľmi ju miluje. Kiežby mohol zvrátiť čas a začať so Samanthou vzťah ešte raz odznova, s čistým štítom. Sila jeho lásky však prinúti samotný osud, aby zmenil svoje kruté rozhodnutie a zvrátil čas aj dôsledky tragických udalostí, ktoré sa už odohrali... (TV JOJ)

Jonash87

Ano, ve scénáři by se našly nějaké ty nedotaženosti a byla tu nějaká menší klišé, ale to u tohoto typu filmu až tolik nevadí. Moc příjemný snímek, poměrně originální (v některých ohledech), s emocemi + krásná Jennifer Love Hewitt a sympatický Paul Nicholls (děsná podoba s Judem Lawem). Jen ten konec jsem čekal jiný, pozitivní - překvapil mě, ale nedá se říci, že by to bylo špatně, spíš naopak. I proto jsem se přiklonil ke 4 hvězdám. ()

peiton

A zase som raz plakala a rumázgala ako malá...Ak plánujete pozrieť v tomto roku len jednu romantickú story,nech je to táto!Strašný doják,ale v dobrom slova zmysle.Pripravte sa, slzy budú tiecť prúdom.Jednoznačne u mňa vrchol romantiky.Pre všetky romantické duše povinná jazda! ()

Martin741

Napriklad romanticke komedie moc nevyhladavam, obcas alke reba oddychnut o´d hororov, lebo potom dost lezu na nervy a na mozog : 70 % ()

Nach

Tak nakonec to bylo o fous, ale tu čtvrtou hvězdu přece jen dám. Láska na druhý pokus je film, který by tak moc chtěl být dalším P.S. Miluji Tě skříženým s Na hromnice o den více či Osudový dotek. Jenže je na to příliš laciný a herci místy spíše ochotničtí než profesionální (hlavně hlavní hrdina). Nicméně hezky si to pohrávám s tím patosem a láskou, až je z toho jakási romantická pohádka, u níž víme jak skončí. Respektive já to věděl a modlil se, aby to tak skončilo, jinak bych šel s hodnocením dolů. Díky Bohu mohu tak tento romantický film zařadit do ranku čtyřhvězdičkových úspěchů jimž dávám i přes tuto skutečnost mírný palec nahoru. 75% ()

vykur!

I have to tell you this and you need to hear it. I loved you since I met you, but I wouldn't allow myself to truly feel it until today. I was always thinking ahead, making decisions soaked with fear... Today, because of you... what I learned from you; every choice I made was different and my life has completely changed... and I've learned that if you do that, then you're living your life fully... it doesn't matter if you have five minutes or fifty years. Samantha if not for today, if not for you I would never have known love at all... So thank you for being the person who taught me to love... and to be love. ()

laik_60

silno romantický film, sentiment sa tlačil zo všetkých pórov a štrbín, ako zadržiavané slzy z krásnych očí Jennifer (mimochodom skvelo hrajúcej). Vrelo odporúčam uboleným ustráchaným srdiečkam filmových fanúšiek, slziacich nad sklamaním a nešťastnou láskou. Vo filme sa dozviete, že "ŘÍKA SE, ŽE VE VZTAHU VŽDY JEDEN MILUJE VÍC, a KÉŽ BY JSTE TO NEBYLY VY". :) lebo ja tvrdím, MILOVAŤ JE KRÁSNE, ALE BYŤ MILOVANÝ EŠTE KRAJŠIE, a aj preto možno povedať, že NIČ NIE JE KRAJŠIE AKO LÁSKA (aj keď to niekedy bolí jak hovado). Kebych bol ženská, dal bych filmu plný počet bodov. kurnik !!! ()

Pajky3

Docela pěkná romantika, taková neklasická. Protože končí jinak než je obvyklé. A protože ten poslední perfektní den je fakt dobrej, tak se mi to líbilo. A možná by i slzička ukápla. A ta Jennifer Love vypadá nějak starší než si pamatuju naposled. ()

pakobylka

Druhý pokus ? Zdánlivě víc než férová nabídka - ale jak s ní naložíte, když vám osud s neskrývanou zlomyslností znovu přehrává všechny scénky, které považujete za zcela zásadní pro další vývoj událostí ? Přestože pozmění jejich detaily, máte neodbytný pocit, že jste se ocitli v bludném kruhu, z něhož není úniku. Pokusíte se před osudem utéct ... budete s ním bojovat ... nebo ho přijmete ? Která varianta je správná - a co dokáže změnit ? Romance, která vás nejprve zaujme svou naléhavostí ... aby vás posléze šokovala svým závěrem. Ve finále se stává jedním z TĚCH příběhů, jejichž síla by za určitých okolností dokázala vychýlit Zemi z oběžné dráhy ... jenomže naše rodná planeta je jí (naštěstí) ukradená - myslím, že ji plně uspokojí, pokud vykolejí VÁS ... 4,5* ()

Larushka

Na tomto snímku není nic, proč by stálo za to ho vidět. Jasně, slzy mi zkanuly, ale to není vypovídající. Příběh je prostě moc přehnanej. Herečka, co hrála "Lotty" mi připomínala Báru Polákovou. ()

Los

Vcelku příjemný počin na oddechnutí, dobře koukatelné a většinou nenudící. Ale zase nejde o nic extrémně originálního, prostě příběh o jedné lásce, která je pro jednoho příjemnou samozřejmostí, a proto si myslí, že ji může odsunout za "podstatnější" věci. Tohle asi většina z nás zná, nicméně zde si tuto chybu daná osoba uvědomí (to už asi všichni neznají :o)) a snaží se ji napravit (a tohle asi nezná téměř nikdo :))...konec byl pak už trošku předvídatelný...ale i tak nebudu prozrazovat...a díky němu si nejsem jistá, zda Ian opravdu udělal správně, že se snažil změnit...nechtěla bych být na konci v kůži Samanthy... 6/10 ()

Madlenka26

Láska smrtí nekončí.♥ Nečekala jsem , že né tak známý film ve mě vyvolá tolik emocí. Kéž by takové ''náhradní'' dny existovaly. Na to by se měli podívat všichni muži aby si vážily svých poloviček a nebraly je jen jako součást jejich stereotypního dne. Já byla okouzlena a vneslo mi to do srdce nové emoce a v hlavě nastartovalo mnoho mylšenek co se týče vztahů! Ten náramek byl dokonalý♥ Naprosto dokonalý scénář, každé slovo mělo význam, to se jen tak nestává! ()

Goldenhair

O málokterém čistokrevném romantickém filmu se dá hovořit v superlativech. If Only k nim ale patří a je ukázkovým příkladem toho, že lze natočit dojemný milostný příběh, bez jakýchkoliv příkras, klišé a žánrových stereotypů. Ústřední duo hraje jako o život, mile překvapila obzvlášť Jennifer Love Hewitt, kterou mám ze všech jejích rolí zafixovanou spíš jako “jen“ ten hezký komerční ksichtík. Škoda, že se o tomto snímku moc neví, protože je pravdu povedený a citlivější jedinci (včetně mě) u něj uroní i slzu. ()

noriaki

Nevím, jak se na to dívají třináctileté slečny a jiní oxytocinoví závisláci, ale pro mě má ten film vrcholně neuspokojivý konec. Ne že by to nebyla romantika a kdesi cosi, ale vážně by tohle chtěl někdo z vás prožít? V reálném světě by po podobném zážitku člověk nejspíš skončil u psychiatra s hlubokou depresí. Ale dnešní doba diktuje optimismus, takže i sebevětší pohroma je chápána jako cenná zkušenost přibližující jedince k ideálu naplněného života. Když už ve filmu musí být tragická linie, tak ať alespoň není adorovaná jako něco žádoucího a povznášejícího. Námět se tedy moc nepovedl, naštěstí snímek zachránili herci. Jennifer Love-Hewitt se pro romantické jednohubky narodila, ale až tady jsem si všiml že je docela talentovaná. Paul Nicholls jí zdatně sekundoval, a i díky výborně napsané postavě zanechal velice slušný dojem. ()

Pajkenzi

Příjemná hudba příjemní herci, krásný příběh. Až na Samanthu, ta mi ve filmu nějak nesedla. Nehodila se k Lanovi. Lan byl sympaťak, sice nedával svojí lásku k Samanthe najevo, tak i přesto stím bojoval uvnitř. Všechno má svůj důvod. ()

shantim

"Romantický" film, jak má být. Hodně slaďoučkého povídání, sladká hudba, vyznání lásky atd. A na konci ještě trocha těch slziček. ()

Narya89

Někomu by tento film mohl přijít místy až přehnaně přeslazený, mně je to upřímně jedno, protože mě absolutně dostal. Zachycuje totiž druhou šanci, lidskou omylnost a nedokonalost v tom, že si nedokážeme včas uvědomit a plně docenit to, co máme a v neposlední řadě především jednu obří lásku. ()

marie.en

Nemůžu si pomoct, ale nechápu to vysoké hodnocení..dva absolutně nesympatičtí hlavní hrdinové, příběh plný klišé, herecké výkony i kamera k ničemu. Romantické filmy mám vcelku ráda, ale tohle mě ani nedonutilo soucítit. Vlastně ani nevím proč nedávám odpad.. ()

zuza99

Ty jo, to byla pekelná nuda. A přes samou nudu jsem asi nepochopila, proč si sedal do toho auta, když věděl co se stane? Asi by bylo lepší, kdyby film skončil po tom co se, jakože probudil z toho snu, nebo co se to stalo. ()