Želary

TV spot

Příběh o lásce a také osudovém setkání dvou odlišných povah je zasazen do období 2. světové války. Hlavní hrdinka, nedostudovaná lékařka (A. Geislerová), je nucena kvůli ilegální činnosti svého přítele opustit město a skrýt se před okupanty ve vysokohorské vsi. Tam nalézá útočiště v chalupě zemitého Jozy (G. Cserhalmi) a po počáteční nedůvěře se mezi nimi vytváří upřímný, později milostný vztah. Eliška poznává i tvrdý život lidí v tomto Bohem zapomenutém místě, kde lidé dokáží být milí i krutí stejně jako příroda kolem nich. Zažívá tu vesnické rituály, setkání s partyzány a ruskými vojáky i konec hrozné války… Film, který je připomínkou květnových událostí roku 1945, vznikl podle stejnojmenného povídkového souboru Květy Legátové a podle scénáře Petra Jarchovského, režii měl Ondřej Trojan. (Česká televize)

SAINTS

Dej filmu nas zavedie do obdobia 2.svetovej vojny v čase protektoriatu.Medzi Eliškou a dedinčanom Jožou vznikne zvlašny a silny vstah.Nadpriemerne kvalitny film s bohatym pribehom ktory oslovy divaka pribehmi skutočnych ludi.To ešte Jarchovsky pisal kvalitne scenare. ()

peeteno78 odpad!

Nebýt Geislerové tak dávám 5*. Opět jeden z jejích špatných hereckých výkonů. Zase nudná, trapná a namyšlená postava. Bez ní by film možná toho Oscara získal. Ta by měla dát od filmu ruce pryč... Zajímavé byly třeba drobná role Miriam Kantorkové a role Miroslava Donutila ()

Ukrizku

Želary jsou dramatické, nápadité, hutné, ale jen rádoby naturální. Konkrétně opakované znásilňování mi vyloženě zkazilo dojem. Jako kdyby tehdy nikoho nic jiného nezajímalo, nežli prznit všechno, co se hýbe. Tak to je velká škoda, protože v roli Jozy je György Cserhalmi strhující. ()

ostravak30

Škoda, tenhle snímek měl šanci na Oscara. Budu stručný - vynikající herecké výkony, perfektní příběh a díky délce i propracované postavy do detailu. Tohle je film, u kterého mi nevadí ani předlouhá stopáž. Mám tenhle film rád a vždycky si jej rád zopakuji. Mimo jiné proto, že kdybychom si odmysleli dobu ve které se odehrává, a přidali humor, je to moderní pohádka pro dospělé. Něco ve stylu Král Drozdí brada. Všechno to dobře klape jako namazaný stroj. K tomu krásné prostředí pro natáčení. Želary jsou jedním z nejlepších filmů a příběhů v naší kinematografii a určitě nejlepší ve dvacátém prvním století, alespoň prozatím. Nebo minimálně jeden z nejlepších. ()

marek29

Hustý studený drama z 2. Světové. Must see nejen pro školou povinné děti a ty co se nemůžou dokopat k četbě maturitní.. ()

Tominni

Výborný český film, který jsem viděl už tolikrát, ale díky výborným hereckým výkonům, kameře a hlavně samotnému ději během války, se vždy znovu podívám. ()

PlysovyMacko

Film pôsobí depresívne či už dobou, v ktorej sa odohráva alebo okolnosťami, do ktorých sa dostala hlavná hrdinka. Tá je nútená utiecť na dedinu a prispôsobiť sa tamojšiemu životu. Čakala som kedy si po ňu fašisti prídu, a prekvapilo ma, keď prišli rusi. Herci sú dobrí, film sa odohráva v krásnej prírode,  ale na môj vkus bol moc dlhý. ()

Mejsy

Pěkný filmový příběh, ale posledních pět minut tam být nemuselo. Film nakonec vyznívá úplně jinak než knižní předloha. ()

Marg

3 a půl hvězdičky. Chvály tady bylo dost. Geislerová je nechybně skvělá. Krásná krajina, příběh. Ale NĚCO mi tam chybělo, nedokázalo mě to vtáhnout do dějě v takové míře, abych řekl, "jó, to je ono" a konec mě přímo naštval. ()

DAF1

Určitě patří do mého Top ten českých filmů. Vádí mi snad jen dlouhá stopáž, protože ten rádoby moderní konec se opravdu moc nepovedl. Pocta Svatopluku Benešovi mohla být větší než jen miniaturní roličkou, zato Dušek v roli venkovského učitele je naprosto nemožný. ()

Bilky

ďalší sqelý film o vojne bez vojny a ešte k tomu s Aňou! Podobne ako v JE TREBA ZABIT SEKALA je tu neobyčajne prosto vykreslený vidiek "pánubohu za chrbtom" a hoci k spomínanému filmu ŽELAROM ešte pol * chýba - tentoraz zaokrúhlujem smerom hore. Zaujali Dušek,Donutil aj Trojanovci a čo sa týka Aničky tak si myslím, že univerzálnejšiu herečku bratia Česi nemajú. Rešpekt :) ()

TerP

Nevím, jestli je dobře se na tento skvělý film dívat těsně před spaním. Ale s jistotou vím, že při mém citovém oslabení jsem byla schopná tenhle film prožívat a cítit. Zapůsobil na mě. A pět hvězdiček si vyloženě zaslouží. Alespoň ode mě. ()

pavliCZECH

Dobrý výpravný film, jeden z mála, kde mě svým výkonem neirituje Aňa Geislerová. Realistický pohled na drsný venkov, kde platí jiné zvyklosti než ve městě. Celý příběh se odehrává na pozadí druhé světové války a je jasně ukázáno, že ani "osvoboditel" nemusí přinést svobodu. ()

Pavlin

Film který je natočen podle novely Květy Legátové se povedl.Jistě by se mu dalo něco vytknout,přesto je světlým zjevem.A čím že to je?Hlavně dobrým scénářem,který stavěl na kvalitním příběhu.Příběh ženy,která musela opustit město a žít kdesi v Želarech a ještě se kvůli bezpečnosti provdat za prostého vesničana.Jenže ta prostá duše se ukáže jako člověk který rozumí co ona žena prožívá a umí to dát najevo.Tím si ji získá a ona si ho zamiluje.Není to krásné?Až na to,že vše se odehrává v letech 2. světové války.Romantické drama s velkým poselstvím. ()

DooFooS

Sýrová výpověď příběhu z válečného období s dobrým hereckým obsazením, u které bych i přivřel oči, nebýt toho, z předešlého kontextu, vytrženého závěru. Zkrátka nebýt konce, tak bych u toho asi seděl ještě teď. ()

papuchalk

Po patnácti letech musím změnit hodnocení. Je to krásný film, který bohužel kazí ten konec. Chápu, že v květnu 1945 byl asi trochu chaos, ale to co provedli s filmem na konci, kde se nahodile postřílí osvoboditelé a půlka vesnice mezi sebou, to bylo fakt moc. ()

palomir

Tenhle film mě totálně dostal už od od začátku. Nádherná hudba, krásná horská krajina, následně prohlubující se vztah mezi Hanou a Josou a v tom všem ještě stoupající dobové napětí . Málokterý film ve mě nechal takovou citovou stopu jak tenhle. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

16.06.2012

Der Film 4 a jeho zajímaví hosté

Der Film 4 a jeho zajímaví hosté

20.09.2009

Letošní ročník festivalu německy mluvených filmů Der Film 4, který se koná v pražských kinech Světozor a Aero ve dnech 1. - 7. 10. 2009 a brněnském kině Art ve dnech 8. - 11. 10. 2009, představí svým… (více)

Švankmajer letos na Oscary nedosáhne

Švankmajer letos na Oscary nedosáhne