Po čem muži touží (2018)

Tak fifty-fifty vtipné a trápne. Ale Polívková hrá mužo-ženu dobre.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Zabitie hlavnej postavy v prvej tretine ma prekvapilo, lebo bez neho aj napriek novým tváram chýba partičke charizma. Dej je prevarený, humoru málo, ale keď sa vypne mozog, dá sa na film pozerať.

Wind River (2017)

Smutný studený thriller, v ktorom sa okrem vyšetrovania vraždy, postavy trápia bolestivými stratami. Tak aký zaujímavý je priebeh, tak banálne je rozuzlenie. Ale celkový výborný dojem neskazí. Postava lovca Jeremyho Rennera si ku mne našla cestu, lebo je výborné napísaná.

Želary (2003)

Film pôsobí depresívne či už dobou, v ktorej sa odohráva alebo okolnosťami, do ktorých sa dostala hlavná hrdinka. Tá je nútená utiecť na dedinu a prispôsobiť sa tamojšiemu životu. Čakala som kedy si po ňu fašisti prídu, a prekvapilo ma, keď prišli rusi. Herci sú dobrí, film sa odohráva v krásnej prírode,  ale na môj vkus bol moc dlhý.

Ticho před bouří (2019)

Thriller s mystickými prvkami. V centre diania je rybár, ktorého bývalá žena požiada, aby zabil súčasného muža. Nič nie je ako vyzerá a film sa vytasí s nečakanou pointou. Tú vnímam akože tvorcovia chceli skúsiť niečo nové. Najviac sa mi páčili scény odohrávajúce sa na lodi, najlepšia je zabitie záporáka. Jason Clarke hrá totálne hovädo.

Adam (2020)

Iný režisér by mal tendenciu urobiť z príbehu ťažký doják. To nie je tento prípad. Film viac menej realistický sleduje každodenný život hlavného hrdinu, ktorý je veľmi frustrovaný stavom, v ktorom sa nachádza. Aaron Paul podáva presvedčivý výkon.

Svatá Judy (2018)

Film o húževnatej právničke, ktorá obhajuje imigrantov. Boj a snaženie hlavnej hrdinky je veľmi sympatický a na ňom je postavený celý príbeh. Taktiež je tu prítomných dostatok dramatických momentov (svedectvá, súd).

Tristan a Isolda (2006)

Historický film, do ktorého je zasadený romantický príbeh. Králi bojujú o moc a hlavní hrdinovia sa zmietajú v milostnom trojuholníku. Akcie nie je veľa, film sa sústredi na vzťahy. Tristanovi a Isolde som osudovú lásku neverila.

Případ Thomase Crowna (1968)

Nezáživne natočená kriminálka o bankovej lúpeži a nasledujúcom vyšetrovaní. Väčšina filmu sa nič nedeje a nezachráni to ani chémia medzi hlavnými predstaviteľmi a ich flirtovanie.

Lassie se vrací (2020)

Milý rodinný film s hlavným hrdinom krásnym psom, ktorý hľadá cestu domov. Pes podáva výborný výkon, takže spokojnosť.