Moon (2009)

Inteligentné sci fi, ktoré si svoj zvrat výbucha v prvej tretine a potom už len sledujeme ako sa s tým chalani vysporiadaju. Atmosféra komorná, príbeh má hlavu aj pätu. Koncom som si není istá , lebo ak som správne pochopila jeden Sam už na Zemi je.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Film sa venuje rekonštrukcii havárie a následnému vyšetrovaniu. Je výborné zostrihany a správne dávkuje napätie. Piloti sú hrdinovia a páči sa mi, že film je na ich strane.

Appaloosa (2008)

Neakčný western s výborným castom, ktorý ale zostáva nevyuzity. Príbeh bez napätia a gradacie. Chcelo by to prepracovať scenár a pritvrdiť, pridať par prestreliek-hlavni hrdinovia sú drsni chlapi a majú na to. Nechápem správanie Ally, na začiatku povie, že nie je žiadna štetka,  ale presne tak sa chová.

Richard Jewell (2019)

Pre dobrotu na žobrotu tu platí na sto percent. SBSkár Richard objaví včas bombu a zachráni životy. Ale FBI sa naňho zamerá ako na podozrivého a spolu s médiami usporiadajú na Richarda štvanicu. Film je veľmi pútavo natočený a do konca som čakala ako to dopadne. Richard bol síce premotivovany a naivný ale za to ako sa k nemu ľudia chovali mi ho bolo ľúto. A páčilo sa mi jeho priateľstvo s Watsonom.

Střepy v hlavě (2008)

Film ma hrozivú a hroznú atmosféru. Príbeh o dvojnikoch vychádzajúcich z rozbitých zrkadiel a vraždiacich originály som vôbec nepochopila. Nepáčilo sa mi to. Pointa neprekvapila.

Vyjednavač (1998)

Vyjednavac je obvinený z vraždy, tak vezme par rukojemníkov, aby dokázal svoju nevinu a dá si zavolať iného skvelého vyjednavaca a súboj jeden na jedného môže začať. Veľmi napinavy thriller s výborným vyústením. Prvých štyridsať minút je dlhý nudný uvod, ale zvyšok filmu to vynahradí a film baví aj keď vieme, že hlavný hrdina je nevinný. Super herci.

Cvokař (2009)

Príbeh o zhulenom terapeutovi, ktorý lieči rôzne hollywoodske postavičky nikam nevedie. Atmosféra depresivna. Navoňané nič.

21 mostů (2019)

Film začne výborne-dvojica zlodejov počas akcie zastrelí sedem policajtov a hlavný hrdina policajt sa vydá po ich stope. Neskôr sa karty pomiesaju, dej sa zamota korupciou. Výsledok dekel nikomu neodpáli. Body count je vysoký, zastrelených ľudí je vo filme dosť. Čakala som , že 21 mostov bude hrať v deji väčšiu úlohu.

Americký zabiják (2017)

V tomto filme, ktorý sa hrá na drsný akčný thriller,  ale je slabý jak čaj ma zaujala iba postava Ducha a jeho motivácia. Ešte ušla scéna s výbuchom bomby. Všetko.

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Maly vtipný filmik o pristavnom mestečku, ktoré potrebuje vlastného doktora. Keď sa obyvateľom podarí jedného zlanarit, robia všetko čo môžu, aby si ho udržali. Na týchto vtipných momentoch je postavená celá komedia,  ako obyvatelia predstieraju, že majú radi to co doktor, aby sa mu votreli do priazne. To ze mu v kuse klamú už neriešia. Výsledný dojem je veľmi príjemný. Taylor Kitsch je veľmi pekný.