Malcolm a Marie (2021)

Cely film je o tom ako sa par hada. On reziser ma sebou premieru noveho filmu a caka na recenzie a ona jeho priatelka, byvala fetka,ktora je jeho inspiraciou. Vzdy ked to vyzera, ze sa udobrili, hadka zacne znova kvoli niecomu inemu, ale v podstate sa nikam neposuvaju, len si vzajomne ublizuju, vrtaju sa v drobnostiach. Riesia svoj vztah celkom zlozito, cudujem sa, ze sa im chce takto do krvi hadat o druhej rano. Komorny film, ktoremu by pristalo aj divadlo, herci sa snazia, len vysledok neni ziaden, ani vyvoj.

Americký sniper (2014)

Natocene podla skutocnych udalosti, sniper Chris Kyle je vdaka vysokemu poctu uspesnych zasahov znamy medzi kolegami ako legenda. Jeho pracou je chranit svoju jednotku a musi celit aj tazkym rozhodnutiam ako zastrelit deti. Ale vyborneho snipera maju aj nepriatelia. Ked je Chris doma s rodinou, prejavuje sa unho postraumaticka stresova porucha. Stale sa vracia do Iraku, lebo sluzba vlasti je prenho prvorada a patritizmus je tu na mieste. Bradley v hlavnej ulohe je presvedcivy a film je dejovo zaujimavy hlavne prva polovica, ked sledujeme cez hladacik ciel, napatie sa da krajat. Bavilo ma to viac ako Hurt locker. Ku koncu sa dozvieme, ze Chris zastrelil 160 ludi a to je teda sila.

All Too Well: The Short Film (2021)

Pesnicka je tuctovy pop a udajne je o Taylorinom vztahu s Jakeom Gyllenhaalom. Znova vydava album Red a k tejto piesni natocila kratky film. Na to, ze vztah bol udajne kratky, prilis si vylieva srdce a narieka ako si pamata vsetky detaily a strasne si to pripusta. Za mna nuda.

Dokonalý únik (2009)

Par novomanzelov je na svadobnej ceste a dozvedia sa o vrazde na vedlajsom ostrove. Na ceste stretnu dalsie pary, ktore sa chovaju podozrivo a na tomto je postavene cele napatie filmu - ktory z parov su vrahovia. Twist v polke prekvapil, ale ani z vysvetlovaciek som nepochopila motivaciu vrazdit. Ako thriller slabsie. Potesi pekne prostredie Havaja.

Nikdo mě nemá rád (1959)

K chlapcovi su prisni v skole aj doma a tak uteka z domu. Sniva o lepsom zivote, ze niekde zacne znova.  Skoda, ze je to natocene nie velmi vzrusujucim sposobom, chyba tomu spad a drama. Cely cas som cakala kedy sa to rozbehne, vobec ma to nevtiahlo. K chlapcovi sa spravaju ako k vagabundovi, dospeli si ho prehadzuju ako horuci zemiak, a neprejavuju mu lasku. Pacilo sa mi ako sa vsetci uliali z telesnej a ake boli zlate deticky na babkovom divadle. Zvysok bol nezazivny.

Maraton lásky (2007)

Loser Dennis nema dobry vztah s matkou svojho syna, ktoru nechal pred oltarom. Po tom, co ona si najde frajera dokonaleho vo vsetkych smeroch, prebudi sa v Dennisovi ziarlivost a vyhecuje sa, ze pobezi a dokonci maraton. Ako komedia priemerne, duo Simon Pegg a Dylan Moran su schopni vacsich sialenosti a uletenejsieho humoru, takto ich scenar drzi na uzde. Cely film aj koniec je predvidatelny.

Tamara Drewe (2010)

Tamara sa vrati do rodneho mesta, kde si ju vsetci pamataju ako dievca s velkym nosom. Medzitym podstupila plastiku, stala sa z nej kraska a medzi dedincanmi puta pozornost. Riesi tu vztahy s muzmi, viaceri o nu maju zaujem. Dejom najviac hybu dve unudene pubertacky. Okrem toho sa nic moc zaujimave nedeje. Na dramu to neni dost vazne, na komediu malo vtipne a tragedia na konci vyznie do stratena.

Beckett (2021)

Beckett, american v Grecku nahodou uvidi co nemal a ocitne sa na uteku pred udajnymi policajtmi. Ta jednoducha zapletka funguje - hlavny hrdina uteka, trpi, je raneny, snazi sa prezit a polovicu filmu divak netusi preco a co sa deje. Bola som v napati, bavilo ma to. Na konci neviem kde zobral sily a premenil sa na terminatora. Suboje telo na telo su realisticke a surove. Cely film taha JDW, ostatni herci ako Alicia, Vicky a Boyd maju mensie rolicky, su na platne tak 10-15 minut.

Adele: One Night Only (2021) (pořad)

Adele v tomto dokumente spieva nazivo pred celebritami svoje stare hity a predstavuje novu tvorbu. Do toho robi rozhovor s Oprah a riesi skrachovane manzelstvo, smutne detstvo, materstvo, ubytok na vahe a vyznam svojich piesni. V podstate sa dozvieme len, ze je so svojou bolestou z minulosti zmierena a miluje samu seba. To su take veci, co sa hovoria na kameru. Moj dojem je, ze cielom je reklama Adelinho comebacku a jej noveho albumu. Ja k nej mam neutralny postoj, ale ak ste fanusikovia, bude vas to moc bavit.

Predátor: Evoluce (2018)

Nie som odkojena na prvom dieli Predatora, preto ma nejaky nedostatok respektu ku klasike neuraza. Film je akcne sci-fi, fajn zabava, mozno az blbina. Netreba ho brat tak vazne. Obri predator a pes predatorov - chapem ze tvorcovia sa snazia ten namet upgradeovat, hlavne koniec vyzeral velmi slubne. Particka vojakov su symposi a hlaskuju, hlavne Boyd je fesi a chcela by som ho vidiet hrat hlavne role.