Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

golfista

Výborný thriller Kennetha Branagha, který se vedle svého oblíbeného Shakespeara pustil do stylu Hitchcocka, jehož vliv je na tomhle snímku patrný. Na pozadí zapomenuté vraždy pomáhá neznámé ženě nalézt vlastní identitu po ztrátě paměti soukromý detektiv. Postupně se ovšem dovídá skutečnosti, které zabíhají až do dávné minulosti. Výborný scénář, velmi dobrá hudba a jak je v Branaghových filmech zvykem tradičně výborné herecké výkony. ()

VanTom

Mysterózní romantický thriller "hitchcockovsky" pátrá (pomocí hypnózy) po příčině amnézie a osudové náklonnosti krásky v nesnázích a soukromého očka v jejich minulých životech, dokud tajemství vraždy a lásky nevyplavou na povrch. Hravý žánrový "mišmaš" (ná)silně přepaluje až teatrální finále, jinak jej pohání svěží dávka nadhledu a mladické energie Kennetha Branagha i Emmy Thompsonové. ()

Lacike

Ok, tentoraz to nie je sračka, ale ja proste Branagha nemusím ani ako herca a ani ako režiséra. A tentoraz mi nesadol ani koncept kriminálky odohrávajúcej sa v dvoch časových rovinách, ktoré spája to, že sa aktéri z minulosti znovu narodili a ich súčasné verzie sa snažia vypátrať, čo sa stalo v ich minulých životoch. Už to je na mňa príliš veľká voodoo mambo jumbo hovadina a do toho ešte zakomponovali moju extrémne neobľúbenú hypnózu. Naviac v scénach z minulosti herci tak brutálne prehrávajú, že to pôsobí trápne. Scény zo súčasnosti mi pripadali priemerné. Pointa hodná kriminálky z Hallmarku. Užil som si len tri skvelé scény s expsychológom Williamsom. On dokázal zažiariť v akejkoľvek volovine. 5/10. ()

Anthony

Tak jsem se na ten film těšil - tzn. byl jsem pozitivně (vstřícně) naladěn. Navíc ohlasy byly docela dobré a Branagha mám moc rád. Jenže přišel neskutečně překombinovaná pitomost, pro kterou jsou i dvě hvězdy hodně. Závěrečné "rozuzlení" je připitomělé a likvidace zloducha překročila míru, za kterou začíná parodie. Je tu nakousnuta spousta věcí, které pak nejsou vůbec dořečeny (co měl třeba znamenat ten polibek?). Tolik skvělých herců Williams, Jacobi, Garcia tu nemá, co hrát. Sorry, zkrátka mi to vůbec nesedlo, a to mám rád většinu zde přítomných herců a rovněž tak i žánr "mysteriózní thriller". Jediným kladem zůstává hudba Patricka Doyla. ()

Han22

Zajímavý netuctový film - původní hledání identity ženy co ztratila paměť s trochou té romantiky se mění v pátrání po minulých životech obou hlavních hrdinů. Černobílé flashbacky se Branaghovi moc povedly, navíc se mu skvěle podařilo vyvolat takové to napětí, kdy člověk do konce netuší, jak to vlastně je. Pointu jsem opravdu neodhadl a "nůžkové" finále bylo podle mě skvělé. K thrileru prostě takové brutální finále patří. Herci hrají fajn, nejvíce potěšil cynický psychiatr/prodavač Robina Williamse, který je opakem všech těch lidských a laskavých postav, zestárlý Garcia ale i hlavní dvojice (i když bych řekl, že Branagh herec není tak dobrý jako režišér). Nuda to rozhodně nebyla. ()

• Robin Williams nechtěl, aby se jeho jméno objevilo v úvodních titulcích, aby si diváci nemysleli, že se jedná o komedii. (..Lucas..)
  • Vězeňské číslo Romana Strausse (Kenneth Branagh), čekajícího v úvodu filmu v cele na smrt je 25101415. Dne 25.10.1415 se odehrála bitva u Azincourtu. Účastnil se jí anglický král Jindřich V., o němž napsal W. Shakespeare divadelní hru, a kterou Branagh zpracoval jako svůj režijní filmový debut. (makimarketa)