Clouds

• USA Fly a Little Higher (pracovní název)

Film Clouds, pojmenovaný podle stěžejní písně,  vypráví příběh o nezdolnosti, zároveň však o bolesti. Příběh, který se mohl odehrát kdekoliv na světě, protože globalizovaný svět všude bojuje proti své nejničivější nemoci, rakovině. Hrdina tohoto snímku dovede svou prohru vlastně obrátit ve vítězství za pomoci svého učitele, parťačky-muzikantky, rodiny a samozřejmě lásky. Natočeno podle skutečnosti. (PP66)

LEGACY

Před čtyřmi roky jse si takhle vyšel do kina se sestrou na Collateral beauty a brečeli jsme jako malí. Nyní, opět před Vánocemi, jsem měl podobně blbý nápad, když mě One Republic dovedli k dosti podobnému dojáku. Nemůžu tvrdit, že mě to ohromilo, ale jsem slabá duše a konec člověka dojme k slzám. Tohle je přesně ten film, na který by se člověk neměl koukat sám. je to zázrakem můj 300. komentář, což prozrazuje, že rád píši. Když se on rozhodl napsat essey na univerzitu, i když věděl, že se tam už nikdy nedostane, mám i já chuť napsat motivační dopis týkající se stáže v Hong Kongu, kam může jeden jediný student. Třeba budu mít více štětí než náš hrdina. Osobní poznánka: odpočívej v pokoji Železný muži - F.Z. ()

Kacitr

To, že je snímek podle skutečné události...o to je bolestnější jej sledovat. Písničky, které zazní jsou nádherné. Příběh vám v průběhu děje láme srdce a vy tušíte, k čemu to celé směřuje. Autentická nahrávka z domácího prostředí skutečného Zacha to celé jen podtrhla a nakonec mě to snad dostalo víc než fiktivní Hvězdy nám nepřály. ()

BOURQUE

Smutný film, ktorý inšpirovali skutočné udalosti. Zach Sobiech statočne bojuje s rakovinou, napriek tomu, že vie, tento súboj Bohužiaľ nemôže vyhrať. Prvá (a ozajstná) láska, skutočné priateľstvo a milujúca rodina – niekto ani za celý svoj život nezažije tieto veci. Zach Sobiech tieto veci aspoň na chvíľu mohol prežiť. Pesnička „Clouds“, podobne ako ostatné, ktoré zaznejú vo filme, sú nadpriemerné. P.S.: Autentické zábery z „home made video“, ktoré sú k videniu na konci filmu, len potvrdzujú to, čo sme vo filme mohli vidieť.  Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

Arsenal83

Stále som čakal, kedy príde ten moment, že sa stane z toho doják, nič neprichádzalo, ale záver ma dostal. Spočiatku sa mi to zdalo celé prehnané, najmä keď spevákovi došiel hlas, ale vlastne to prekvapenie na záver plus silné myšlienky a zábery, ktoré odhalili, že nejde len o vymyslený príbeh, za ktorý som ho pôvodne považoval, posúva moje hodnotenie vyššie. Fin Argus zahral presne to, čo mal a vyzeral presne, ako mal. Sabrina Carpenter zaujala skôr rozdielnou farbou obočia a vlasov než herectvom, ale budiš. Madison Iseman má zrejme problém s bulímiou a tu by som videl problém, v niektorých záberoch, keď vidíte pri sebe ústredný pár, by nezainteresovaný divák určite tipoval, že to ona trpí tou smrteľnou chorobou a nie jej chlapec. V každom prípade je to film, ktorý zbehne celkom rýchlo a ten koniec zvyšuje hodnotu. Čiže z pôvodného priemeru hodnotím ako slušný nadpriemer. A inak tá pesnička Clouds je fakt super. ()

Aljak

We’ll go up in the clouds because the view is a little nicer... Veľmi pekná spomienka na Zacha Sobiecha a jeho Clouds, ktoré dobýjali pred 7 rokmi hitparády. Ja osobne som na tento song už takmer zabudol, ale toto je naozaj vydarené memento. Nebola to zrovna z tých happyendových Disneyoviek, na aké sme zvyknutí, ale ako sa vraví, c'est la vie... Film o chalanovi, ktorý miloval život, svoju rodinu a svojich blízkych, a napriek všetkému sa snažil okolo seba šíriť radosť, a nie ľútosť. Hoci je to film o smrti, tak pôsobí dosť optimisticky, čo občas pôsobí ale veľmi kontraproduktívne. Každopádne, veľmi príjemný film, ktorý napriek smutnému koncu nezanechá pátos, ale skôr prináša energiu. P.S. Tá pesnička (Clouds) je v danom kontexte Zachovho osudu mimoriadne zimomriavkotvorná :( ()

• Aby sa dosiahlo čo najväčšej autentickosti, boli ako rekvizity použité skutočné Zachove predmety, vrátane oblečenia, bariel alebo slnečných okuliarov. (classic)
  • Každoročne sa v minnesotskom nákupnom centre Mall of Amerika schádzajú stovky ľudí, aby si spoločne Zacha pripomenuli spoločným spevom pesničky "Clouds". (classic)
  • V scéne, kde Zach nahráva svoju pesničku "Clouds" v štúdiu, mal na sebe Fin Argus presne tú flanelovú košeľu, ktorú vtedy nosil skutočný Zach. (classic)