Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

lineker

Pozitivní je poměrně krátká stopáž a tak se pořád něco děje. Bohužel po většinu toho co se děje jde o velkou hororovou blamáž, která se snaží stavět na klasických hororových šablonách, což jsem ochotný u Netflixové pásové výrobě ještě akceptovat. Nicméně řádně odflaknuté jsou i ty šablony. Je to prostě velký nedodělek, který se opírá pouze o techniku a počet zabíjení toho nesmrtelného týpka ( autobus je fakt úsměvný ). A to je prostě málo. ()

Radovan.Long

Musím říct že, propracovaný byl ten Gore zážitek dost.Avšak celé mi to uteklo až příliš rychle a herec kterého jsem tam jako jediného znal,ze hra o trůny tam taky moc nefunguje.Podle mě ten starší snímek z roku 2003 byl mnohem lepší.Ten úplně první se chystám schecknout... ()

foldpe

Za mě poměrně sympatická záležitost, u které jsem se rozhodně nenudil. Nekonal se sice tak napínavý a kulervoucí zážitek jako u originálu z roku 1974, nicméně to asi nikoho nepřekvapí a snad to nikdo nečekal. Hlavní protagonisti plní svou roli celkem zdárně, Leatherface nasazuje velmi povedenou masku, příběh je přímočarý, a o solidní dávku krve a zde taky není nouze. Vyzdvihuju nepříjemnou scénu v dodávce v poli, kdy jsem měl silnou tendenci odvracet tvář. Porcovací pasáž v autobuse taky stojí za to. Hlavní mínus ale vidím v návratu Sally, kterou zde hraje pro mě ne zrovna sympatická herečka. Taky jsem se neubránil srovnání se sequely Halloweenu a v tomhle případě mi to přijde hodně slabé. Myslím že si tahle postava zaslouží víc. Celkově jde ale o povedený snímek, na který se klidně rád podívám znovu. ()

majorzeman13

Podprůměrný film. Krvavý,brutální (viz masakrální masomlejnek v autobuse). Vše ostatní je fakt slabé,špatné,zlé od postav,scénáře,dialogů,režie atak....... Koukatelné to je,ale tak jednou. Taková hororová rychlokvaška ! ()

Pudding

Očekávání bylo rozhodně víc. Chtěl jsem víc dějového prostoru pro Richtera a pro Ruth, ale tak co čekat ze slasher filmu. Gore byl dost dobrej, scénu v autobusu jsem si fakt užil. Ale chyběla mi tam lepší hudba, ale to je jen z mého pohledu. A s final girl jsem spokojen, je pěkná, má backstory ( né moc ale aspoň něco ) a je badass kinda. A ta Sally má uplně retardovaný rozhodnutí, ještě že je po ni. :) ()

Aresko123 odpad!

Tak ale už dosť.  Ako môže niekto tak zničiť značku Texaskeho masacru??? Úplne sprostá hovädzina, Kožená tvar už ani není desivá, ani démonicka. Najlepšia scéna z celého filmu, ktorá naozaj celý film vystihuje : Hlavne postavy naskacu do autobusu a zúfalo kričia na vodiča aby sliapol na plyn. Autobus sa plynule rozbieha a vodič z ničoho nič autobus zastaví, otvorí dvere a odíde z autobusu neznamo prečo a neznámo kam. To už vážne???? Fakt debilny film a to žeriem všetky Texaske masacre ..... ODPAD A aby som nezabudol, vo filme hra jedna starenka ktorá pred 40 rokmi prežila texasky masaker a celých 40.rokov plánuje brutálnu odplatu. A keď ta odplata nastane tak  co myslite ze sa stane?????? ()

Bohusu

Původní Texaský masakr motorovou pilou mám fakt rád, ale o jeho pokračování po letech to říct nemůžu. Naopak můžu říct ze je to dost zmařený potenciál. K postavám ke, kterým máte asi cítit nějaký emoce a bát se o ně tu úplně, protože je to parta přeafektovaných puberťáků co si jedou obsadit město duchů, a kterým naopak přejete tu nejhorší možnou smrt. A to že tam hodíte původní přeživší z jedničky co se ani moc nepředvede… tím si moc nepomůžete. Celkově tento snímek působí strašně nezajímavě a nudně. Mužů říct ze scéna s autobusem byla příjemně brutální a zábavná, ale jedna scéna celý film nezachrání. Celkově film spoléhá jen na lekačky a žádná atmosféra tam není což pro člověka co má už nasledovaných pár hororů a zná taktiky režisérů jak vystrašit diváka není úplně záživný. Celkově existenci tohoto snímku moc nechápu. Pokračování Halloweena je za mě skvělý a to z důvodu že má ukončit ságu Michaela Myers. Tady je prostě Leatherface, který se naštve a jde natrhnout pár puberťakům prdel. Tenhle scénář vám napíšu za pár minut s prstem v nose. Jediný co mužů vyzdvihnout je právě zmiňovaný násilí a i to není žádný master piece. Ale zase tímhle film nezachráníte. ()

FearMan

Mně se to celkem líbí, nádech jako původní Texaský masakr a nově je tam nálož super prdelek. Jako u tý černošky bych jí taky přeříznul, ale Leatherface to vzal doslova. ()

Nellaron

Film bol pre mňa príjemným prekvapením vzhľadom na nízke hodnotenie tu na CSFD. Film ma spád, solídny gore level a postavy vyjadrovali panický strach, žiadne hrdinské pátosové blbiny. Takto to má byť. Koniec bol už trochu pritiahnutý za vlasy, ale za 3 hviezdy bez problémov. ()

lukynek23

Za mě velice průměrný hororový film. Natočeno vcelku dobře, ale děj je téměř stejný jako u desítek, ne-li stovek filmů. Někomu se to líbit může, ale já osobně už mám tento styl okoukaný, nic extra zajímavého a překvapivého se zde nedělo. Ale kdyby se někdo fakt nudil, tak proč ne. ()

Matrix44

Protivný a na prvý pohľad krajne nesympaticky herci / neherci, samozrejme správne Neflixovsky multikultúrne vyvážený nám pripravili nechtiac zaujímavý pohľad na Texaský masakr, kde sme mohli po prvý krát fandiť mužovi v maske. ()

vimluk_CZ

80 % Je to brutální, je to masakrální, je to hloupé, ale je to kurňa zábavné! Bylo by ode mě naivní čekat nějakou velikou zápletku, nějaké veliké scénaristické kouzlo, ale to, jakým způsobem byly představeny (a vesměs vcelku nesympatické) hlavní postavy, mi přišlo opravdu mrzuté. Po nějakých dvaceti minutkách už ale film začne mít grády, ruce, nohy a hlavy lítají vzduchem a tempo se stále více a více zrychluje a přituhuje. Po rozjetí celé téhle masakrální mašiny už neexistuje brzda na vydechnutí a to si kvituju. Dokonce se povedlo i přenést opravdu napínavou atmosféru (doporučuju opravdu koukat ve tmě + udělat si na film čas a nikam během něj neodbíhat!) Pro mě je to obrovské překvapení a takovýto horor je jednou začas sakra příjemná podívaná! ()

Blackcream

Absolutně zbytečný film, který nepřináší vůbec nic nového. Jen těží z popularity magora s motorovkou. Kdo si chce dát dost nenáročný film a má rád vyvražďovačky, tak od toho je tady ten kousek. A kdo má raději zvuk motorovky, tak ať jde raději kácet stromy. Nebo zapaří Dooma. :) ()

JustEdems

"Hele, ten novej Halloweed prej docela vynáší. Co takhle voprášit nějakou dokola se rojící hororovou klasiku, která jde s dobou do prdele?" "Super nápad, tak vezmeme partu nesympatických debilů, střihneme to s miltikulti-universe gender krizí dnešní doby, vykopeme Valerii Kaplanovou ze který uděláme badass mstitelku a celý to zkusíme napojit na původní díl absolutně nenávazně." Z rozhovoru filmového štábu, před přípravami na natáčení. Ale jo, mohlo to dopadnou i hůř. Drama kritizující mezilidské vztahy jižanských červenokrků a úvahy nad lehkostí bytí a rozpadu osobnosti zde hledat nemusíme. Za to dostaneme posouzení mileniální generace, s mikroprocesory a kabeláží místo CNS a s jablky v rukou. Na které platí jen jediná léčba. Motorovou pilou. Není tomu poprvé, ani naposledy, co jsem v hororu fandil spíše poněkud přísnému mravokárci, než bandě bezmozků. V tomto případě se jednalo o extrém. Už dlouho jsem u sebe nezaregistroval, aby mě někdo na plátně tak moc sířil od prvních vteřin, jako zde. Takže za mě koželuh vítězí! a zasluhuje dvě hvězdice. ()

Dalajlada

Tak už nám korektnost vstoupila i do Texaského masakru. Spíš než na film se myslelo na správnou kompozici "komparzu" dvěma nesympatickým herečkám. Držel jsem celý film palce Leatherface, aby je už konečně dostal a toto utrpení skončilo. ()

Idear

S utrpením čekáte, až je tam všechny dořeže... Jedna hvězda, že se někdo ponasnažil s pokračováním a dal tam tu roztomilou bílovlasou paní, která se bohužel od prvního dílu moc nepoučila ; ) ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru