Kyslík

blazma

Po prvním shlédnutí jsem v rozpacích. Zajímavý nápad a hlavní herečka a postava musí tento film táhnout sama kvůli tomu jak je film zpracovaný. Do první půle se to dařilo, ale potom už můj zájem začal opadat a začal jsem se nudit. Každopádně tomu dám někdy určitě ještě šanci. ()

halberdier

Natočit film, který se celý v podstatě odehrává v jedné uzavřené místnosti a s jedním hercem a nenudí, si samo o sobě zaslouží obdiv (Pohřben zaživa, Tísňová linka). A Kyslík se mezi ně může určitě zařadit. Alexander Aja se zase vrací do formy a servíruje jedno z nejlepších sci-fi posledních měsíců ne-li let. Určitě je lepší o filmu vědět co nejméně, protože první hodina funguje hlavně díky tomu, že dívák je v očekávání, co se vlastně děje a jakým směrem se film bude ubírat. Když pak pravdu dívák odhalí, není to sice nikterak originální a něco podobného bylo již v jiných filmech, ale pořád je to zajímavé a napínavé. Ke konci sice už logika občas dostáva na frak, ale určitě nekazí výsledný dojem z filmu. Celý film stojí na výkonu Mélanie Laurent, která se s rolí poprala určitě se ctí. Celkově je tak Kyslík hodně příjemné a překvapivé sci-fi, která snad vrátí Aju zpátky mezi tvůrce, které je třeba sledovat. ()

mouzi

Melanie Laurent mám rád, ale tohle byl takový prd do prázdna. Takových filmu tu bylo hafo a lepších. Nebýt jí, nedal bych ani ty dvě hvězdy. Jedna za ni, druhá za klavírní verzi Mozartova Requiem. ()

Saxos

Po necelé půlhodině jsem se dostal do stavu kusu masa s rozumem OMICRON0072. Klady: bylo jasné, že otázka "podstoupila jsem augmentaci?" nezazní. Závěr: nedoporučuji. ()

kritkMd

Zajímavý film který nebyl tak úplně dobře proveden. Solidní je mindfuck od policie, jumpscare a hlavně výkon hlavní herečky, zahrála to opravdu dobře. Ale film mi přišel více jak zbytečně natahovaný, například flashbacky s její "rodinou" jsem musel přetáčet, protože u postavy kterou prakticky vůbec neznám, mě její rodina nezajímá. Plottwist by měl šokovat, a ano je to docela neočekávané, ale přesto kdy je na diváka vyvalena pravda ho to nepřekvapí. Ovšem to tvůrci chtěli posunout dále, a tak se dozvídáme, spolu s herečkou, jak na tom doopravdy je "životně". To už mě nezajímalo vůbec, a naopak mi to přišlo jako snažení se diváka ještě více šokovat. Zbytečně. Třešničkou na dortu je neznámá žena která se hrdince snaží pomoct tím, že ji málem zabije. Konec kdy hrdinka zjišťuje že její problém mohl být vyřešen za 5 minut a finální scéna (kdy prakticky nic nechápeme) jsou naprosto příšerné. Takže premisa dobrá, ale vykonání, nebo spíše vydojení screentime navíc fakt neprošlo. ()

zazka

***SPOILER*** Odkedy som to dopozerala, nerozmýšľam nad ničím iným, len ako sa dostať do vesmíru. Že aj ja chcem byť vybraná medzi 10tisíkami ľudí, ktorý osídlia novú planétu. ***ENDOFSPOILER*** Aja vytvoril vo filme príjemnú scifi atmosféru so ženou zavretou v boxe. Môžete si povedať, že to bude asi dosť nuda, opak je však pravdou. Filmu dominujú najmä zaujímavá herečka Melanie Laurent, kvalitný scenár, krásne scifi efekty a v neposlednom rade spojenie všetkých týchto kvalít dokopy. Nádherne namixované, kvalitne spracované, za mňa jedným slovom "pôsobivé". Neviem čím by mohol byť film lepší (možno len zmeniť ten blbý názov), takže ja dávam 5/5. ()

Heywood

Melánie Laurent se mi líbila už v Tajné operaci -6 underground a zde to bylo ještě lepší. Dystopické sci-fi zdánlivě nudné je plné překvapivých momentů a technicky výborně provedené. Navíc kdo má domácí kino jistě ocenil skvělou kameru a prostorový zvuk, ten zde skutečně vynikl. Závěr mi sice srazil hodnocení na 70%, ale přesto 4 hvězdy ponechávám za dobré dílo, kterých na Netflixu je spíše méně než více. Tentokrát se to podařilo. ()

Rian_witcher

Zajímavý film prakticky jedné herečky, odehrávající se v minimalistickém prostoru. Nečekejte žádné akční scifi, spíše se jedná o pomalé rozplétání příběhu s ne moc originální, ale zajímavou zápletkou. ()

bonovox

Pozerateľný survival, kde sa príbeh v druhej polovici nenásilne preklopí do môjho obľúbeného sci-fi žánru. Melanie to v hlavnej úlohe vzvádla so cťou. A. Aja len potvrdil, že je zručným tvorcom. 60% ()

stanyko odpad!

Film je postaveny na kolosalnej hluposti, ze uspane ludske klony v elektronickych rakvach maju inteligentneho asistenta a wifi spojenie so zemou (nechapem na co?). A tak si mozu volat z vesmiru na planetu Zem, surfovat po nete, rozkazovat asistentovi ale len vo veciach, ktore sa scenaristovi hodili. Film je dost nudny, zaspal som pri nom 3x. Na raz sa to pozriet asi ani neda. Tych blbosti je tam podstatne viac, a aj ked tam boli svetle momenty ako hudbny podmaz, filmu postavenom na takom nezmysle nemozem dat ani 1*. ()

Kvajet

Komorní dialogovka. Takhle lze lehce vystihnout Kyslík. V pozadí se ale schovává ne originální, ale relativně chytrých nápadů plný děj. Mélanie Laurent skutečně má co hrát a plně toho využívá. Z Netflixovského odpadu vykoukla po dlouhé době kvalitní práce a věřte, že vám celá stopáž velmi uteče. Jděte do toho. :) ()

st4nford

Řemeslně skvěle natočený film, který mi připomíná mix filmů Pohřben zaživa, Moon a Gravitaci. Škoda jen těch situačních klišé ve scénáři. ()

Perunwit

Koukat hodinu a půl na hysterickou pipku, zavřenou v mikrovlnce, a jedinej únik jsou flashbacky.... to si někdo dělá asi srandu ne? ()

Kushina

Dost solidní film o přežití a záchraně vlastního života. K tomu řešit problémy lidstva a vzpomenout si, když začínáte od nuly. Čas běží a otázek je spoustu. Dojde dřív kyslík, nebo se dřív vrátí myšlenky, které zachrání ? 65% ()

ReactLotus

Zaujímavý film. Zo začiatku som sa obával, že to bude len kopírka Buried s Ryanom Reynoldsom a s trochu pozmenením dejom, ale postupne s odhalovaním príbehu som stihol zmeniť svoj názor. Je to podobné, ale zároveň iné. Neprezradím o filme takmer nič ( prirovnanie k "Pochovaný zaživa" vám postačí, pretože by vám to mohlo skaziť zážitok. ) Určite pozrieť. 6,6/10 ()