• Thriller

Zátoka (2009)

Navonok pokojná zátoka, krásna príroda a za rúškom tejto dokonalosti sa ukrýva bezcitné vyvražďovanie podľa mňa jedných z najkrajších cicavcov na planéte - delfínov a to len za účelom profitu z predaja týchto nádherných živočíchov. Veľmi vierohodne zachytená odvrátená tvár japonskej zátoky Taiji. Je veľmi ťažké opísať aké pocity som mala pri sledovaní tohto dokumentu, nakoľko som neverila a možno ani nechcela uveriť tomu čo vidím. Najlepšie by to asi vystihovalo pobúrenie, zhnusenie a hnev nad tým, ako sa také čosi môže vôbec v dnešnej dobe diať. Veľká poklona celému realizačnému štábu aj za odvahu a odhodlanie...

Americký zločin (2007)

Veľmi silný príbeh, ukrývajúci v sebe veľký výkričník nad ľahostajnosťou voči druhým. Vierohodné spracovanie, kvalitné herecké výkony a otrasná prehliadka psychického týrania a mučenia, ktorá vo vás zanechá odpor a zároveň aj ľútosť. Ku koncu filmu vo vás zostane len prázdny pocit bezmocnosti..

Zrození šampióna (2009)

Neskutočne skutočný dojímavý príbeh o ľudskosti a podaní pomocnej ruky a už len ten pocit, že takýto príbeh vymyslel sám život vás dostane. Strhujúci príbeh Leigh Anne Tough, ktorá prekoná spoločenské konvencie a ujme sa športovo nadaného, ale plachého čierneho chlapca, ktorý vďaka jej podpore začne žiť plnohodnotný život a dosiahne top v športe. Naozaj jeden z mála skutočných príbehov, ktorý ma štastný koniec.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Skutočne si už presne nepamätám, čo ma prinútilo si pozrieť tento film :-o, veľmi priemerná romantická komédia, priemerná iba vďaka hereckému obsadeniu (Owen, Jack, Reese), inak by tento film nebol viac ako podpriemer, na komédiu dosť málo humoru a celkovo asi aj málo romantiky, predvídateľný happy end a skutočné klišé. 2 hviezdičky sú tak akurát optimálne za snahu..

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Tak tento film ma skutočne dostal, nádherné spracovanie, rôzny uhol pohľadu dvoch dospievajúcich detí na totožné udalosti, ktoré ich postretnú, neskutočne vyrozprávaný film, ktorému tu správnu atmosféru dodávajú retro roky, prežívanie prvej lásky, krásna hudba, neopakovateľné scenérie, celkové spracovanie a samozrejme kvalitné herecké obsadenie. Toto filmové dielo vo vás zaručenie zanechá úžasne pozitívny pocit a určite vám vyčarí úsmev na tvári, tak ako v mojom prípade :-)

Insidious (2010)

Zodpovedne môžem prehlásiť, že toto bol jeden z najlepších mysteriózno - duchárskych príbehov, ktoré som mala tú česť vzhliadnuť, detailne dokorenený tou správnou dávkou napätia a strachu z neznáma a teda v tomto prípade sveta paranormálnych javov. Taktiež myšlienka astrálneho cestovania dodala tomuto filmu ďalší bodík k dobru. Tento film vás bude držať v napätí až do konca, keď už si myslíte, že je zlo zažehnané - bum, ďalšia kvalitná lakacia scéna. Záver taktiež nečakane perfektný. Môžem len vrelo odporúčať, stojí za pozretie :-))