Sychravé království (1987) (TV film)

Hezky obsazená pohádka. Bohužel aktuální i v dnešní praštěné doby. Uhlí je nad zlato. Fajn nápad. Z námětu se dalo ale vytřískat mnohem víc. Akorát na to nebylo dost prostoru, i když mě tedy přišlo, že má pohádka mnohem delší stopáž.

Tři přání pro Popelku (2021)

Hodně jsem se těšila. Čekala jsem, že se Norové nějak vyšvihnou, když naši Popelku s Libuškou Šafránkovou tolik milují. Takhle jsem shlédla hezký fantasy příběh, který je zasazen do krásné zimní krajiny lemované horami. Škoda, že herecké výkony nebyly výraznější. Role Dory a macechy k tomu dokonale vybízely. Chyběla mi i ta naše hřejivá vřelost. Nemůžu si pomoct, ale ty severské národy jsou prostě studení čumáci. Na druhou stranu je ale vidět, že si Norové naší Popelky hodně váží.

Blade Runner 2049 (2017)

Teda. Klobouk dolů. To byl ale zážitek. Myslela jsem si, že stopáž film zabije a mě taky. Jak jsem se zmýlila. Seděla jsem před obrazovkou jako přikovaná a vychutnávala si všechno, co se mi před očima dělo. Hodně  se ale jelo na afekt.

Ztracené město (2022)

Je to volovina, která jede přesně podle šablony a sází jedno kliše za druhým. Je taky sympaticky obsazená. Channing Tatum byl jako ňouma moc roztomilý a Daniel Radcliffe mohl být ještě mnohem větší psychpat. Hodí se akorát do těchto šedívých a mlhavých dnů, kdy se brzy stmívá. Takový výplach prostě není na škodu.

Ruce v záruce (2022) (TV film)

Snad poslední nedělní minipříběh. Ať žije karma zdarma. Taková malá moralitka. Njn, když to se svou prací tolik přeháněla, tak byla zastavena.

S písní v tísni (2022) (TV film)

Další nedělní minipříběh. Od pánů Vejdělka a Epsteina jsem očekávala trochu něco jiného.

Elser (2015)

Nebýt tohoto filmu, tak vlastně ani nevím, že nějaký Johann Georg Elser vůbec žil. Velká, opravdu velká škoda, že se mu nepovedlo. Všechno mohlo dopadnout jinak. Na tom se všichni shodneme. Velmi kvalitně zrekonstruovaný příběh. Více takových příběhů.

Ledviny bez viny (2022) (TV film)

Eliška Balzerová neměla chybu. Ta její pečující maminka jí pěkně sedla. Z tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Další bakalářský příběh. Nejde opravdu o nic převratného.

Bezva zuby na zásnuby (2022) (TV film)

Ano, ano, zuby dokážou potrápit v ten nejnevhodnější okamžik a zásnuby takovým okamžikem právě jsou. Hezky obsazená malá televizní komedie nebo bych spíše měla říct, takový malý a milý bakalářský příběh. Mezi ně by sednul dokonale. Miroslav Hanuš mohl být ještě více drsnější. Simona Stašová zahrála svou kasiku. Ještě, že ti dva tady byli.

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Tři hvězdy dávám za Jitku Čvančarovou a Marthu Issovou. Ty dvě si je zaslouží. Zbytek za moc nestál. Měla jsem jinou adeptku na vraždu. Ta Dolores Umbridgeová by si to zasloužila. Ale to by se celé stočilo jiným směrem a to nebyl záměr.