Mandle a mořský koník (2022)

Teda. Klobouk dolů. Jsem moc radá, že se někdo takovému tématu věnoval. Mozek se přizpůsobí. Otázka je jestli to dokáže blízké okolí. Už jenom představa, že člověk kterého milujete a se kterým žijete se vám začne osobnostně měnit před očima a vás vymazávat ze svých vzpomínek kvůli úrazu nebo nemoci mozku, je naprosto šílená. Tenhle film mě dojal a dostal do kolen.

Vřískot (2022)

Jo, jo, psychopat v masce ducha se nám vrátil a začíná opět vraždit. Vraždy jsou klasicky vřískotovské. Na tom se na štěstí vůbec nic nezměnilo. Hraní si na schovávanou s vrahem pořád funguje a lekačky taky. Přítomnost starých známých včetně Bylliho Loomise mě hodně potešila. Hororové scény mohly být více propracované a více hororové, či-li děsivé. Jinak to tady jako celek funguje velmi dobře. Jedna postava je perfektně vyšinutá.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Bylo to nápadité a našlapané. Žádné hluché místo. Všechno jelo jako po másle a někdy v dost zběsilém tempu. Vlk, který ztvárňoval samotnou Smrt neměl nejmenší chybičku. Škoda lásky zahraná na piáno medvědem byla super. Viděno na velkém plátně v kině. To lítacím kočičákům perfektně sedí. Děcka si to užijí a ani dospělí nepřijdou zkrátka.

Po čem muži touží 2 (2022)

Má smysl 2x vstupovat do stejné řeky? Některým jedincům to zřejmě přijde úplně normální. Tentokrát zrcadlově obráceně. Ne nadarmo se říká, že má být člověk na svá přání opatrný. Langoš s Polívkovou dokazují, že mají pohybový talent.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Já jsem byla asi při sledování této "komedie" mozkem někde úplně jinde. Vlastně ani pořádně nevím, co jsem sledovala. Jediné, co jsem si z tohoto filmuodnesla bylo, že se po většinu času točil kolem vánočních svátků. Hloupá trapárna.

Black Adam (2022)

Od Dwayna Johnsona jsem očekávala trochu víc. Přece jenom je tady hlavní lákadlem a tahounem. No, on mu toho scénář zřejmě moc nenabízel. Na štěstí to celkem rychle uteklo.

Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022) (seriál)

Převadění přes hranice do Německa a do Rakouska začalo ihned po komunistickém převratu. Takových převaděčů bylo několik desítek až stovek. I Hasilův bratr Bohumil byl převaděč. Josef Hasil velmi brzy zjistil, co dokáže udělat se svobou člověka, který nesouhlasí s režimem, rudá komunistická mašinérie. Čekala jsem mnohem víc. Tohle mohlo být klidně celovečerním filmem. Prom mě je větší legendou Kilián Nowotný.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Tak si to řekněme na rovinu a bez vytáček, František Peterka byl jen jeden. No, alespoň jsme se trošku dopátrali toho, kde se Krakonoš vlastně vzal a odkud přišel. Z celé pohádky si budu nejvíce pamatovat Ondřeje Sokola jako národopisce Jiráčka a Jakuba Prachaře jako Štěpána, za tohy by se nemusel stydět ani jeho dědeček.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Škoda, nenadchlo a ani neurazilo. Je to takový průměr, nic převratného. Poměrně jednoduchý příběh. Opakuje se tu příběh z prvního dílu. Ještě, že tato pohádka měla tak hezké obsazení.

Batman (2022)

Na mě to bylo temné až až. Dostala jsem opravdu pořádnou porci temné a realistické kriminálky. Kupodivu mě bavilo se dívat na depresivní obličej Roberta Pattinsona a poslouchat jeho životní moudra. Musím přiznat, že mě ten příběh při sledování doslova pohltil.