Ztraceni ve vesmíru (1998)

Hloupoučké, pro děti, ale celkem příjemné sci-fi. A to PRO DĚTI bych vypíchl hodně vysoko, skutečně tohle pro dospělé diváky ani nebylo točené. Nebo jste tam viděli nějakou brutalitu, sex, hluboké myšlenky či jiné atributy dospěláckých filmů? Hlavní hrdinové jsou rodinka, s klukem a holkou se můžou dětští diváci ztotožnit, zlý robot (ovšem sympatického oblého vzhledu) zkrocený malým klukem a vesmírná opička ochočená malou holkou, do toho táta s mámou, podlej strejda co se změní ve strašidlo a pilot-hrdina, který největší erotiku zažije ke konci filmu, když mu dá mladá hot-chick francouzáka.

Spása planety (1985)

Překombinovaný děj. Kdysi jsem si to půjčil z půjčovny na VHS, protože se mi líbil obrázek na obalu, ale dost mě to zklamalo.

Bludička (1981) (seriál)

Tomuhle nejde dát míň než tři hvězdičky a já sám tomu nemůžu dát míň než pět. Ovšem za verzi s Kaiserovým dabingem. Jsem neuvěřitelně šťastný, že jsem to mohl v Magionu zažít. Teď když to vyšlo na DVD předabované Juřičkou, je mi toho původního (Českou Televizí, jako už pokolikáté, prošustrovaného) dabingu strašně moc líto. ** mimochodem jsem si psal s Jiřím Chalupou právě kvůli tomuhle dabingu. Tak ne že se nedochoval, prý v archivu je, ale ČT nemá vysílací práva, nakupovat je nebude a než aby dabing samotný prodala pro DVD, radši ho nechá v archivu shnít. Právě proto se musel seriál předabovat, aby vůbec u nás mohl na nosičích vyjít. Nenapadá mě pro ČT žádný slušný výraz.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Film blbej jak štoudev, ale zaslouží tři hvězdičky. Jednu za Raidena, jednu za létajícího beholdera a jednu za mentálně retardovanýho Chewbaccova bráchu.

Auta, která snědla Paříž (1974)

Podivný film. Dvě hvězdičky za to, že jsem se u toho moc nenudil, jednu navíc za ostnatého brouka. Je s podivem, že ho tvůrci nevyužili nějak víc, ale na druhou stranu je to dobře, vyznělo by to jinak moc americky.

Tři chlapi na cestách (1973)

Film je fakt příšerná bolševická slátanina o hovně, ale zaslouží ode mě 2 hvězdičky za to, že herci se snaží plitkou břečku zachraňovat hereckými výkony a hlavně za nádherný raritní autobus ŠD-11 s jedněmi dveřmi.

Josef a Ly (2004) (seriál)

Ze začátku se mi to docela líbilo, ale seriál má kvalitativně sestupnou tendenci. Mezi ostatní soudobou tvorbou je to ale pořád lepší průměr. Líbí se mi, že to není prvoplánově "antirasistické", jako je třeba debilní Nemocnice na Kraji města po 20 letech.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Zvracím. Zvracím ještě teď. Zvracím neustále, jen tohle vidím v programu.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Několikrát jsem se snažil vidět to celé. Dokonce jsem podnikal i zoufalé pokusy typu - "viděl jsem to minule do třicáté minuty, teď zkusím třeba třicátou první až padesátou". Ale ne, nedalo se. To prostě nejde dokoukat. Až taková je to SRAČKA. *** MIMOCHODEM: je zajímavé, že Ti, kdo tomu tady dávají odpad až jednu hvězdičku, píší o strašných vlastnostech FILMU, kdežto ti kdo tu hodnotí 3 a více hvězdiček naopak píší o OSTATNÍCH HODNOCENÍCH :)

Lekce Faust (1994)

Jako s každým filmem Jana Švankmajera - buď se Vám to velice líbí, i když to třeba pochopíte až na několikeré shlédnutí (nebo to ani nepochopíte vůbec), nebo nad tím zakroutíte hlavou a zatratíte to. Já mám švankmajeroviny rád a proto i Lekci Faust musím dát 5 hvězdiček.