Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

CGI snese všechno. Bohužel. Původní trilogie Mad Maxe nebylo kdovíjaké dílo, ale co jsem na něm oceňoval, byla jeho minimalističnost. Pár svařených trubek, co dalo vrakoviště a nasnímáno kamerou tak, aby to bylo uvěřitelné. No a pak najednou někdo Millerovi ukázal svět počítačové animace a dopadlo to přesně stejně, jako když ho někdo ukázal Georgi Lucasovi. Miller se utrhl ze řetězu a film se podobá spíš novým Transformers. Přeplácanost, bombastičnost, zběsilá kamera kde ze záběru kolikrát ani není poznat na co se vlastně díváme, davové CGI scény s monumentálními motivy... ach jo. A příběh mě taky nenadchnul.

Ghoul (2015)

Petra Jákla jako herce moc nemusím, jako kaskadér byl prý velmi dobrý. Ale tímto režijním dílem mě příjemně překvapil. Film není nic světoborného, neobsahuje nic nového, ale je svižně natočený a dobře se na něj kouká. Sice obsahuje i pár kravin, (aktéři si nemají jak zavolat pomoc, ale přitom mají připojení k internetu), nicméně v rámci žánru je to plně konkurenceschopný počin.

Věk dinosaurů (2013)

Dávám jednu, ale jen z lítosti nad Ronny Coxem. Takový herec a takovéhle sračky na sklonku života...

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Dvě patří Pavlu Trávníčkovi, kterému se povedlo z tohohle neuvěřitelného megaprůseru vykřesat slušné guilty pleasure.

Vražda v Orient expresu (1974)

Málokdy se stane, že mě tak strašně serou skoro všechny postavy. A zřejmě nejvíc ze všech ta hlavní. A co už vůbec nechápu je ten Oscar.

Válka světů 2: Další vlna (2008)

No jako co si budem povídat - už jsem viděl daleko horší kundárny. Tady jsou aspoň vesmírný scény docela roztomile barevný, jak z nějakýho Wing Commandera nebo podobný hry. Hvězdičku navíc za to, že trikové záběry občas trvají i déle než obligátní jednu vteřinu.

Váleční ptáci (2008) (TV film) odpad!

A aby bylo ještě hůř, tohle šlo v televizi hned po Memphis Belle... horoucí hovna!