Boží pole s. r. o. (2006) (TV film)

Trošku podezírám ČT, že natočila film se Zuzanou Norisovou z prostředí letiště kvůli Letišti a obsadila Miroslava Etzlera kvůli Pojiošťovně štěstí, ale je to jen takový dojem... ;-)

Životy těch druhých (2006)

Mrazivé i vtipné, všechny paradoxy šmíráckého státu, jehož obyvatelé se ve svých postojích kroutili jak na kolovrátku, se myslím filmu podařilo vystihnout přesně. Jen dvě výtky bych měl, Wieslerovy pochyby nebyly zpracovány úplně věrohodně a také konec zabředával do nudy hodně nebezpečně a když píšu konec, nemyslím tím posledních několik záběrů, ale cca skoro půlhodinu.

Rocky Balboa (2006)

Rozloučení s legendou, kterou já za legendu nepovažuji, se mi líbilo s největší pravděpodobností z toho důvodu, že Sylvesterovi Stallonemu je možno v jeho šedesáti letech ty patetické fráze uvěřit snáz, než zamlada. 70%.

Za plotem (2006)

Pěkné, ale myslím, že divák by měl usedat k filmu řádně najezen :-)

Miluj mě, prosím (2004)

Pod rádoby složitou formou se skrývá jednoduchá historka. Takhle divák vnímá spíše hrátky s flashbacky (zbytečné), místo toho, aby se soustředil na romantiku. Navíc natahování (nevyhnutelného) konce bylo dost otravné. -ZÁPLETKA SE KOMPLIKUJE? -TO JE JEŠTĚ SLABÝ SLOVO.

Shortbus (2006)

Vážně jsem si nemyslel, že to budu tvrdit zrovna já, ale některé věci by měly zůstat skryty. Sex, a to ve všech jeho podobách, byl opravdu jen výchozím okamžikem pro rozehrání nejrůznějších lidských osudů. Ale ten počáteční stav, kdy bylo vše "odhaleno", mi prostě zabránil vcítit se do postav v nějaké další rovině. Tady, právě tady, byly záběry "na hranici/za hranicí P" úplně jedno, jelikož jejich protiváhou byl neblbý scénář či velice pěkná vizuální stránka. Rozhodně méně kontrovrezní či "vulgární" film, než jaký byste, po všech těch reakcích, čekali.

Dokonalý trik (2006)

Scénář je překotný, hodně se v něm mluví a hodně se toho stane, až tolik, že si nepamatujeme jména hlavních figur. Herci jsou nevýrazní (možná až na Christiana Balea), ale aspoň, že Scarlett Johansson je krásná. A závěrečný "výlet" do vod sci-fi a jedno klišé, těžké jak kláda, mi nepřidalo. Byl jsem...(z)klamán? Christopher Nolan není sice můj kdo ví jak oblíbený režisér, ale že se budu tak často dívat v kině na hodinky, jsem vážně nečekal.

Příliš hlučná samota (1994)

Výběr z myšlenek Hrabalovy předlohy, které pronášejí tu lepší, tu horší herci, ovšem jako film to zoufale nefunguje.

Děkuju, pane profesore (1982) (TV film)

No, Eduard Cupák si ke svému jubileu zasloužil lepší kus, ale jeho výkon je spolu s Jiřím Adamírou s přehledem nejlepší. Tak nevím...má to být opravdová kritika, či jen socialistická výchovná agitka, nebo jen nabubřelý vykradený námět tohohle? Fakt nevím, asi od každého něco...

Ken Park (2002)

Mladí se flákaj, jezdí na skejtech, kouří trávu a píchají. A CO NA TOM, PROBOHA? Nic to NEŘEŠÍ, nemá to HLOUBKU, jen to ZOBRAZUJE pokud to někoho ŠOKUJE, tak asi není z této planety ;-) PRŮMĚR s několika více či méně odhalenými scénami, ale více nic. Americký nezávislý film o maloměstě. Važte na kila a po tisíci kusech.