We Are Still Here (2015)

Anne a Paul přijdou během tragické autonehody o milovaného syna. Přestěhují se na venkov aby zde začli nový život. Nevybrali si však moc dobře protože jejich nový dům ukrývá děsivé tajemství. Skvělý horor, natočený v retro stylu s mnoha odkazy na horory ze 70. - 80. let. Příběh je do tohoto období i zasazen a je jen stěží poznat že se jedná film z roku 2015. Určitě chválím výbornou děsivou atmosféru a solidní přehlídku gore na závěr.

Šílenství Debory Loganové (2014)

Studentka Mia a její přátelé si jedou natočit nemocnou, divnou babku aby mohli stvořit dokument o Alzheimerově chrobě. Jenže babka má mnohem vážnější a děsivější problém než je Alzheimer. Solidní FF horor jehož tvůrci si řekli fajn posednutých dětí bylo dost, natočíme film o posednuté bábě, jen škoda že z tohoto námětu "nevytřískali" víc. Je tu sice perfektní Jill Larson ,pár slušných slušných jump scares a skvělá závěrečná scéna ale to je asi tak všechno.

U Zlaté rukavice (2019)

Zvláštně pojatý film o životě německého sériového vraha Fritze Honky. Úchyl Honka (Jonas Dassler) byl famózní (obrovský palec nahoru do maskérny) stejně tak jeho útulný byteček i sympatická děvčata které si sem vodil. Za zmínku stojí i krásná hospůdka kam Honka docházel chlastat a hledat "povyražení". Neteče tu skoro žádná krev ale tečou tu místo toho hektolitry chlastu a narazíte taky na několik nechutných sexuálních scén (párek s hořčicí). Dále nám Honka předvede svou milou přátelskou povahu a podělí se s námi o své zkušenosti ohledně skladování mrtvých těl v domácích podmínkách.

Wolf Creek 2 (2013)

Mick Taylor (John Jarratt) se vrací v druhém díle kultovního australského filmu z roku 2005. Parta baťůžkářů dorazí do Austrálie za dobrodružstvím, toho se jim dostane protože nevědomky vstoupí do Mickova "revíru". Oproti jedničce má děj slušné tempo, Mick zde dostal mnohem víc prostoru a tím pádem jsem dostal víc brutality, násilí a gore. Suma sumárum vydařené pokračování které hororvého fanouška určitě neurazí.

Wolf Creek (2005)

Tři odvážní přátele se vydají do austraského vnitozemí aby navštívili unikátní kráter Wolfcreek, když se jim porouchá autmobil podá jim pomocnou ruku neznámý ale ochotný chlapík, nabízí jim odtah a opravu vozidla, s tím naši hlavní hrdinové souhlasí a nechávají se tímto cizincem odtáhnout do odlehlé pustiny. John Jarratt byl v roli Micka Taylora geniální a neuvěřitelně věrohodný, tvůrci jeho postavy se nechali volně inspirovat činy seriového vraha Ivana Milata přezdívaného "vrah baťůžkářů. Australské lokace byly tak děsivě rozlehlé a to krásně přidalo na beznadějné atmosféře, můžete se také těšit na slušnou dávku brutality a trýznění, jen škoda toho extrémně pomalého rozjezdu.

Arachnofobie (1990)

Skupina entomolgů objeví ve venezuelské džungli nový druh extremně jedovatého pavouka. Tento pavouk kousne a usmrtí jedonoho z členů výpravy a s jeho mrtvým tělem uloženým v rakvi doputuje až do malého kalifornského městečka. Tady se náš pavoučí cestovatel spáří s místním druhem pavouka a vznikne tak unikátní smrtící hybrid který se začne zběsilým tempem množit. Úvod v pralese byl vynikající a patřičně děsivý ale potom co se příběh přesune do USA začne film ztrácet na děsivé atmosféře i tempu. Všechno naštěstí zachránili famózní osminozí herci, jen škoda že nedostali víc prostoru, celkově mohl být tenhle kousek trochu víc do hororu, jako komedie moc nefungoval.

Smrtící epidemie (1995)

Příběh pojednává o fiktivním viru Motaba který se dostane z afrického Zairu do Spojených státu prostřednictvím nelegálně převezené opičky. Tento malý tvoreček rozpoutá pandemické šílenství, Motaba je totiž neuvěřitelně nakažlivá a agresivní nemoc která dokaže člověka usmrtit i za 24 hodin a má 100% úmrtnost. Můj nejoblibenější film z "přihrádky" nákaza/pandemie s výbornou atmosférou a skvělým obsazením v čele s Dustinem Hofmanemm, který ztvárnil roli Sama Danielse, houževnatého bakteriologa. Vřele doporučuji.

Mé druhé já (2007)

Moderátorka rozhlasového pořadu Erica (Jodie Foster) a její snoubenec jsou během večerní procházky parkem brutálně napadení a zbiti skupinkou grázlů. Když se Erika probudí v nemocnici z komátu zjišťuje že její snoubenec napadení nepřežil. Po této tragédii Erika upadá do depresí, brzy však začne prahnout po pomstě. Depresivní pecka s vynikající Foster která předvedla strhující výkon a dodala této celkem otřepané zápletce ten spravný náboj. Vřele doporučuji, hodně smutný, depresivní film.

Bílý bílý den (2019)

Islandské drama o dosluhujícím policistovi s krásným jménem Ingimundur. Poté co mu tragicky zahyne manželka se dozvídá o bolestivém tajemství které jeho žena skrývala. Náš hlavní hrdina se rozhodne za každou cenu zjistit celou pravdu. Druhou hlavní roli hned po báječném Ingvaru Sigurdssonovi si zahrála nádherně mlhavá islanská příroda a ta prostě umí vtáhnout do děje. I přes pomalé tempo a zdlouahvé konverzace mě tenhle kousek nenudil. Určitě nic pro netrpělivé diváky.

Terminátor (1984)

Jeden z nejlepších filmů Jamese Camerona a také jeden z nejpoutavějších sci-fi thrillerů jaký byl kdy natočen. Srdcovka mého dětství z dob jednohlasých dabingů ke které se často a rád vracím, především kvůli Arnieho ikonické roli vraždícího kyborga a vizuálním efektům, ty byly vzhledem k tehdejší době a rozpočtu neuvěřitelné.