Sex noci svatojánské (1982)

Inteligentná romantická komédia plná komplikovaných vzťahov, ako už sme si u Woodyho zvykli.

Žízeň po životě (1956)

Čítal som knižku Smäd po živote a čítal som aj iné publikácie o tomto pozoruhodnom holandskom maliarovi, takže som na film nehľadel ako absolútny zelenáč čo sa týka života a diela Vincenta van Gogha. Film je myslím celkom presný obraz knižky Irvinga Stonea, zameriavajúci sa aj na Vincentovo dielo. Kirk Douglas ako van Gogh, Anthony Quinn ako Paul Gaugain a aj obaja režiséri predviedli skutočne výbornú prácu.

Serpico (1973)

Pre mňa zatiaľ najlepší výkon Al Pacina, v úlohe skutočne existujúceho policajta, ktorý sa vzoprel proti korupcii v policajných radoch. Dobrý scenár Walda Salta (Midnight Cowboy) a dobrá réžia Sidneyho Lumeta. Toto všetko robí z filmu Serpico veľmi solídnu kriminálku. I keď možno trocha príliš zdĺhavú.

Angel Heart (1987)

Zaujímavý, miestami príliš zamotaný mysteriózny thriller s dobrým hereckým výkonom Mickeyho Rourka. Lisa Bonet je tu krajšia ako v seriáli Show Billa Cosbyho (tu stvárnila druhú najstaršiu dcéru Cliffa) a taktiež toho ukáže viacej. Tým síce potešila väčšinu divákov ale už vôbec nie producentov rodinného seriálu.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Ak sa ma príbeh filmu odohrávať v roku 1977 (všetko tomu nasvedčuje), tak potom nerozumiem ako je možné že na tej diskotéke hrajú Bowieho skladbu Look Back in Anger, ktorá sa nachádza až na albume Lodger z roku 1979. Ale inak skutočne dôveryhodný obraz života mládeže závislej na drogách. Veľmi depresívny film.

Noční děsy (1983)

Prvá poviedka zaujme atmosférou, ale nečakajte príliš nápaditú pointu, v druhej sa predstaví Emilio Estevez ako človek závislý na hracích automatoch, tretia poviedka je zostavená na motívy Spielbergovho filmu Duel a vo štvrtej terorizuje obria myš obyčajnú americkú rodinu. Celkovo ide o priemerné poviedky, ktoré sú o niečo slabšie ako poviedky z filmu podobnej tematiky Mačacie oko. I tak ale ide o celkom pohodové pozeranie.

Šílenství (1994)

Ozajstné šialenstvo. Chvíľkami zábavné, chvíľkami desivé a Sam Neill je jednoducho skvelý.

Průvodce osamělého muže (1984)

Originálne gagy, dobré herecké výkony Martina a Grodina a téma, ktorá sa môže týkať každého z nás. To všetko mi vychádza na 4*.

Záměna (1983)

Solídna komédia ,ničím nevybočujúca z rámca klasických komédií 80. rokov, pravdebodobne inšpirovaná Twainovým románom Princ a Bedár. Okrem hlavných protagonistov poteší aj James Belushi v opičom kostýme.