Pelíšky (1999)

Jak se může stát klasikou film z roku 1999? Už jsem ho viděl šestkrát a pořád dávám 100%. A to u málokterého filmu mám odvahu dívat se podruhé. Doporučuji jako povinný doplněk dějepisu. Pro ty, kterým doma nikdo nevysvětlil, jak nás Rusové zachraňovali v roce 1968. 100%.

Past (1999)

Příjemná podívaná na Conneryho a Zetu-Jones, přiměřená dávka akce, napětí a romantiky. Dokonalá zábava pro ty, kdo nepotřebují to něco, co by mohlo být ve filmu navíc...ale jak to něco popsat? 75%.

Doktor z hor (1992) (seriál)

Moje maminka se na to ráda dívala. Jednou se rozplývala nad krásou alpské přírody, ale najednou jí ztvrdly rysy: "hajzlové, chtěli by naši Šumavu". Pro tuto, pro mě humornou, vzpomínku hodnotím 15%. A souhlasím s Johankou, cituji podruhé: "telenovely jsou mnohem stupidnější". 15%.

Rozhovor (1974)

Reflexe na Zvětšeninu. Trochu posunutá, se stejně hutnou atmosférou. Coppola i Hackman ve své nejlepší formě. 90%.

Nelítostná rasa (2005)

Váhal jsem mezi Nelítostnou rasou a hospodou, vyhrál film a tentokrát nelituji. Oba dospělí herci výborní, sonda do umělého světa těch nahoře poučná, nuda se nedostavila. Jen to americké finále mi trochu snížilo hodnocení. 75%.

Temná legenda 3 (2005)

Průměrný horor, z mnoha filmů známé situace, přiměřená dávka napětí. Ale příběh mě u TV udržel a byly tam docela dobré fráze pro ty, kteří se učí anglicky. 50%.

Smoke (1995)

Kouřit mě sice Harvey Keitel a spol. nenaučil a už asi nenaučí, ale v téhle partě kuřáků bych se někdy chtěl octnout. Projít fotky, pokecat, zhodnotit život. Až budu v New Yorku, určitě se tam podívám. 85%.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Něco jako naše rodina. Je ale zvláštní, že nikdo z Ameriky u nás na pozorování nebyl (asi proto, že u nás je víc dětí). 90%.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Film: běžná ilustrace knihy (70%). Kniha (100%): já a autor jsme se před lety sešli v Hájence a u piva jsme jeho knihy (hlavně OJAK) probírali až do rána. BH byl zjevně potěšen mou znalostí jeho díla, takže jsme si sedli sami ke stolu, abychom měli klid. Viděl jsem ho tenkrát poprvé a naposledy, ale stálo to za to. Škoda, že se OJAK Menzelovi nepovedlo zfilmovat jako jiné Hrabalovy knihy. Ale slečny si do filmu vybrat umí. 70%.

Demonlover (2002)

Podivné a zmatené - to je úvod většiny komentářů. Ano, ale bavilo mě sledovat Connie Nielsen a její cestu do pekla. 50%.