Provaz (1948)

Lahůdka pro milovníky divadla a Hitchcocka. Strnulé a vykonstruované. Zajímavé jako historický technický experiment s nepřerušovanými záběry, venkovním osvětlením, zvukem, Hitchovou první barvou a kdo ví čím ještě...55%.

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Dílo, které vyžaduje nejen stoprocentního filmaře, ale také člověka velice důsledného a navíc "highly gracious". 90%.

Dárek z lásky (2004)

Příběhy o žárlivosti a samotě. Nad průměr pouze Susan Sarandon. 60%.

Neodolatelný (2006)

Trocha napětí, trocha nelogického jednání hlavní hrdinky. Ale hlavně sonda do vztahu matky a dcery (pro muže těžko pochopitelného). A kdo tam byl Neodolatelný? Nevěřím, že Sam Neill. To spíš Emily Blunt (pak ale Neodolatelná). Závěr: Asi tam bylo někde hodně hluboko ukryto cosi Neodolatelné. 55%.

Letiště (2006) (seriál)

Nechal jsem se zavolat k TV vždycky, když tam byla Norrisová. Ostatní šlo mimo mne. 20%.

Pějme píseň dohola (1990)

Po mnoha komediích, kdy jsem marně čekal na humor, konečně něco veselého - hlavně v první polovině. Skvělé karikatury táborových vedoucích (a nejen jich). 75%.

V plném slunci (1960)

Na to se nedá zapomenout. Krásně a s pointou to vyjádřila Faidra, musím citovat: "Lámala jsem si hlavu, co chybělo Talentovanému panu Ripleymu k dokonalosti. Mělo mi být jasné na první pohled, že Alain Delon. Asi jsem k té jasnosti potřebovala plné slunce." Konec citátu, lépe se vyjádřit nelze. A máme tu důstojně dozrávající fenomén: Delon a jeho kriminální filmy šedesátých a sedmdesátých let. 95%.

Svědek (1985)

Dva filmy v jednom. Napínavý thriller a zajímavý dokument. Je úžasné, jak se dá zastavit čas. 95%.

Sny o Zambezi (1982)

Komik Kaiser zůstal bohužel komikem i ve "vážné" roli. 10%.

Po čem ženy touží (2000)

Dobrý nápad o tom, po čem muži touží. Jinak mi ale všecho ostatní připadalo průměrné - scénář, humor, herecké výkony. Měl by na to koupit práva někdo u nás... :-) 55%.