Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Délka 139 minut a rok výroby 1958 - dvě čísla, která často znamenají problém. Tady však nenastal. Hutný příběh, humor, hrdelní japonština, neuvěřitelné grimasy a nádherné kontrasty: gracie princezny a generála vs. primitivní živočišnost rolníků, černá a bílá. Krásně těch 139 minut uteklo...A zasmál jsem se u B!shopova komentáře, přestože se v hodnocení silně rozcházíme. Kousek cituji: "Jednak samotnej pribeh je dost jednoduchej, dva blbecci, general co dela desnyho frajera a otravna princezna se chtej dostat pres hranice a odtahnout zlato schovane v klaccich." 80%.

Nekecej a pádluj! (2004)

Na kladné straně trocha humoru, přírody a dobrodružství, na té záporné spousta nudných scén, zmatený děj a nesympatické postavy. 50%.

Kráska v nesnázích (2006)

Přesné herecké výkony, výborný soundtrack, příběh z červené knihovny. Proti většině komentářů; Hřebejk stále patří mezi režiséry, kteří vidí normálního českého člověka a jeho problémy, umí pracovat s výbornými herci, umí pobavit a hlavně má co říci a umí to říci. Třeba o, pro muže nepochopitelných, vztazích mezi matkou a dcerou, o našich tajných přáních, o naší národní povaze... 75%.

Krajina střelců (2003)

Poctivé připomenutí klasického žánru a s ním doby, kdy muži zbytečně nemluvili, ale o to víc jednali a dámy jako Annette Bening se nesnažily napodobovat muže. 70%.

Zlatý kompas (2007)

Dokonalé digitální triky, úžasný svět, krásná a chladná N.K. a to je asi vše podstatné. 60%.

Charakter (1997)

Velmi silný příběh, který tě chytne a nepustí. Vysoká škola psychologie pro otce, kteří mají dospívajícího syna a pro syny, kteří mají nesnesitelného otce. 99%.

Hlava-22 (1970)

Pěkná ilustrace k vynikající a nepřekonatelné válečné absurditě Josepha Hellera. 90%.

Ed Wood (1994)

Nějak mi jdou podobné úchylky proti srsti, ale jinak jako obvykle dokonalý Johny Depp - hvězda, která opravdu umí. 60%.

Erasmus a spol. (2002)

Příjemná vzpomínka na studentská léta. Krásné pocity nostalgie, ale bohužel už je to za námi... Kdo něco podobného zažil, bude mít takovéto typy filmů vždycky rád. 70%.

Drsný Harry (1971)

Podruhé (po dvaceti letech) už mi to nepřipadalo tak dokonalé, ale kvůli Harrymu-Eastwoodovi a jeho stručnému a jasnému výkladu zákona stále ještě 71%