Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Příběh není nikterak košatý a jeho natažením na dvě hodiny se z filmu stává nuda, která je možná ušlechtilá, ale pořád nuda. Spielberg opět pracuje sotva na půl plynu, opět svoji práci trestuhodně odzíval, podobně jako kdysi Amistad, nebo z nedávné doby třeba Válečného koně. A vzhledem k tomu, že je to film z Americké historie, je opět trapně přeceňovaný, podobně jako sterilní Lincoln. Za co akademici nominovali Streepovou na Oscara vážně nevim - poslední dobou mám pocit, že i kdyby vzala roli v reklamě na žrádlo pro psy, tak z toho zase bude minimálně nominace...

Zastřený hlas (2006) (TV film)

Průser. Smutnej průser, protože mám z filmu pocit, že se rejža snažil. Jenže za prvé měl k dispozici prachbídnej, řekl bych skoro až amatérskej scénář a za druhé film neobdařil žádnou invencí, ničím co by dokázalo diváka zaujmout a čím by udržel jeho pazouru co nejdál od dálkovýho ovladače. Mě zaujali pouze herecké výkony, za ně jedna hvězdička, jinak velké zklamání.

Cizinec ve vlaku (2018)

Liam Neeson opět v roli týpka, kterej je opět v situaci, kdy neví která bije a jde mu o kejhák. A zase film režíruje J.C.- Serra. Tihle dva pánové si evidentně rozumějí a nedělá jim problém točit pořád to samé. Cizinec ve vlaku je opět velice dobře koukatelnej biják, kterej je sice na štíru s logikou, ale odsejpá, nenudí a je řemeslně na solidní úrovni. Sice si myslím, že by se na to už měl Liam vysrat, protože už není žádnej mladík, a mám čím dál větší problém uvěřit, že by někomu nabančil, nicméně svým charismatem a tradičně servaným ksichtem mě pro tentokrát ještě přesvědčil… naposled.

Tvář vody (2017)

Jsem rozpolcen! Především rozhodně nehodlám akceptovat, že se hlavní hrdinka zakoukala do rybího strašáka z pralesa a on to ještě ty vole opětoval! Ne nežeru to! Před touhle ženskou aby se měl napozoru i každoroční vánoční kapr, protože co kdyby na něj taky vlezla žejo. Ale jinak je to velmi kvalitně odvyprávěnej příběh. Gillermo opět dokazuje, že komornější témata mu jsou mnohem bližší, než vysokorozpočtové filmy nacucané triky a akcí. Film je originální a do jisté míry i obdivuhodnou kombinací romantiky, fantasy, dramatu a možná i hororu. Děj nebaštím, ale musím uznat, že řemeslně je to pecka.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Kravina je to ukrutná, ale co seru na to, já se bavil. Sice ne královsky, ani emerichovsky, ale přes všechnu tu trashovitost je to vizuálně, trikově i herecky dostatečně sympatickej snímek na to, abych ho jen díky jeho demenci z fleku odstřelil kamsi do odpadu.

Na doraz (2017)

Úvodní scéna v restauraci mě bavila nejvíce z celého filmu. Pak už je to jen dosti nenápaditá honička histerické matky a únosců dítěte, která mě chvílemi připadala jako docela prdel, zatímco tvůrci to asi mysleli vážně. Řemeslně je to slabý, film zcela postrádá akci i tah na bránu.

Kořist (1971)

Já z těchto francouzskejch kriminálek ze 70 - 80 let seru, fakt že jo. Vždycky tam na začátku filmu skoro nemluvěj, páč to prostě není potřeba. Takže jsem si na to u tohohle filmu dal majzla a prvních dvacet minut je opravdu třeskutě ukecanejch, dávejte pozor: čas 6:10 jedno slovo, čas 10:15 pět slov, čas 14:40 čtyři slova a čas 19:38 dvě slova, suma sumárum po dvaceti minutách ve filmu zazní 12 slov, slovy dvanáct!! Neuvěřitelný! A to tam ještě ti šašci z Primy dokázali narvat jednu reklamu! Ale aby bylo jasno, to není kritika, naopak. To že se na začátku filmu skoro nemluví vytváří právě tu neopakovatelnou atmosféru sedmdesátých let. Dál už se aktéři filmu rozkecaj celkem tradičně a pořád to má tu správnou šťávu. Ve filmu je několik velmi povedených pasáží, které rozhodně utkví v paměti, třeba asi osmiminutová automobilová honička, nebo Belmondo skákající z autobusu na autobus, nebo Belmondo fackující nejhezčí ženskou ve filmu, nebo Belmondo kutálející se asi ze stometrovýho srázu a vsadím se, že to nebyl žádnej kaskadér atd. atd. Jo, bavilo mě to.

Dunkerk (2017)

Ach jo. Ten Nolan mě sere čím dál víc. Aby bylo jasno, mě jeho filmy nikdy moc nebavily, vždycky obsahovaly dlouhé pasáže, které mě strašlivě nudily. Jenže jeho předchozí počin (Interstellar) a teď Dunkerk mě nejenom že nuděj, ale přímo serou. I když jsou oba filmy žánrově velmi rozdílné, pocit z nich mám stejnej - příliš ambicí, které jsou v mém případě tragicky nenaplněny. Nolan asi došel k názoru, že je jedinečnej, nejlepší rejža na světě, kterej sere pozlacenej celuloid, kterým zachraňuje lidstvo a svět před třetí světovou válkou, hladomorem, pandemií nebo čím já vím... Přitom je to film postrádající scénář a je napěchován nudou. Mě bylo už ve dvacátý minutě úplně u prdele, jak to dopadne, kdo chcípne atd. Herci nemaj co hrát a Nolanovi prostocviky s formátem obrazu jsou stejně trapný, jako vždycky. Jediný co bych úplně nezatracoval je hudba, kterou sice můžou samostatně poslouchat jen sebevrazi, ale ve filmu to docela funguje a pak zvukové efekty, které filmu taktéž dodávají atmosféru.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Zcela průměrnej špionážní thriller, kterej by to u mě vytáh sotva na dvě hvězdičky. Jenže obsahuje asi desetiminutovou akční scénu na schodech jakéhosi činžáku, která je doslova kulervoucí. Rejža to vůbec nekazí zbytečným střihem, tahle bojovka je poskládaná z dlouhých záběrů, které maj neskutečnej šmrnc (připomnělo mi to Zátah Garetha Evanse) a Charlize předvádí neuvěřitelnej fyzickej výkon. Takže dávám o jednu hvězdičku navíc, ale kromě oněch deseti minut půjde zbytek filmu do koše.

Rocco (2016)

Tak z tohohle dokumentu jsem se nedozvěděl téměř nic. Snad jen to, že Rocco je kokot...