Hráči z Indiany (1986)

I když sportovní scény nejsou příliš reálné a příběh je od A do Z samé klišé, je toto drama o svérázném trenéru, který dovede skupinku průměrných basketbalistů na mety nejvyšší, jedním z nejlepších filmů točících se kolem sportu jakéhokoliv druhu. Nominací na Oscara oceněný dojemně obdivuhodný výkon Dennise Hoopera ve vedlejší roli, trefná hudba klasika Jerryho Goldsmithe, charismatický Gene Hackman, to vše se rovná legenda mezi sportovními snímky.

Specialitka šéfkuchaře (2008)

Španělská komedie o homosexuálním šéfkuchaři, jehož hlavním cílem je získat Michelínskou hvězdu, randí s bývalou fotbalovou hvězdu o kterou má zájem i jeho kolegyně z práce a navíc dostane do opatrování své dvě děti z rozpadlého manželství, o které nejevil spoustu let zájem a vlastně je ani nemá rád.

6:3 (1999)

Narazit ve filmovém klubu na tento film, bylo jako najít poklad. Komedie, která na pozadí finále Mistrovství Evropy v roce 1953 (ve kterém Maďarsko porazilo ve Wembley Anglii 6:3) ukazuje charakteristiku doby i typické počínání její obyvatel, v pro Maďarsko komplikovaném období.

Přísně tajné! (1984)

Ve stínu Bláznivých střel, Žhavých výstřelů a Připoutejte se prosím! neprávem schovaná vynikající parodie. Trojka Zucker, Zucker, Abrahams ve své nejlepší formě. Tvůrci všech těch bla bla MOVIE, učte se a plačte!!!!!!

Vrať se ke dřezu! (2005)

Oficiální text distributora začíná slovy akční drama – dobře, tak jsem se zasmáli a teď trochu vážně. Takže toto „akční drama“ (nemohl jsem si to odpustit) lze doporučit maximálně tak beďaratým výrostkům nosícím prkýnko pod paží (tím nemyslím skutečné jezdce),nebo těm, kteří se chtějí za zády zasmát Lukemu „Dylanu“ Perrymu, jaké že teď bere role, aby uživil rodinu.

Hodina života (2008)

Co vše se dá stihnout, ale hlavně pochopit během pouhé jedné hodiny. Konverzační lehce černá komedie s neobvykle vážným Randy Quaidem a stále ještě neokoukaným Jay Baruchelem o poslední hodině života nepolepšitelného gamblera a jeho „anděla smrti“.

Sousedé (1981)

Mladý nekonvenční pár se čerstvě nastěhuje vedle nudně, ale pokojně žijících manželů aby jim během několika hodin obrátil život vzhůru nohama. „Bratři Bluesovi“ Dan Aykroyd a John Belushi (pro prvně jmenovaného jedna z prvních rolí, pro druhého bohužel jedna z posledních) v „ulétlé“ komedii o krátkém, ale o to akčnějším sousedství pod taktovkou režiséra prvního Rockyho Johna G. Avildsena.

Když se zamiluji (1988)

Popis ČSFD (Romantický / Drama / Sportovní) sedí jako hrnec na …..! Je tady vše - odlišný vztah dvou mužů k jedné ženě, příběh fotbalové hvězdy v rozmezí několika desetiletí i dramatické osudy hlavních hrdinů v několika různých tématech (nevěra, rasismus, sázkařství, rodina atd.). Mínusem filmu je amatérsky příšerný český dabing hlavních postav (Lange, Quaid). Plusem, jako vždy skvělí John Goodman ve vedlejší roli.

Čekání na Guffmana (1996)

Kvalitně obsazené (Levy, Willard, Balaban, Posey aj.) leporelo Guestovských postaviček malého městečka Blaine oslavující stopadesát let od svého založení místními „herci“ obsazenou divadelní hrou, kterou má svou přítomností podpořit příslovečný Godot v podobě vyhlášeného broadwayského kritika Guffmana.