Nakládačka (1977)

Takhle nějak to vypadalo v sedmdesátých letech kdy Broad Street Bullies na soupeře přenášeli pilulkami neléčitelnou „filadelfskou chřipku“ a hokej byl více než kdy jindy sportem pro opravdové chlapy. Oscarový režisér G.R. Hill nás společně se svým oblíbencem Paulem Newmanem nechá nahlédnout do krví a potem načichlé hokejové šatny stejně tak jako do osudu pěstmi i životem otlučeného stárnoucího hráče plus trenéra netalentovaného týmu v jedné osobě.

Nakládačka 2: Zpátky na led (2002)

Mnohahlavý filmový národ považuje původní Slap Shot za nedotknutelnou klasiku mezi sportovními filmy. Je to asi mým dáno mím neznabožstvím, ale já osobně upřednostňuji toto kritikou vláčené volné pokračování, mající přesně tu klišovitě jednoduchou linii, kterou u sportovních komedií hledám.

Řidičák (1988)

„Lesi, to co máš v peněžence, to není jen tak nějakej kus papíru, to je řidičskej průkaz, a není to jen řidičskej průkaz, je to průkaz na auto, a není to jen průkaz na auto, je to průkaz na život, na svobodu, na to moct jet kamkoliv, kdykoliv a s kýmkoliv si vybereš.“ Získat vysněnou dívku = získat řidičské oprávnění. A když se to druhé nepovede – nevadí, i tak můžeme vyrazit na bláznivou noční jízdu dědečkovým cadillacem. Tak takhle se v osmdesátkách točili teenagerské komedie – já v té době ujížděl na filmech the two Coreys a nevěděl, že ta krásná blondýnka má jméno Heather Graham. Dnes už se na License to Drive dívám s nadhledem, ale pořád je to srdeční záležitost.

Porky (1981)

Čím jsou pro moji generaci Prci, prci, prcičky tím je pro osmdesátky film Porky.

Seznamte se s Davem (2008)

Starý dobrý Eddie Murphy se nám už asi nikdy nevrátí, ale zaplať pánbůh, se alespoň nesouká do latexového kostýmu lidské lochnesky a především jeho kreace kosmické lodi je solidním komickým výkonem hodným jeho lepších let.

Made in Hungaria (2009)

Šakalí léta po Maďarsku -ale slabší. Fonyó vs. Hřebejk 0:1

Ten Největší (2007)

Čekal jsem klasického Roba Schneidera, kterého se sebezapřením příležitostně toleruji a čas od času dostanu náladu na jeho specifický humor. Klasického Roba Schneidera jsem sice dostal, ale v hodně slabém balení. Teď marně přemýšlím, zasmál já jsem se vůbec?!#

Zlatí chlapci (2008)

Trojice hollywoodských bardů nás nechává mile kolébat líným tempem této neškodné důchodcovsko-námořnické lovestory, takovým „žádný děj“ stylem, že místy hrozí divákovo upadnutí do komatu. Ti, jenž dali Zlatým chlapcům čtyři hvězdičky se buď nenechali uspat, jejich věk a životní příběh koresponduje s trojicí hlavních hrdinů a nebo na dně hlubiny našli to, co pro mne zůstalo neobjeveno.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Před zhlédnutím tohoto animovaného =chcete-li= muzikálu, pro mě byl seriál South Park pouze pubertální zábavou založenou na sprostých slovech a fekálním humoru. Peklo na zemi mi otevřelo oči a pomohlo k mému pochopení kouzla ironie dvojice Parker & Stone, čímž ze mě udělalo oddaného fanouška. Pět hvězdiček si zaslouží i bezkonkurenční soundtrack.

Děti noci (2008)

Stále stejná Marta Issová , slušný Jirka Mádl a děj naprosto o ničem.