Bolt - pes pro každý případ (2008)

Superpsí animák originálního příběhu, plný akce, povedených scének, ale i citového vydírání. Sice nic světoborného, ale jako celek to funguje a na druhou stranu co si budeme, děti nejsou zase tak náročné publikum. Dospělý divák by asi kvitoval nějakou nadstavbu, ale jinak proč ne.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

To je tak, když chce mít všeho kupu a pak s tím neumíte zacházet. Trocha vesmíru, trocha globální katastrofy, trocha Leaving on a jet plane, trocha politiky, trocha akce, trocha Emmericha, trocha rodiny a sci-fi a thriller a katastrofický a kdo ví co ještě. Výsledek? Něco ve stylu „kterak Piňda s Bobíkem stavěli boudu pro psa“.

Na krátko (2018)

Relativně silné téma (i když dost klišé) uchopené stylem „tohle jednou hodíme na ČT2 až budeme potřebovat ukázat že se u nás taky něco děje“. Zbytečná změť vedlejších postav a jejich podnětů, zbytečný televizní look, zbytečná hluchá místa, zbytečně nedotažený casting…..skoro by se dalo říct, zbytečný počin. Troufnu si tvrdit, že vím, o co tvůrců prioritně šlo a také si troufnu tvrdit, že za tím šly tak na 40 procent.

Pozor na gorilu (2019)

Gorila, která neštěkán, nekouše ani nic jiného. Takřka celorodinná „komedie“, která moc nepobaví, nezaujme...nevím, prostě nic. Jenom si tak požírá banány, sem tam se pokusí nadhodit nějaký vtípek a tlačí na rodinné hodnoty a zvířecí práva. Jestli si potřebujete nějak zkrátit dopoledne, tak snad raději běžte do Zoo pozorovat primáty, kteří nejsou vycpáni lidmi.

Příležitost k tanci (2016) (TV film)

Pokud pátrám v paměti, tak asi můj první slaďouš z Prima Love….prostě na to v sobotu odpoledne někdo přepnul a už jsem to tak nechaly. Asi bych to shrnul následovně: Velká láska, zádrhel, velká láska….a hraje tam Kelly Taylorová. Nevím, kdy budu mít další čest, ale hádám, že na zmiňovaném kanále bude vše na stejnou notu.

Špindl 2 (2019)

Historie nezná příliš úspěšných takzvaných „dvojek“…..určitě Terminátor….mluví se o Kmotru….a co dál? Takže dvojky NE!!!!! A dvojky totálně zbytečných filmů, NE třikrát podtržené.

Lajko - Cikán ve vesmíru (2018)

Maďarská dramedie o cikánu, jenž se stane „lidskou Lajkou“ ve službách Sovětského svazu? Tak to buď jako totálně bláznivá komedie, nebo sarkastické memento doby. Bohužel kočovným ugrofinům chybí nadhled pánu Lipského nebo Vorlíčka a tak se žádný načančaný let ke hvězdám nekoná. PS: Brežněv jede bomby.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Osdesátková videohra v rukách režisérského krále té doby. Už fakt, že snímky podobného ražení tak úplně nemusím a tomto chaotickém roce 2045 jsem se cítil docela komfortně , je asi dán Spielbergovým umem, který ve mne probudil dítě čekající, až se načte hra na starém, dobrém věrném, pomalém Atari 800 Xe.

Motokáry (2020)

Karate Kid na kolečkách aneb místo plotů natíráme garáže. Na novém místě s novým učitelem a novou láskou proti novým nepřátelům…..ozajstná nová zápletka :D Stokrát recyklované téma, tentokrát přenesené do prašného prostředí Kart racingu. Co myslíte…..příjde, uvidí a zvítězí? Já mylím, že ano….a taky získá vysněné srdce a bla, bla, bla.

Stůj při mně (1986)

Pokud stejně jako já ujíždíte na kultu osmdesátých let a to především, co se týče tenns filmů, tak jsou nějaké pevné body s kterými prostě nejde hnout. Snídaňový klub, Goonies, Rudý úsvit, Kráska v růžovém, Řidičák a právě toto chlapecké dobrodružství, balancující mezi prázdninovým vyprávěním a Kingovskou mystikou. Corey Feldman (osmdesátky mu patřily), River Phoenix (měla mu patřit budoucnost), Wil Wheaton (Star Trek) a Jerry O'Connell (Klokan Jack), Kiefer Sutherland (netřeba představovat), Stephen King (taky asi znáte), odér konce padesátých let na malém oregonském městečku, odysea za poznáním sama sebe, přátelská pouta, zkušenosti z dospíváním, ideály a jedna mrtvola hluboko v lesích. Já tohle prostě můžu….jedna z nejzdařilejších Kingových adaptací vůbec.