Scoob! (2020)

Já vám nevím, ale karty jsou již desítky let rozdány jasně. Fred je silný vůdce, Daphne empatická kráska, Velma ta chytrá a Shaggy se Scoobym jsou Shaggy se Scoobym. Záhada, zápletka, vyšetřování, vyřešeno a jde se na párek. A je jedno, jestli jde o 20minut seriálu, pokus se skutečnými herci nebo první celovečerní animovaný snímek……takže asi tolik :D

Motorband: Restart (2017)

Počin určený prioritně pro „fotry“, kteří s lahváčem v ruce a slzou v oku vzpomínají, jaké to bylo, když v tričku Iron Maiden obráželi vesnické zábavy. Možná trucpodnik, možná další z řady pokusů vyškrábat se na vrchol, možná nostalgická nahrávka do osobní sbírky, možná sebereflexe, možná polechtání ega…..to vše pod jmenovkou Libor „Máča“ Matějčík. Žádná velká filmařina, žádná překotná invence. Jenom jednoduché vyprávění „tenkrát to bylo takhle a tehdy jsme udělali tohle“. Určitě se nebudeme bavit o tom, že co se týče tématu, našlo by se dost kapel, které by si podobné zmapování zasloužily víc (Vitacit, Citron, Arakain a další)., každopádně jsem rád nakoukl pod pokličku teplického bandu.

Addamsova rodina (2019)

Od Johna Astina přes Raula Juliu je tato specifická rodinka už léta zabydlená i u nás. Pamatuji si černobílý sit-com, když jsem byl malý i celovečerák a pár let později…..no a pak přišel rok 2019 a studia už nevěděla, co by. Nevím, dětský divák možná řekne jinak, ale mně snaha přiblížit Adamsovi dnešní mobilní generaci přijde přinejmenším nešťastná. Animace OK….to už by měl dnes být standart. Ale co zápletka, vtip, jednotlivé linie, charaktery? Za mne jedna velká animovaná nuda a hazardování s jménem Addams.

Jumanji: Další level (2019)

Už k předchozí výpravě do nitra staré herní konzole jsem měl jisté připomínky……každopádně její další návštěvu považuji za už úplně zbytečnou. Jedu po stejné cestě jako posledně, cestou svezu stopaře a myslím si, že všechno je v pořádku. Tak bohužel…..není! Akce ano….ale humor na bodě mrazu (Black s Hartem jsou dávno za zenitem). Sází se na atributy, které rádoby fungovaly v jedničce, přičemž jediným uprgadem jsou dvě nové postavy, které nepřináší ale lautr nic. Příběh na vodě s tím, že konec je utahaný jako kotě navečer. Z tohoto by měl určitě radost Petr Rychlý, protože tady šlo čistě jenom o rychlý prachy.

Daleko (2019)

Koukám se na zdejší hodnocení (v době, kdy píši tento komentář 71%) a musím si posypat hlavu popelem….tentokrát zřejmě bude chyba na mé straně. Tohle jsem nepobral ani milimetrem. Netuším, o co šlo, kam se šlo a proč se šlo. Nějaký kluk, nějaký obr, nějaká motorka. Mladší dcera s brekem utekla asi po dvaceti minutách a od té dody zadrhává. Starší vydržela o pár minut déle, každopádně trvala na udělení bobříka odvahy. A já? Já si fakt připadal jako na planetě Hiphapbác. Pan režisér je oceňovaný, přijetí je kladné…..nevím, asi jsem blázen.

Špióni v převleku (2019)

Žádná zvířátka, žádní barevní tvorové……akční jízda sice pro celou rodinu, ale co se týče dětského publika, tak spíše zaměřená na ty starší. Agenti, vychytávky, hejblátka, divoké honičky, holuby…..vlastně svět Michael Baye nakreslený pastelkou. Chápu, i adolescenti potřebují svojí pravidelnou dávku výbuchů, každopádně mne tento svět tak úplně nesedl a infantilně zůstanu u roztomilých zvířátek.

Noční let (2005)

In the air hra na kočku a kočku romantické krásky a učebnicového oslizla vedená rukou muže, který svého času psal dějiny laciného hororu. Jo, tohle funguje. Minimalistický thriller stavějící na nepřetržité konfrontaci charismatického zloducha a jeho oběti…..především vzdušná pasáž hraje libé tóny. Jednoduchost, která se dá nazvat krásou….i když, kdyby strejda Wes nenechal hlavní hrdiny vystoupit z letadla, možná by se děly věci.

Kořist (2019)

Hlavní postavy uvězněné hurikánem v polorozpadlém domě, sklep se plní vodou a aligátor zvoní u vchodových dveří, jestli půjde Jindra ven. Béčkové schéma, jednoduché jako štafle. A ano, béčko, to svým způsobem je…..ale pokud se budeme bavit o filmech druhé kategorie, tak tady máme tu čest s vydařenou žánrovkou. Práce s napětím, s gradací, s lokací…. Alexandre Aja vzpomíná na své dobré roky.

Jako zvířata (2019)

Komedie/horor (no, ten horor bych asi vynechal) přesně ve stylu, který mám rád. Trochu dobrodružství, jednoduchý (až laciný) humor, bizarní postavičky….takový Danny McBride střižený Willam Ferrellem. Takže základní zápletka je OK, bohužel dále se už hraje čtvrtá liga. Minimum zdařilého humoru, špatně zahrané, nedotažená součinnost děje s charaktery postav…. Demi Moore – myslel jsem, že už nežije (nadsázka), Ed Helms – jenom jako tvář na plakát. Z téhle jeskyně se dalo vytěžit více……oprava……mnohem více.

Spratci (2011) (seriál)

Chris Lilley poprvé, Chris Lilley podruhé, Chris Lilley potřetí, Chris Lilley počtvrté a Chris Lilley popáté. Chris Lilley lacině geniální, Chris Lilley bavící, Chris Lilley rozpačitý, Chris Lilley nijaký a Chris Lilley zbytečný. Prostě Chris Lilley.