Sběratel kostí (1999)

Mám ráda thrillery a mám ráda Denzela Washingtona, takže z mé strany se žádné zklamání konat snad ani nemohlo. Po celý film jsem se dobře bavila, zůstávala v příjemném napětí. Knihu jsem zatím nečetla, nemám tedy srovnání s předlohou a možná je to dobře. Kvalitu "Seven" film sice nemá - v tomto směru chybí hloubka, atmosféra (respektive ne tak dokonalá atmosféra), pořádná pointa... a škodí i hollywoodský konec, ale nemůžu si pomoct: mně se "Sběratel kostí" líbil. 80%

Anděl smrti (1998)

Výborně obsazený mysteriózní thriller, u kterého mě poněkud překvapuje množství nízkých hodnocení. Mě osobně film udržel v napětí od začátku do konce a závěrečná pointa mi taky přišla naprosto v pořádku. Ovšem pravda je, že jsem ochotná neklást moc otázek, brát věci tak, jak mi je filmaři (či spisovatelé) předloží... a navíc, ač realistka, jsem fascinována nadpřirozenem. Musím také uznat, že potenciál byl větší a "Fallen" bohužel místy působí tak nějak lacině, nedotaženě. Nicméně: podobných filmů se netočí mnoho a tenhle z mého hlediska patří mezi povedené (ikdyž ne dokonalé). Nebýt tria Denzel Washington, John Goodman a Donald Sutherland, zřejmě bych šla s hodnocením o třídu níž, takhle je to však z mého pohledu jasný nadprůměr - 75%.

Vzpomínka na Titány (2000)

Poprvé jsem byla z tohoto výborného sportovního dramatu doslova nadšená... o pár let později už však na mě těch patetických, plamenných projevů bylo příliš. Přesto jde zřejmě o nejlepší film ze sportovního prostředí, jaký jsem kdy viděla. Druhý nejlepší - "Vítězové a poražení" jsou přece jen někde jinde;-). 81%

Training Day (2001)

Hodný bílý polda-zelenáč versus černý zkušený polda-gauner... Z mého hlediska tématicky docela přitažené za vlasy, přehnané, ale nakonec proč ne, aspoň to nebylo úplně klišoidní (až na ten přiblble morální konec). Denzel Washington byl úžasně odpudivý a celkem lituju, že mu nepřicmrndával někdo sympatičtější než Ethan Hawk. Napoprvé se mi film moc nelíbil, po osmi letech napodruhé přihazuju hvězdičku. 71%

John Q. (2002)

Poplavu proti proudu, ale mě tenhle film jednoduše zaujal a bavil. Vykalkulovanou dojemnost, naivitu a nereálnost děje jsem ochotná překousnosnout, jakkoliv ten závěr teda filmaři pěkně pomrvili. Ale neberte mě moc vážně, mám prostě ráda Denzela Washingtona :-). 71%

Uprchlík (1993)

Inteligentní, napínavý thriller se skvělým, charismatickým duem hlavních hrdinů: Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem. V průběhu 15 let jsem film viděla třikrát a jakkoliv opakovaným sledováním ztrácí na překvapivosti, kvalita zůstává (s výjimkou té verze TV NOVA, kdy T.L. Jonese nadaboval M. Pavlata - na to se fakt nedalo dívat, leda bych vypnula zvuk). Co se budu zbytečně rozepisovat: tohle je zkrátka jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%

Dům z karet (1993)

Příjemné psychologické drama s mystickým nádechem; o tom, kterak matka nalézá cestu ke své malé dceři, stižené po traumatizujícím zážitku autismem. Herecké obsazení i výkony jsou na úrovni (v tomto filmu jsem si oblíbila T.L.Jonese), velmi se povedla hudba a děj nabízí několik nezapomenutelných momentů. Závěr je bohužel dost přitažený za vlasy a příliš hollywoodský, proto (ač nerada) musím strhnout hvězdičku. 85%

Nebezpečný klient (1994)

Četla jsem knižní předlohu a přestože se jí film věrně drží, přece jen nedosahuje její kvality. Herecky jde o hvězdně obsazený snímek, akorát postava Susan Sarandon na mě nepůsobila úplně věrohodně a Brad Renfro nebyl zrovna hlavní hrdina, kterému bych držela palce - spíše potřeboval přehnout přes koleno a nasekat na prdel. Pravda, když jsem film viděla jako teenager, líbil se mi "Klient" hodně a na osudu toho spratka mi záleželo mnohem víc. Takže hodnotím výsledným průměrem (napoprvé 90%, napodruhé 60%) = 75%.

Muži v černém 2 (2002)

V kině jsem jako největší zradu brala stopáž filmu - maximálně hodinka a čtvrt, zbytek zabírají titulky (v TV to tak strašně krátké nebylo, holt reklamní bloky:-)). Ujetá jízda tentokrát postrádá předchozí punc originality, počítačové efekty jsou příliš do očí bijící, některé gagy jsou poněkud trapné, ale pobavila jsem se a celkově film nemohu odsoudit jako zklamání. Zkrátka slabší pokračování, jak už to tak většinou bývá. 66%

Tanec s vlky (1990)

Film, který mě jako náctiletou uchvátil - rozesmál mě, nutil napětím nedýchat, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Před několika lety jsem si ho zopakovala, tentokrát v plné, neokleštěné verzi: rozesmál mě, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Jen to napětí se tentokrát nekonalo, když jsem dopředu věděla, co se bude dít. Krásný, výborný film, jakému bez váhání, bez výhrad mohu udělit 100% a místo ve své TOP10.