Metaloví lordi (2022)

Škola metalu bez Jacka Blacka a přehnané komediálnosti. JE to vlastně taková teenage-metal-romance-friendship lehká komedie. Na to že je to produkce Netflixu to bylo příjemně stravitelné, sympaticky obsazené, akorát dlouhé a poutavě zábavné. Tohle není žádný cinema, ale parádní oddychovka.

Naši sousedé Jamadovi (1999)

Veselé taškařice jedné povedené rodinky v pro Ghibli netradiční výtvarné stránce. Celé je to veselé, zábavné a celkem to má i spád. Ono tomu i pomáhá to epizodické členění - mnoho krátkých veselých příhod bez centrálního příběhu. Za mě pohodová rodinná zábava (ve které se člověk občas i najde).

Síla psa (2021)

Pseudoartová Zkrocená hora pro Netflix. Cucumberovi póza drsného cowboye nesedí, a to i s ohledem že je to póza. Ale snaží se převelice, o tom žádná. Veškeré zajímavé vztahy, které tam režisér skrz herce rozvinul, vyzní do ztracena a tak se ty dvě hodiny hezkých, ale prázdných scenérií dost táhnou. Řemeslně možná skvělé, ale obsahově vykastrované jak ten býk v tom jednom záběru. Finální katarze je spíš takové vysychání louže v poušti, řetěz náhodného počasí až tam není nic.

Keanu - Kočičí gangsterka (2016)

Key & Peele mají chemii, takže v pohodě utáhnou i celovečerní film. Keanu je taková komediální gangsterka, kde se postavy ústředního hereckého dua vydávají za někoho jiného. Takže v podstatě to, v čem jsou oba herci kovaní. Výsledek je pohodová odreagovačka, porstě takový extra dlouhý skeč z K&P produkce.

Vykopávky (2021)

Moc pěkné, i bez přihlédnutí k tomu, že se jedná o film na motivy skutečné události. Prodalo mi to téma a Ralph Fiennes a ani jedno mě nezklamalo. Může to někomu přijít poměrné "táhlé", ale to je vyváženo moc pěknou kamerou/záběry. Za mě spokojenost.

Mimi šéf: Rodinný podnik (2021)

Další Mimi šéf těží odkazy na předchozí díly a celkem populární premisu o x let později (a zase zpátky). Pár vtipných gagů tu je, ne že ne, a pro cílové publikum - děti, to bude pořád fajn zábava, ale mě na tom stejně nejvíc bavil hlas Jeffa Goldbluma.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Celkem slušná komedie, herecky asi OK (plus tedy opět fajn Martin Hofmann, ten je můj oblíbený herec v jakékoli dramatické roli). Občas mi to přišlo lehce natahované, lehce rozběhlé všemi směry a některé humory byly malinko na sílu. Na to, že to mělo být takové to "ze života". Ale ve výsledku je to fajn, pobavil jsem se a užil si to, aniž bych se rozčiloval, plus na české poměry slušný nadprůměr.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

FABrabec po devadesátkách ztratil dech a už ho nechytil, a to ani tady v reklamě na útulky. Ano, mnohé kamerové záběry jsou hezké, ale nosný příběh je vetchý jak ten žebřík, se kterým Polívka lezl pro kotě. Herecké výkony se tu pohybují u minimální snahy (to u těch, co už to mají za ty roky v krvi) po koncert neherců (u těch co se ještě hledají, nebo nenašli). Chýlková je úplně příšerná, jako by byla naštvaná, že tam vůbec musí hrát. Ani pár momentů Rodena nebo Holubové to nespasí. Je to taková reklama na psy a útulky, a to je na jednu stranu hezké, na druhou stranu člověk musí pak protrpět jeden hudební motiv, v podstatě přímo jednu melodii celý film. Přes to všechno alespoň ti pejsci tam jsou hezcí.

K zemi hleď! (2021)

Kvalitní herecká sestava, kvalitní výkony a skvělý příběh. Tohle je to satirické zrcadlo nastavené dnešní společnosti, které tu tak trochu chybělo. Krásný. Bohužel tahle satirická facka je příliš táhne a snaží se místy apelovat na emoce úseky, které jsou spíše ve výsledku vatou. Zbytek je ale dobrý, komediální prvky jsou občas trošku hyperbolou, aby podtrhly absurditu toho, co se snaží reflektovat, ale i tak si film zachovává spíše napínavou notu. Kvalitní záležitost ale ne toho druhu, kde bych měl chuť si to pustit znova.

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Protože chápu, že je to primárně pro malé děti, tak přivřu oko ale tady už té sérii značně dochází dech. A ani ty !inovativní" prvky nedokázala pořádně vytěžit. Jako oddychovka dobrý a pár gagů se povedlo.