Země ztracených (2009)

Ty legrační příšerky si zaslouží 1 * .. při pohledu na ně jsem se jednoduše nemohla přestat smát, nedokážu vyjádřit, co na nich působilo tak vtipně :D

One Direction 3D: This Is Us (2013)

Tak mi připadá, že už navzdory tzv. anti-fans, neboli povrchním živlům, kteří se podívají na název filmu / dokumentu a hodnotí pouze dle toho, kdo se v něm objevuje by se mělo pohlížet na dnešní hvězdy typu One Direction nebo Justin Bieber se značným odstupem a nezúčastněně pozorovat, o jaký materiál (film, dokument) se jedná. Tohle je podle mého názoru poměrně slušný dokument z turné praštěného a především velmi úspěšného boybandu, který se od začátku své kariéry prostě jen tak baví a dělá si to co chce. A právě v tom je možná kámen úrazu. Závistivých lidí je až příliš bohužel, někomu se vede, někomu ne, ani bych se nedivila, kdyby většinu hodnocení "odpad" zde dávaly např. o generaci starší, především muži, kterým se něco nepovedlo :) .. Nechci se teď úplně zastávat těch kluků, ale když mají úspěch po celém světě, tak asi budou mít cosi do sebe.. Za tím si stojím, a to už mi není -náct:).

...téma Franz Kafka (1990) (TV film)

Tak já tedy vůbec nechápu, zda je toto myšleno vážně. Jednu hvězdu si zaslouží možná tak jen za obecná fakta, která jsou ale dostupná v řadě knih a po celém internetu. Jinak mi tady nesedlo vůbec nic - hrané pasáže - co to bylo?? Kroutím hlavou.. Mimochodem prolínání hraných pasáží Kafkova soukromého života a jeho uměleckého díla, to tady absolutně nefungovalo. Navíc - vypravěč otřesný, umělá distinkce působila spíše jako dokument z bývalého NDR, protagonista poměrně nesympatický... No snad už nic horšího než tohle na téma Franz Kafka nikdy nevznikne.

Cesta do lesa (2012)

Cestu z města jsem neviděla, ale tohle je docela zajímavý kousek. Skvělá kamera a řada vtipných až absurdních momentů a především důležitých poselství plus jistá dichotomie v pohledu na přírodu (myslivec X Anyna). On ten Vorel může klidně ještě překvapit.. 3 - 4*

Město Zero (1989)

Něco mezi Buñuelem a Kafkou v ruském podání.

Haló, haló! (1982) (seriál)

René, Edith, Herr Flick, Helga, Gruber, madam Fanny, ale PŘEDEVŠÍM Crabtree (ta postava je naprosto neskutečná! a vůbec schopnost překládat jeho skvělé novotvary do jiných jazyků).. všichni jsou úžasní! každý z nich komický trochu jiným způsobem, což ale kupodivu dává dohromady úžasný celek a nabízí řadu scén diváka naprosto odrovnávajících.

Krb bez ohně (1937)

Jistě, je to lehce naivní, ale stejně se mi film hodně líbil... Být to natočeno dnes, o něco méně prvoplánově (a možná v komediálním stylu), nepochybuju o tom, že by se film těšil většímu úspěchu.

Střepy v hlavě (2008)

Zvláštní, bohužel spíše v negativním smyslu. Spousta věcí mi připadá nedotažených... Buďto jsou tvůrci tohoto filmu géniové, nebo docela pitomci, neboť mám pocit, že zde schází vůbec nějaký smysl. Téma dvojnictví je tady velice zajímavě naznačeno, ale zdá se mi zkrátka, že se dalo vytěžit mnohem více. Navíc nic není ani naznačeno, divák musí vařit z vody, aby mohl snímek interpretovat. Konec mi navíc téměř vůbec nelezl do palice, možná by to chtělo vysvětlení od někoho "zažranějšího", neboť podruhé se mi na to znovu dívat příliš nechce.