• Mysteriózní

Městečko Twin Peaks - Cooperovy sny (1990) (epizoda)

Tady to začíná klokotat. A nejen voda na čaj! Audrey, jak byla na začátku čůza, tak nyní jde tvrdě, ale hlavně chytře za svým, ale tak nějak za všechny. Normálně 4. mušketýrka. Log Lady úřaduje a Waldo, inu, je jen otázkou, jak moc bylo toto jméno inspirací pro jeden z dílů Black Mirror. Zdá se ale, že máme místo vraždy. A třetí dívku a třetího muže. Teda asi. PS: fabecc1222 má pravdu. Ta scéna, jak se Leland začne s bolestivou grimasou vlnit na r&r a ta fuchtle je nucena s ním jít na parket, načež se to zvrhne na taneční párty a speciální gesto rukou je novým memem, tak to je dokonalé. Pro takové momenty má smysl se na tuhle slátaninu koukat. BTW ve stejný den jsem se kouknul úplně náhodou na díl Krajních mezí Black Mirror, kde hraje herec, co hraje Hanka. A taky je svině. Catch you later! BBTW Někdy mám pocit, že Twin Peaks bylo natočeno jen proto, aby mohlo vzniknout Invitation to Love a že to je vlastně ten hlubší z obou seriálů v seriálu. Pro Lucy rozhodně!

Městečko Twin Peaks - Jednoruký muž (1990) (epizoda)

Taková vycpávka s koblihami, nechtěným výstřelem a Maddy, kterou snad musí hrát stejná herečka jako Lauru. Frajer42 - ohledně Donny dobrý postřeh. Tichá voda... No uvidíme, zpřed 20let si hovno pamatuju.

Městečko Twin Peaks - Odpočívej v bolesti (1990) (epizoda)

Tady už je to nepokrytě komedie. Scéna z pohřbu, vyšetřování u zvěrolékaře (lama!!!), přehrávání pohřbu v RR coffee, prostě prdel. Jak jsem to mohl v mládí brát tak vážně? Začínám zvedat hodnocení, protože jsem tomu už asi pronikl pod kůži. Nebo spíš ono mně.

Alive (2002)

Začátek zajímavý, čekal jsem Xtou variantu na zločin a trest resp. zda trest v budoucnu nebude horší než zločin, ale od nástupu NSO, Čarodějky a Area51 je to čím dal pitomější a nudnější. Konec je vyloženě na facku, chování a logika postav si jako obvykle v japonských filmech dávají dvacet a tak jediné, co mne z druhé poloviny oslovilo, byl poslední záběr. ###### Film má své klady, určitou dystopickou atmosféru, některé triky jsou dobré a občas i nějaká myšlenka zaujme, ale jinak je to dlouhá bídná nuda.

Městečko Twin Peaks - Zen - umění chytit vraha (1990) (epizoda)

Vlastně ani nevím, jestli se mi to po spoustě let líbí. Ale je to čímsi magické a umí si to samo ze sebe udělat legraci (házení kamenů). Co se vraha týče, je jakoby jasno, ale modří vědí.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Tak jdeme na to! Tři série seriálu (u dvou to bude pro mne repete) a také Ohni se mnou pojď! **** Pilot je v mnohém jako vsunutí ruky do staré, obnošené, ale skvěle padnoucí rukavičky. V mnohém ale ne. Badalamentiho romantická hudba hrající i při scénách násilí nebo napětí? Nepamatuji si to a nesedí mi to tak. Byl agent Cooper takové psycho? Asi ano, ale nepamatuji se. Za mne bych se ho ale po shlédnutí pilotu bál snad víc než neznámého pachatele. Některé postavy mi jakoby neseděli (třeba proč se J krčí a má obarvené vlasy?) a byly až příliš afektované nebo naopak chladné, ale to je spíš můj problém. No a korunu všemu dává osmdesátkový feeling a hadry. Holky jsou krásné, ale v tom, co mají na sobě, si je prostě nejsem schopen užít. Když jsem to koukal kdysi jako studentík, tak mi to tak nepřišlo. Jen Donna je úžasná dokonce i v těch hadrech. **** Dějově pilot vše krásně nastiňuje a jako bychom měli už jasno, ale modří vědí. Takže hodně dobré, ale...

Krajní meze - Válka na Probosu (1998) (epizoda)

Phobos je měsíc Marsu, ale to asi české produkci není známo. Probos je... netuším co. Zkomolenina českého výrobce armádní a outdoorové obuvy? Díl je jinak docela fajn. Dobře se střídají náladovky s konverzačkama i scénami, kdy to odsýpá. Baldwin a Chen jsou prima párek a konec je samozřejmě poměrně očekávaný, ale není špatný. Jen to vysvětlení, co se stalo se Zemí, je imho nedostatečné. Obávám se, že taková katastrofa by civilizaci ukončila. Škoda nevytěžení psychického rozhození jednoho člena posádky. Čekal jsem, že bude tím jestřábem, který vše eskaluje (kvůli smrti bratra), ne že se naopak přidá k holubicím.

Bournův mýtus (2004)

Jednička se mi líbila víc. Byla jaksi uvěřitelnější a lidštější. Zde jsem Jasonovi nevěřil jeho lidskost (která se objevovala spíš nahodile než podle nějakého vzoru, leda u dětí je konzistentní) a zklamala mne místy děsivá nerealističnost. Složky, složky složky, v těch je přece všechno a nedají se přepsat, zfalšovat nebo ztratit. Kvůli tomu se musí rozjíždět megasložité operace se spoustou slabých míst. A to vše kvůli ubohým 20 mio papírků. Těžební práva! Checht. A vlakem z Berlína do Moskvy tak rychle, že se tamní složky ani nestihnou připravit. Bylo by to realistické, kdyby děj organicky zapracoval nějaké zpoždění při vyhodnocování nebo  tak něco, ale nezdálo se mi. Třesoucí se kamera a JB i při činnostech vyžadujících naprosté soustředění dokáže vnímat to, co ani mi díky té kameře dobře nevidíme (letáky na demonstraci tam a tam tehdy a tehdy, číst při honičce v mapě Moskvy, atp.). Jak D tak RUS policie extrémně schopná. Nevím, zda je to dobře nebo ještě víc k smíchu, než když je (v jiných filmech) neschopná. Vždyť ani nevěděli, proti komu stojí a jak na něj. Prostě jednička moc fajn, ale dvojka pro mne zklamání a i scénáristicky jen nastavovaná kaše uměle naroubovaná na předchozí zápletku. A korunu tomu dává Franka Potente v poloprůhledném topu. Ještě že ji Urban zabil, jinak bych si jejích sorryjako nehezkých vnadů nejspíše ještě užil víc, než bych chtěl. Já vím, že každá žena je krásná a tak a já mám malý prsa rád a celkově se mi to líbila o hodně víc než v jedničce, ale ten záběr z hlavy asi jen tak nevymažu.

Sekretářka (2002)

V podstatě jen lehce nekonvenční romantický film. Konec ho už úplně shodil, když se dá velmi snadno vyložit tak, že Edward dostal v Lee to, co velmi mnoho ostatních chlapů, jen v malinko jiném kabátě - ženušku s nohama na stole popíjející kakao, když on kvapí ráno do roboty vydělávat na její pohodlný život. Společenské smlouvě mezi pohlavími bylo dostáno a čekají je jen světlé zítřky, sociální jistoty a dovolená v Jugosl..., pardon, na Floridě. Jo, jsou to takoví bdsm Básníci, kde Borůvka dá přednost Štepánkovi a ne Nádeníčkovi. Jenže on se z něj ten Nádeníček nakonec vyklube :-D  To, co se dělo před rozuzlením je sice příjemné, skvěle zahrané a nasnímané a na Maggie je radost se koukat. Její (somato)typ je to, co mi sedne. Přesto mne to nijak nevzrušilo, a to jsem měl sex naposledy předevčírem, takže na prázdný pytlík se nedá vymlouvat. Takže nakonec jen vztahovka. Pěkná a lehce delikátní a s výbornými dialogy, ale nic víc. Ani Badalamenti mne tentokrát nijak neuchvátil. Takže velmi příjemných 70 %, ale myslel jsem, že toto je větší kult. Možná jsem se měl podívat, když mi bylo 25.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Tohle není ani tak film jako metafyzický traktát, který se dá shrnout několika větami, ovšem roztahaný do dvou hodin a okořeněný násilím a sadismem. Asi jako Sedmá pečeť. S tím nemám problém a nemohu ani říct, že by to zde bylo samoúčelné. Obitus píše o profesionalitě filmu. Inu, nemám zdaleka nakoukáno tolik žánru jako on, ale mně minimálně herecké výkony amatérské přišly dost. Dost hodně. Ano, všichni se snažili, ale to samo nestačí. Já se také mohu pokusit vzepřít na bench 150 kg, ale dopadnu asi jako ti borci, co předstírají, jací jsou drsňáci. Nejpřirozeněji působila ve své naivní dobrotě asi Otova dcera a jeho manželka jako životem zklamaná povětrná ženština. Gore bylo docela v pohodě (jen po extrakci zubů je hloupé, když je v záběrech vidět chrup kompletní a dalších pár detailů). Dialogy jsou místy děsivě toporné (např. ve flashbacích jak Oto bilancuje svá dávná ponížení). Kamera, střih, hudba, zvuky jsou na slušné úrovni. Film má myšlenku a jisté znepokojivé sdělení. Jitří mozek k přemýšlení. Ale selhává jako film.

Časové pásmo bylo změněno