• Krátkometrážní

Slepota (2008)

Jen na chvilku zavřete oči a představte si, že už to tak zůstane napořád....Opravdu zvláštní psychologické drama, jenž mi s některými vyhrocenými scénami bralo dech. Obzvláště zajímavé bylo sledovat, jak se po oslepnutí začala projevovat pravá povaha hl. hrdinů... Jak jsem čekal, moje oblíbenkyně ( Julianne Moore ) předvedla neuvěřitelný výkon a díky tomu jsem s ní prožíval každou minutu. Z ostatních herců mě nejvíc potěšil Mark Ruffalo, kterého jsem po vynikajÍcím dramatu What Doesn't Kill You začal detailněji sledovat. Abych to shrnul.. obsazení i hudba na výbornou, ovšem pátou hvězdu si netroufám dát kvůli zdlouhavému začátku ( tuším, že se jednalo o druhou půlhodinovku ), bez které bych se klidně obešel a zažil bych svižnější podívanou s o 30 min. kratší stopáží... takže dnes už po druhé slušných 80%.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

I druhá komixová záležitost v tomto týdnu byla dobrou volbou... X-Men Origins: Wolverine vyplnil mezery předchozí trilogie ( alespoň co se týče samotného Wolverina ) opravdu chvályhodně a za tohle příjemné, vtipné, akční překvápko dávám 4 hvězdy... oddechu už bylo ale dost, takže hurá zpět k dramatu :) 80%.

Iron Man (2008)

Robert Downey Jr. si u mě ZNOVU upevnil post nejoblíbenějšího herce... Mělo to vtip, akci, výbornou hudbu, prostě šmrnc.... netřeba dál rozebírat 90%.

Street Kings (2008)

Už po zhlédnutí traileru jsem tušil, že budou Street Kings něco na způsob Pride & Glory, nebo Training Day a měl jsem pravdu. Kriminální drama z přostředí zkorumpovaných policistů mělo vždycky v mém filmovém srdci místo a nejspíš tomu tak vždycky bude. Příjemně mě překvapil Keanu Reeves, protože jsem na něj po filmu The Day the Earth Stood Still tak nějak ztratil chuť, ovšem na tuhle roli se hodil perfektně. Nejvíce mě ale oslovil Forest Whitaker, který si našel cestu do mých oblíbených herců... 85%.

Sirotčinec (2007)

Po [REC]u další vynikající horor / drama... Pravdou je, že v hororovém rybníčku nemám příliš zkušeností a z posledních let už vůbec ne, ale tyto 2 vyjímečné počiny považuji za to nejkvalitnejší, co jsem v tomhle žánru ZATÍM viděl a nejspíš není náhoda, že oba zmíněné filmy pochází ze španělské kuchyně - určitě si na ní v budoucnu posvítím.. Výborná atmosféra, mrazivé scény a rovněž povedená hudba - za mě 90%.

Nelítostný souboj (1995)

ANO ! Právě bych si nejradši nafackoval, protože tenhle klenot mi na DVD leží ve stole už pár let a já se o něm dozvěděl až dnes... Jestli existuje dokonalej film v tomhle žánru, pak je to právě Heat .. Asi nemusim řikat, že onu dokonalost mají na triku moji oblíbenci Al Pacino a Robert De Niro, jejihž charisma mě válcovalo po celou dobu promítání. Další slova jsou naprosto zbytečná... Snad jen, že s radostí (poprvé od doby, co hodnotím na procenta), dávám čistých 100%.

Hra (1997)

Znovu mi David Fincher připoměl, proč je v mé TOPce režisérů... filmy jako Se7en, Fight Club, nebo The Curious Case of Benjamin Button patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl a právě dokoukaná The Game se k nim bez pochyby zařadí - i když mám k tomuhle filmu pár '' rýpavých '' dotazů :).... Po včerejším zhlédnutí Falling Down jsem v komentáři opěvoval výkon Michaela Douglase a ani dnes nemohu jinak. Nezbývá mi než doufat, že budu mít šťastnou ruku při vybírání filmů i nadále, protože začátek tohohle týdne se rozjel opravdu dobře - 95%.

Volný pád (1993)

Jojo... druhý film od Joela Schumachera ve dvou dnech a opět plné hodnocení. On se ten chlapík nezdá :). Michael Douglas v zatím nejlepší roli, co jsem viděl a tentokráte se k němu přidal další můj oblíbenec Robert Duvall. Falling Down není o magorovi, co se pro zábavu prostřílí městem, nýbrž o obyčejném chlapíkovi, kterému prostě jednoho dne došla trpělivost - nutno zmínit, že naprosto oprávněně a pak už to prostě řeší tak, jak by to napadlo mnohé z nás ( nejspíš proto, je William Foster klaďas i záporák v jedné postavě ) a právě tenhle typ hl. hrdinů mám nejradši - zároveň ale doufám, že někoho jako byl William v zácpě nikdy nepotkám :) Některé scény / hlášky fakt neměly chybu 90%.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Aby byl správně vyjádřen můj úžas nad tímto snímkem, musím připomenout, že NEMÁM rád slaďáky.... Doposud mě oslovila jediná romatická komedie a to Nothing Hill ( 1999 )... o to větší obdiv si u mě Jae-young Kwak ( jako režisér ) a oba hlavní představitelé získali. Poutavé, vtipné a odzbrojující.. Ani chvilku jsem se po celou dobu poněkud delší stopáže nenudil a závěrečný epilog ? No to byl teda závěr :) .. 90%.