• Krátkometrážní

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Ohohó.. R. Crowe jako vždy, perfektní a pan Bale? Co se něj týče, začínám dost často měnit názor - až se sám divim :) No, možná díky vlaku do Yumy přijdu zase na chuť westernům.. Tohle byla solidní podívaná 80%.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po delší době se jednalo o zážitek v kině... S velkým očekáváním jsem do Harryho nešel a v první polovině jsem byl ( stejně jako v pátek u TS ) mile překvapen. Ale druhá polovina - nebo spíš ten konec ? Já vim, že by se neměla knižní předloha srovnávat s filmem - kniha je kniha, film je film, ale jelikož jsem jeden z těch, kdo nejdřív četl knihu, určitému srovnávání jsem se nevyhnul.. Nebudu tu spoilerovat vypichováním oněch scén, ale u mě srazil procenta hodně dolů ten '' osekaný '' závěr. Ztráta času to rozhodně nebyla, nuda se ke mně nedostavila a dokonce jsem se poměrně hodně nasmál, ale zase - pokud mám srovnávat s předchozími díly, Fénixův řád se mi líbil mnohem víc. Takže 75% a to jsem zase ( ostatně jako vždy ) moc mírnej :).

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Spokojenost, od Madagaskaru jsem čekal pár srandovních scén a těch se mi opět dostalo.. Po těžkým dnu v práci je to hezká oddychovka 70%

Sladká Laura (2005) (seriál) odpad!

Na tohle snad nekoukají ani důchodci...

Afričtí lidožrouti (2000) (seriál)

Dnes jsem zapl Barrandov a měl jsem štěstí zrovinka na mého nejoblíbenějšího predátora - lva. Zajímavý dokument, ale někteří lidé jsou vážně blázni :)

Střepy v hlavě (2008)

Atmosféru a pár slušných '' lekaček '' to bezesporu mělo, ale místy to bylo opravdu utahané, možná až nudné... Ona ponurá atmosféra připomínala Children of Men, námět zas Mirrors - oba považuji za skvělé filmy, ale tohle bylo prostě něco úplně jiného - kdyby nehrála hl. roli moje oblíbenkyně, šel bych ještě o hvězdu níž 60%.

Poslední týden (2008)

Já nemám slov... Tohle je přesně důvod, proč miluju tenhle žánr. Neuvěřitelně nádherný film o '' životních pravdách '' s perfektním hudebním doprovodem. Na víc se po zhlédnutí nezmůžu - 100%.

Zodiac (2007)

Naprosto dokonalá ukázka Fincherova umění - o unikátním obsazení nemluvě. Málokdy se u tak dlouhé stopáže nenudim, ale v tomhle případě jsem hltal každé slovo, každý nový důkaz, každou další ( byť milnou ) hypotézu a s napětím jsem očekával, co se bude dít dál.. Né každý thriller se může pyšnit scénou, ve které zapomenete dýchat, což je len další '' otisk '' rukopisu PANA režiséra. Zkrátka a jasně, příběh o Zodiacovi je vymazlená detektivka se vším všudy a určitě si tenhle nevšední zážitek co nejdřív zopakuju - 99%.

Iluzionista (2006)

Éda Nortnů ( mj. můj druhý nejoblíbenější herec ) má podle mě neskutečný charisma, jenž obohatí každý film, ve kterém se ukáže a tento není vyjímkou. Jako iluzionista působil opravdu skvěle. Poutavý příběh, slušné triky a perfektní Paul Giamatti - tenhle chlápek je zas o krůček blíž mé TOPce 90%.

Pařba ve Vegas (2009)

Yeah ! Jednoznačně nejlepší komedie poslední doby.. Asi bych se neměl divit, protože Todd Phillips mě rozesmál už počiny jako jsou Road Trip, School for Scoundrels, nebo Starsky s Hutchem, ovšem tahle pařba je hravě strčila do kapsy... Nejvíc jsem se asi bavil díky Zachu Galifianakisovi, který se mi vryl do paměti už ve snímku Out Cold (2001). Doufám, že se díky téhle jízdě dostatečně zviditelní a uvidim ho v dalších, podobně šílených akcích 90%.