Počátek (2010)

Konečně jsem se i já dostal k jednomu z nejočekávanějších filmů loňského roku. Prvotřídní dílo, které musí docenit i hluchý slepec. Nolanova fantazie a inteligence nemá mezi ostatními režiséry konkurenci. Že bych to kompletně pochopil, to říct nemohu, ale o to má pro mě film větší hodnotu a zasluhuje si u mě více projekcí nejen díky promyšlenosti tohoto snímku, ale i díky jeho audiovizuální stránce, která mě posadila na p*del. Tahle investice se setsakramentsky vyplatila...ostatně, na kterém filmu kdy Ch. Nolan prodělal...

Podezření (1990)

Alan Pakula zrežíroval v podstatě to, co se objevilo o 3 roky později v Uprchlíkovi. Podezření je na tom lépe, co se týče mysterióznosti a nečekané rozuzlení rozhodně přijde k chuti. Děj se ovšem rozjíždí hlemýždí rychlostí a nudných pasáží je tu až moc. Pro mne však lepší průměr. 70%

Světáci (1969)

Po mém fenomenálním zážitku u Kulového blesku jsem očekával, že Světáci by mě při takovém hodnocení a při takovém kvantu vynikajících herců mohli též nadmíru pobavit. Asi mám retardované uši, ale hudební stránka filmu se mi spíše protivila a mé nadšení každou chvíli kazila a možná jsem jediný, kdo si to myslí, ale Vladimír Menšík dostal málo prostoru, ovšem při každém jeho výstupu se bylo čemu smát. V mém případě spíše zklamání než potěšení, ale jedná se nadprůměrný film, čehož jsem si plně vědom.

Iron Man 2 (2010)

Tohle mám považovat za úspěšný blockbuster? To pravdu nemohu. Druhé pokračování po solidním prvním dílu na mě působilo jaksi přetechnizovaně a neslaně. Nezaznamenal jsem žádnou řádnou pointu, která by mě oslnila a Mickey Rourke také nijak zvlášť nezářil. Nemluvě o těch tunách klišé a finále, při kterém jsem zíval, to těžko napraví. Pro mě kandidát loňského roku na 'nejlepší' popcornovou zábavu. 55%

Dlouhé horké léto (1958)

Po úporném shánění tohoto filmu jsem byl sladce odměněn. Skvěle vykreslené charaktery postav, příjemná osobitost snímku a v neposlední řadě výteční herci. Film, ze kterého vyzařuje pohoda, inteligence, hudba se záměrem zahřát na srdci a také podmanivost. Filmy z těchto let a s touto tématikou, navíc s Paulem Newmanem, to je parketa, na které tančím strašně rád. 85%

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Roger Kumble bude nejspíš schizofrenik, protože jestliže je zároveň režisérem filmu Velmi nebezpečné známosti, tak tohle musel natočit někdo jiný, pravděpodobně duševně nemocný člověk, kterého rozum minul kilometrovým obloukem. 0,5%

Panika v Needle Parku (1971)

Ačkoliv film vypadá velmi přesvědčivě a absence hudby je tu plusem, jedná se bohužel v mém případě spíše o průměr. Jednak kvůli některým pasážím, které nebyly příliš napínavé a jednak kvůli dialogům, což byl největší kámen úrazu. Al Pacino ovšem vynikající! Doporučuji v originálním znění s titulky. 65%

Království (2007)

Kdyby bylo Království po humorné stránce zdařilejší, hádal bych, že režisérské křeslo obsadil Tony Scott. Téměř žádná otřepaná klišé, poutavá zápletka, místy gradující hudba. A za co jsem vděčný, to je akce, která je, si myslím velmi povedená. Žádný Arnold s těžkým kulometem proti stovce vojáků, ale skupinka rozumně uvažujících odvážných lidí proti jednotkám džihádu. Nějaký nedostatek by se našel, ale nijak zásadní. Reálné, chytré, napínavé a tak to má být.

Pověste je výš (1968)

Trochu mi připadalo, že se Ted Post snaží okopírovat charakteristické rysy Leonových 'spaghetti' westernů. Dle mého názoru se mu to příliš nepodařilo. Námět neni špatný, děj mě také zaujmul, a i hudba nebyla k zahození, ale přece jen to nějak nebylo ono. Postrádal jsem ten správný náboj, který by mě nějak oslnil. 65%

Zloděj (1981)

Na Zloděje jsem se těšil a o to víc jsem trochu zklamán. Náznak typického Mannovy režie tu je, temná atmosféra, podmanivá hudba, jen mi tu chyběl charakter postav a dějové napětí a James Belushi dostal dle mého názoru poněkud málo prostoru. Nijak zvlášť zajímavé dialogy a některé pasáže nudné, navíc Jamesu Caanovi jsem tu 'provotřídní profesionalitu' nevěřil. Neil McCauley je mnohem profesionálnější lupič :-). Thief považuji za Mannův režijní přešlap.