Loganův útěk (1976)

Loganův útěk pro mne byl zpočátku velmi zajímavým snímkem, na který jsem se patřičně těšil. Ovšem to, co z dálky vypadá moc hezky, je zblízka docela průměrné. Mrzí mě, že byl příběh natažen na dvě hodiny a že obsahuje plno zbytečných momentů a zdrženlivostí. Také efekty jsou dnes opravdu zastaralé (i pro mne, jakožto milovníka oldschool triků) a Michael York mi napřišel jako úplně nejlepší volba pro hlavní roli. Není mi moc sympatický. Logan's Run je jeden z těch sci-fi filmů, u kterých bych velmi uvítal remake. Uvidíme jak dopadne ten plánovaný s Ryanem Goslingem, určitě mu fandím.

Sherlock Holmes (2009)

Guy kam si nás to dostal? A kde je ksakru ten Sherlock? Tohle je po RocknRolle jen další totálně nezvládnutá krávovina, která staví na zvučném obsazení a klasickém námětu. Nemohu dát pěkné hodnocení filmu, u kterého jsem usínal každou minutou (stopáž pracuje) a který postrádá třpetku zajímavosti. Pravý Sherlock byl v '58 Peter Cushing. Robert Downey Jr. se na tuhle roli fakt nehodí a o Watsonovi v podání Juda Lawa ani nemluvě. Tenhle Ritchieho snímek je jen další pohřeb jedné klasické literární a filmové postavy. Už teď si z něj nic nepomatuju, vážně velké zklamání. Ta dvojka bude děs. PS. Jindy mám soundtrack Hanse Zimmera rád, ale tady mi nevím proč opravdu lezl krkem.

RocknRolla (2008)

Opravdu nechápu, kde RocknRolla bere tak vysoké hodnocení. Já tenhle film vidím jako sračku postavenou na Ritchieho bývalé slávě a tvořivosti. Bohužel je to nudné, trapné a otravně nevtipné. Guy už prostě film jako Podfu(c)k nebo Sbal prachy a vypadni nikdy nenatočí. Tohle blízkající se hovno má ledatak dobré obsazení. Používám zde ostrá slova, protože mě opravdu mrzí, že z tak nadějného režiséra se vyklubal tuctový podprůměrný filmař. Koukněme na nového Sherlocka, další průser. Pro tenhle snímek obětuju jednu nebo dvě hvězdy ze soucitu.

Alice Cooper: The Nightmare (1975) (TV film)

The Nightmare je jedinečný hudební snímek, ve kterém vystupuje Alice Cooper a jako bonus hororový klasik Vincent Price. Co víc si jen přát? Jediné, co mě mrzelo, bylo, že jsem tenhle snímek našel jen po částech a v dosti mizerné kvalitě, což zážitek trochu zhoršuje. To ale není žádný velký problém, který by se nedal překousnout. Mám jinak raději Cooperovu pozdější tvorbu, ale jeho předvádění je nenahraditené i zde. Alice je ďábel a Vincent jeho učitel, aspoň tak to já vidím. Velmi kýčovitý a povedený hororový muzikál. Vítejte v mé noční můře!

Mutant (1995)

On by to byl velmi dobrý film, kdyby nebylo pár zásadních detailních chyb. S výbornými efekty, skvělou hudbou a zvučným obsazením jsem byl spokojen, ale věci, na kterých tenhle film opravdu ztrácí body, jsou scénář a charaktery. Děj je primitivně jednoduchý. Prostě honíme příšerku, dokud ji nechytíme. Toto by se dalo ještě překousnout, ale ty postavy jsou strašně ploché, a proto nedokážou vyvolat jakékoli silnější sympatie, což ani sebelepší obsazení nezmění. Tímto se nejsympatičtější postavou snímku stává sám titulní nepochopený mutant, který chce prostě jen kopulovat, jak řekne jedna z hlavních postav. Pár velmi dobrých hlášek, celkově silný erotický náboj a vzhled mutanta (od tvůrce vetřelce) jsou skvělé. Škoda toho scénáře, tři až čtyři hvězdy.

O cestě na Hrad a zase zpátky (2003) (TV film)

Pochybuji, že ti lidé, kteří zde dávají odpad, vůbec někdy toto interview s Václavem Havlem viděli. Jen si zde doplnili nějaký ten svůj odpádek, aby se mohli pyšnit velkým počtem viděných snímků. Co by taky viděli na rozhovoru s člověkem, který možná udělal pro českou republiku nejvíc ze všech? Po formální stránce je tento menší dokument pěkný a Marek Eben je velmi dobrý uvaděč. Exprezident Havel mluvil vtipně a poutavě. Nelíbí se mi, jak si lidé tohoto cenného muže neváží. Václav Havel byl prostě Čech, jež si získal takovou popularitu, o které si dnešní političtí lídři mohou nechat jen zdát. Takže milí hateři, jděte se vycpat.

Hlubina (2002)

Samozřejmě, tenhle film není žádná extra pecka, ale mám-li být upřímný, docela na mě zapůsobil. Hodnocení mi přijde hodně nízké (tedy alespoň to na csfd, na imdb se mi zdá více odpovídající) oproti tomu, jaké by si Hlubina zasloužila. Několik scén opravdu stojí za to a z pár okamžiků mi docela naskakovala husí kůže. Scénář je vcelku originální a s obsazením žádný problém nemám. Myslím, že jde o slušně natočený podmořský horor.

Warrior (2011)

Boxerské (tedy zde jde spíše o smíšené bojové umění, ale velmi podobné boxu) nebo sportovní filmy nejsou vůbec žánrem, v kterém bych si liboval nebo který bych vyhledával. Rocky ani Zuřící býk nebyly filmy, nad kterými bych smekal. Ale Warrior je prostě výjimka. První polovina dokonale nastíní dramatický příběh dvou bratrů a jejich otce a druhá nabízí napínavou část se soutěží. Můj favorit samozřejmě zvítězil, a tak jsem byl spokojen. Finále snímku je opravdu oslňující. Velmi pěkné obsazení a slušná hudba vévodí tomuto dobrému snímku, o kterém určitě uslyšíme při blížícím se předávání oscarů. Palec nahoru.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Po zhlédnutí prvního dílu, který byl tak trochu mimo hranice mého chápání, jsem myslel, že dvojka mě potěší o trochu víc. Bohužel se to nestalo. Vůbec nějak nechápu celý ten star trekovský fenomén. Tak nevím v čem je problém. Flm, ve kterém se záporák s hlavním hrdinou ani nesejdou tváří v tvář a který je postaven pouze na tom, jak co nejefektivněji napodobit otřes lodi při pomyslném výbuchu, se mi prostě nějak nezamlouvá. Tak jsem to přetrpěl a ještě si hodně rozmyslím, zda se budu věnovat i dalším dílům. Bohužel celkem zklamání.

Leviathan (1989)

Alien meets The Thing in The Abyss 16,000 feets under the sea. Zpočátku to vypadalo opravdu lákavě a dost jsem se na Leviathan těšil. Nakonec jsem ale nebyl až tak uspokojen, jak jsem čekal. Rozjezd je vcelku dost pomalý, což by nemuselo být tak špatné, kdyby alespoň film v polovině nabral rychlost, což se však nestalo. Příšerka taky není moc často vidět a navíc některé scény jsou jako okopírované z Vetřelce. Myslel jsem, že na takovémto snímku se nedá nic zkazit, ale nakonec z toho vylezla jen lepší průměrná podívaná s pěkným obsazením a hudbou.